תשעה חודשים

מניקות בתורות: כששתי נשים הופכות לאמא

קלייר אדן-מקלרוי, בת ה-29 וסטף אדן-מקלרוי, בת 26 מאוסטרליה החליטו למנף את חופשת הלידה ובסדרת תמונות ויראלית מציגות איך שתיהן מניקות את התינוקת אל.ג'יי הקטנטנה

ליה אור | 9 חודשים | פורסם 06:24 13.03.17 

שנה גודל אות

על השיוויון בנטל של אמהות חד מיניות אין צורך להכביר מילים. הן ללא ספק פיצחו את השיטה, ונשים רבות היו מוכנות להשתיל לבן הזוג רחם, שיגדל גם הוא בן אדם בבטן, שיהפוך ללוויתן ויזכה לשלל תופעות לוואי לא נוחות, משונות ואף מכאיבות. נראה אותו. אבל אצל זוגות חד מיניות, סתלבט ממש – יש שני רחמים, ושניהם נותנים עבודה.

Can we talk about breastfeeding and same sex couples for a minute? Can we talk about how NORMAL this should be? Having a desire to share the responsibility with your partner is normal and POSSIBLE. Ladies, did you know, that you DO NOT have to be the birth mother in order to breastfeed? Adoptive parents, surrogacy parents, you can breastfeed your baby! Same sex male couples, did you know that you can find a woman to wet nurse your baby? Have donor milk? SNS? The possibilities are endless, and should be respected as a heterosexual couple is. [ps if you know this gorgeous couple. please refrain from tagging.] I also, will not tolerate ANY bullying or name slinging on this page. ever. Equality is deserved by everyone <3 . . . . #equality #samesexmarriage #normalizebreastfeeding #melbourne #humansuncensoredproject

A post shared by Lacey Barratt (@laceybarrattphotography) on

עכשיו התפרסם ברשת זוג אמהות שלקחו את השיוויון הזה צעד אחד קדימה. מדובר בשתי נשים ממלבורן, אוסטרליה, שיש להן תינוקת בת 4 שבועות. אז במקום שרק אחת מהן תתענג מההנקה (או תסבול ממנה) – הן עושות את זה, ובכן, ביחד.

השתיים, קלייר אדן-מקלרוי, בת ה-29 וסטף אדן-מקלרוי, בת 26, הצטלמו בסדרת יפהפייה שהתפרסמה בכמה מגזינים. בתמונות רואים את שתיהם מניקות את התינוקת אל.ג'יי הקטנטנה. את התמונות צילמה צלמת ממלבורן בשם לייסי בארט, והן פורסמו במטרה להראות את היופי והנורמטיביות של פרטנרית שרוצה לחלוק את האחריות על התינוקת.

"זה טבעי לחלוטין, ונוח, ומשהו שאנחנו עושות בכל יום בחיים שלנו עכשיו בבית, ורצינו לחלוק את זה כדי להעלות את המודעות לזוגות חד מיניים", אמרה קלייר, שילדה את אל.ג'יי בינואר, לדיילי מייל האוסטרלי. קלייר הסבירה שהפרטנרית שלה, סטף, רצתה להניק את אל.ג'יי ברגע שהיא הבינה שזאת אופציה. היא החלה להשתמש במשאבת חלב חזקה במיוחד כדי לגרות את השדיים לייצר חלב. היא שאבה כל שעתיים במשך עשר דקות. סטף גם החלה ליטול כמוסות חילבה, אותו צמח שנטען עליו שהוא מעודד את פעולת הפרולקטין, ההורמון שגורם להפקת חלב אם. "אפילו בלי לשאת את התינוק בבטן, הגוף עדיין יכול להצליח להאכיל אותו ולדאוג לו", הסבירה קלייר. "זאת הדרך של סטף להתחבר לאל.ג'יי וגם להקל עליי".

השתיים ביחד כבר חמש שנים, והן קיבלו ליווי של מיילדת פרטית במשך כל ההריון של קלייר. המיילדת סייעה להן להבין כבר בשלב מוקדם מה סטף תצטרך לעשות כדי להצליח לייצר מספיק חלב בשביל להניק את התינוקת. המטרה שלה הייתה להניק את אל.ג'יי פעמיים ביום – בבוקר ובלילה.

אל הצלמת לייסי בארט שתיעדה אותן הן הגיעו אחרי שהיא שחררה פנייה בפייסבוק וביקשה מתנדבים לפרויקט צילומים שלה – שבו היא מתעדת אנשים ללא צנזורה. השתיים סיפרו שהן מניקות את בתן ביחד, והסכימו להצטלם בעירום לפרויקט. כשהצלמת שאלה אם היא יכולה לתעד את שתיהן מניקות ביחד, והן קפצו על הרעיון. הצלמת פרסמה מיד את אחת התמונות בחשבון האינסטגרם שלה עם הכיתוב: "ליידיז, ידעתן שאתן לא צריכות להיות היולדות כדי להניק את התינוק שלכן? הורים מאמצים, הורים מאם פונדקאית, זוגות חד מיניות – אתן יכולות להניק את התינוק שלכן!".