תשעה חודשים

מחקר חדש: רעלים בדייסות האורז של תינוקות

מחקר חדש קורא להפחית עד כמה שניתן מתן בדייסות אורז לתינוקות ופעוטות ומעלה שאלות בריאותיות בנוגע לילדים וגם בקרב למבוגרים. זוהי לא הפעם הראשונה שמדברים על ארסן באורז, רק שהפעם זה נוגע ישירות בתינוקות שלנו. מה עושים מכאן?

ליאון ופאולה רוזנברג | פאולה וליאון | פורסם 13:54 25.12.17 

שנה גודל אות

מחקר חדש קורא להפחית עד כמה שניתן מתן בדייסות אורז לתינוקות ופעוטות ומעלה שאלות בריאותיות בנוגע לילדים וגם בקרב למבוגרים. חשוב להבין שדייסת אורז היא אחת המאכלים הפופולריים בקרב התינוקות. אך מחקר מצא כי יש כמות חומר רעיל ומסרטן במזון הזה פי 6 בדייסות שמתבססות על דגנים אחרים כמו קינואה, שיבולת שועל ועוד.

עדי אפרת רסולי, תזונאית תינוקות התראיינה בתוכנית הבוקר עם פאולה וליאון מסבירה כי לא מדובר בסיפור חדש. "המחקר הזה מעלה שוב את הנושא לכותרת כי זו כותרת שחוזרת. כבר ראינו את ההשלכות של ארסן באורז בעבר אבל עושה רושם שהוא לא קיבל יחס מספיק משמעותי. כעת כשמדובר בתינוקות רכים וקטנים, המחקר הזה מכה בבטן שלנו כי תינוקות הרבה יותר רגישים ופגיעים".

אז מה עושים? ההמלצה היא להפחית עד כדי להימנע לגמרי שימוש באורז בעולם התינוקות. צריך לקחת בחשבון שבארץ תינוקות לא אוכלים כל כך הרבה דייסות, בישראל דייסות אינסטנט מדובר במאכל פחות פופולארי כמו בארצות הברית למשל. ובכל זאת, החשוב הוא לגוון וזה הפתרון המושלם לסיטואציה הזאת. כמו כן, אם כבר אורז, אז לא אורז מלא - שם הארסן נשאר ברמות גבוהות יותר. ההמלצה היא להשתמש באורז הלבן, אחרי השרייה, ולבשל בסיר עם הרבה מים שאותם מסנננים כמובן ובקרב התינוקות, להפחית במזונות מעובדים".

>> מסתבר שיש דבר כזה תינוק שבועט חזק מדי