שנה לא פשוטה עברה על ההייטק הישראלי, שהושפע גם מהמשבר העולמי, אך לא פחות מהמצב הפנימי בישראל. רוב 2023 עמדה בסימן מחאת ההייטק והתנגדות להשלכות הרפורמה המשפטית, עד שפרצה המלחמה ב-7 באוקטובר.

על פי דוח מכון SNPI שפורסם בשבוע שעבר, הסטארטאפים הקטנים הם הנפגעים העיקריים מהמלחמה, והקושי העיקרי של החברות הוא גיוסי הון – תהליכי גיוס רבים נפסקו בצל המלחמה, הן ממשקיעים זרים והן ממשקיעים ישראלים. קושי מרכזי נוסף נובע מכך שעובדים רבים בתעשייה גויסו למילואים, מה שפגע בעיקר בחברות הקטנות, שבהן לכל עובד יש משקל רב.

על רקע כל זה, בחרנו זו השנה השלישית ב-mako דיגיטל את 10 חברות ההייטק החדשות הנחשקות, שקיימות עד חמש שנים (מ-2019 ואילך), שלא נרכשו או הונפקו – ושכבר גייסו מיליונים ומציעות מוצר מבטיח ותנאים טובים לעובדיהן בשוק הסוער.

הבחירה נעשתה בעזרת מגייסות ויועצות קריירה המתמחות בסטארטאפים – שירי וקס, מנכ"לית חברת ההשמה Gotfriends, רעות בלום פלג, מנכ"לית PEAK HR פתרונות גיוס טכנולוגיים, נטי דנור, מייסדת Workit, חברה לפיתוח וניהול קריירה, ומגייסת טכנולוגית; והילה בקשי, מייסדת קהילת המיטאפיסטיות ומייעצת לסטארטפים ואנשים בתעשייה. סדר החברות אקראי.

אלו 10 חברות ההייטק החדשות הנחשקות של 2023:

Firefly

Firefly, פיירפליי (צילום: באדיבות החברה, סטודיו קשת דיגיטל)
Firefly, פיירפליי|צילום: באדיבות החברה, סטודיו קשת דיגיטל

המוצר: Cloud Asset Management – מערכת לשליטה בתשתיות ענן ולתפעולן.

מה עובר עליכם מאז 7 באוקטובר? 
"ספי גניס, אחד המייסדים וה-CTO, נרצח במסיבה ברעים. במקביל, יותר מ-20% מעובדי החברה גויסו למילואים. למרות החור הענק שספי השאיר בלבנו והקושי להתמודד עם ניהול חברה בצמיחה מהירה תוך כדי מלחמה, הצלחנו להתגבש ולהתגבר. כולנו מחויבים יותר מתמיד לבניית חברה מדהימה שתפאר את זכרו של ספי ותגשים את חזונו. למרות הקלישאה, יצאנו חזקים יותר".

ספי גניס ז
ספי גניס ז"ל, אחד ממייסדי Firefly|צילום: פרטי

יחס נשים–גברים בחברה בכלל ובהנהלה: "בהנהלה: 38% נשים, בחברה בכלל: 35%".

גיוון חברתי: "בחברה עובדים ערבים, להט"בקים וחרדיות".

יחס גיוסים–פיטורים בשנה האחרונה: "צמיחה ניכרת בכוח האדם ותוכנית לגדילה נוספת ב-2024".

כמה משרות פתוחות: 11.

האם מגייסים ג'וניורים: "לא כרגע".

מה מקבל עובד שמגייס מכר ("חבר מביא חבר"): "בונוס משמעותי :)".

היברידיות: "גמישות מלאה. לוח הנוכחות במשרד הוא כמו מסיבת הפתעה – אף אחד לא יודע מתי זה מתמלא, אבל כשזה קורה, יש התרגשות, צחוקים וריבים על מה אוכלים בצהריים (משתדלים שלא לחמם דג במיקרו)".

חופשת לידה לנשים ולגברים: "נשים – על פי חוק. גברים – שבוע על חשבון החברה". 

תנאים מיוחדים:
"אנחנו dog-friendly ועובדים שמחים להביא את הכלבים שלהם, ממוקמים במרכז תל אביב, מטבח מלא בכל טוב, מקיימים happy hours ואירועי רווחה, מודל היברידי גמיש. מעל הכל, כל עובדת יכולה להשפיע על המוצר ותוכנית הפעולה של החברה".

מה נותנים בחגים: "שוברים ומארזי חג שווים".

הצ'ופר הכי מיוחד שהענקתם לעובדים השנה: 
"שני אירועי השיא של השנה שעברה היו אירוע קיקאוף שבו הטסנו את העובדים מכל העולם לארץ כדי להתניע את התוכניות לשנה החדשה ולשתף בהן. עשינו אירוע קיץ לסייט הישראלי, שכלל הרבה שמש, ים, בריכה וטובי 60".

הדבר הכי מיוחד במשרד:
"חוץ מירחוני מחשבים מהניינטיז, קיר שלם של תמונות שנוצרו באמצעות AI ומציג איך כלי ענן היו נראים אילו היו בני אדם ועוד דברים שהשתיקה יפה להם, האווירה הטובה, הצחוקים וניחוח ההצלחה המובהק (אולי זו סתם ארוחת צהריים מוצלחת)".

האם החברה תורמת לקהילה ולחברה – ואיך?
"תורמים לשתי עמותות".

איך אתם רואים את עתיד ההייטק הישראלי בשנה הקרובה, על רקע המשבר הכלכלי של השנה האחרונה והמלחמה?
"זמנים קשים יוצרים אנשים מחושלים, קשוחים (tough). אנשים מחושלים יוצרים זמנים טובים. ההייטק הישראלי ידלוור, לא משנה מה".

Island

Island, איילנד (צילום: תומר פולטין, סטודיו קשת דיגיטל)
Island, איילנד|צילום: תומר פולטין, סטודיו קשת דיגיטל

המוצר: דפדפן ארגוני.

מה עובר עליכם מאז 7 באוקטובר?
"בין שליש לרבע מהחברה במילואים, ביחידות לוחמות ובמערך המודיעין. גייסנו כמיליון שקל באמצעות תרומות של העובדים, תרומת החברה ותרומה מהמייסדים. הסכום הכולל התחלק לתרומה למגוון רחב של יוזמות: חברנו לחמ"ל הייטק, סייענו לפעילות המדהימה שלהם ותמכנו בה כספית. עוד תמכנו במשפחות המפונות (לינה, ציוד) וגם באספקת ציוד לחימה, ביגוד ומזון ללוחמים, ציוד טכנולוגי ותרומה, סיוע לנפגעי הטבח בפסטיבל נובה ועוד יוזמות רבות ואחרות.

"העובדים שאינם במילואים תומכים ועוזרים לפצות על הפער בתקופה כל כך ארוכה. הצוות הגלובלי עוזר לתעדף, להפחית את העומס ולתמוך בכל מה שהוא יכול. עובדים יכולים ללכת להתנדב כמה שהם רוצים, והחברה מעודדת התנדבויות שונות.

"מעבר לכך, פעלנו פנימית בתוך החברה בשני מישורים עיקריים – בפן החברתי-ארגוני ובפן העסקי. ראשית, מתוך הבנת המצוקה, החשש והקושי הרב לעכל את המתרחש יצרנו מנגנון שבו כל עובד יכול לפנות לפסיכולוג שהחברה שכרה. גם צוות המנהלים שלנו קיבל הדרכה ממומחים לגבי ניהול של חברה וצוותים בזמן חירום. כמו כן, הבאנו בייביסיטרים ואפשרנו להורים שנותרו ללא מסגרות לילדים להביא אותם לעבודה.

"שנית, צוותים רבים אצלנו השתנו, חלק נשארו בהרכב שהיו וחלק נותרו בהרכב מצומצם. יצרנו מנגנון דינמי שבו צוותים חוברים לצוותים ועובדים על המוצרים השונים של החברה. יש לכך חשיבות רבה, הן לעובדים שמקבלים פתאום אחריות נוספת, והן לעובדים שמשרתים במילואים ועדיין רוצים להיות מחוברים לשינויים ולהתקדמות שיש בפיתוחים השונים".

יחס נשים–גברים בחברה בכלל ובהנהלה: "20% נשים בחברה, 24% מהמנהלים בחברה נשים".

גיוון חברתי: "סביבת העבודה שלנו היא רב-תרבותית, מותאמת ומתחשבת בצרכים של כולם, לרבות האוכלוסייה הדתית והחילונית, הקהילה הלהטב"קית, אנשים ממדינות אחרות ומרקע שונה. אנחנו מאמינים שצוותים מגוונים יובילו את החברה לפתרונות חדשניים ויצירתיים יותר, שתורמים לקבלת החלטות נכונה יותר וביצועי חברה טובים יותר".

יחס גיוסים–פיטורים בשנה האחרונה: "החברה הכפילה את גודלה בשנה האחרונה וממשיכה במרץ לעוד שנה של צמיחה. אנו בשיאו של תהליך גיוס עובדים חדשים".

כמה משרות פתוחות: "30–40 תקנים, יותר מ-15 משרות בתפקידי פיתוח, ניהול מוצר, עיצוב מוצר ועוד".

האם מגייסים ג'וניורים: "לחלק מהמשרות".

מה מקבל עובד שמגייס מכר: "כיום אין לנו תוכנית תגמול עבור הבאת חברים. למזלנו, מעולם לא היינו זקוקים לכזאת. אנו סומכים על העובדים שלנו שמרגישים מתוגמלים מספיק, הן בפן המקצועי, הן בפן הכלכלי והן בפן החברתי, שירצו שגם החברים הקרובים והמוכשרים שלהם ייהנו כמוהם. האינטרס המשותף של כל העובדים בהצלחתה של החברה הוא חזק ומורגש. ואומנם, עד היום זה הוכיח את עצמו – החברה בקצב גידול פנומנלי ללא כל תמריצים ספציפיים עבור גיוס, הרוב המוחלט דרך חברים".

היברידיות: "עבודה מהמשרד במשך כל השבוע, למעט ביום רביעי, שבו מתאפשרת עבודה מרחוק. העבודה יחד במשרד משפרת את המוצר, מחזקת את הצוות והופכת אותנו ליצירתיים וחכמים יותר. כמובן ישנה גמישות במקרים שונים".

חופשת לידה לנשים ולגברים: "לגברים – חודש על חשבוננו, לנשים – לפי החוק, עם גמישות לפי העדפת העובדת וצרכיה; סיבוס לאורך חופשת הלידה וצ'ופרים נוספים במהלכה".

תנאים מיוחדים:
"יש לנו 'סטארטאפ-אקדמי' שהקמנו כדי ללמד את הצוות איך להקים סטארטאפ, הבאנו את מיטב בכירי התעשייה להרצות על מגוון נושאים (גיוס כספים, הקמת ארגון סיילס, פייננס, יצירת ברנד חזק וכו'). אחד ממייסדי החברה הוא דן אמיגה, אשר עשה בעבר אקזיט, ובאחרונה השקיע והקים כמה חברות נוספות שעשו אקזיט בעצמן (למשל אקסיס סקיוריטי שנמכרה ל-HPE). אנחנו מאמינים כי אלו כלים אמיתיים עבור העובדים שלנו, שמעמידים עובדים טובים יותר בעלי ראייה הוליסטית של החברה והמוצר. שנית, יש בנו אמונה חזקה באקו סיסטם של ההייטק בישראל ובהתקדמותו בעתיד. בייחוד בעת מאתגרת זו.

"בקטגוריית 'הייטקס' – ימי חופש וסיבוס מעל הממוצע, שיעורי יוגה פעמיים בשבוע, חדר כושר במשרד (עם מגבות, מקלחות וכביסה). על המקרר יש לוח מחיק וכל אחד יכול להוסיף בקשה לרשימה הקניות הכוללת של המשרד (מהמופרכות שהיו – פסטרמה צמחונית). וכמובן, הלהיט הגדול – מיקום המשרד ליד הים, מה שמאפשר לעובדים רבים שלנו ליהנות מספורט ימי במהלך השבוע".

מה נותנים בחגים: "הרמת כוסית חגיגית ושונה בכל פעם (עשינו אפילו תחרות חתירה פעם!!), מתנה ושובר מתנה".

הצ'ופר הכי מיוחד שהענקתם לעובדים השנה:
"קשה לבחור, כי אנחנו דואגים שיהיה כיף במהלך כל השנה. בין היתר, היה לנו טיול גלמפינג במצפה רמון עם המכירה הפומבית המפורסמת של גיא זוארץ מהישרדות ומסיבה אל תוך הלילה, יום כיף בחוף מנאו נעורים (בחבצלת השרון) עם פינוקים כמו מסאז'ים, שייקים, שיעורי גלישה ואמבטיית קרח ומופע שקיעה אקוסטי של לולה מארש. אחת לחודש מגרילים שישה עובדים והם מקבלים תקציב ארוחת ערב קבוצתית ומפנקת".

הדבר הכי מיוחד במשרד:
"מתקן גלשנים, חדר מוזיקה, חדר כושר, דוג פרנדלי. סביב כל אחד מהתחביבים האלה נוצרו חבורות פנימיות שאוהבות לגלוש, לנגן או להתאמן ביחד. אה ואנחנו יושבים על הים, כבר אמרנו? :)".

האם החברה תורמת לקהילה ולחברה – ואיך?
"החברה עובדת באופן קבוע עם Special Olympics בארה"ב ואפילו ארגנו יום פעילות בשבוע שעבר. בארץ השתתפנו בכמה ימי התנדבות, הבולט שבהם היה השתתפות פעילה בארוחת צהריים בבית התמחוי של עמותת לשובע. המתנות שאנחנו מעניקים לעובדים לרוב בעלות ערך חברתי ומאפשרים תרומה ישירה לקהילה".

איך אתם רואים את עתיד ההייטק הישראלי בשנה הקרובה, על רקע המשבר הכלכלי של השנה האחרונה והמלחמה?
"בשנים עברו ראינו הרבה מאוד חברות מגייסות כסף בקלות יחסית, בגלל נתוני מאקרו-כלכלה שאפשרו כסף זול ומשקיעים שהרגישו צורך להשקיע את הכסף. שיעור גדול מאוד של אותן חברות לא מצליחות לבנות חברות טובות עם הכנסות משמעותיות. כעת אנחנו רואים שמשקיעים עושים בקרת איכות מחמירה הרבה יותר על חברות ובהתאם גם הערכות השווי לא מגיעות לסכומים שראינו לפני שנתיים.

"עם זאת, הטכנולוגיה הישראלית היא עדיין מהטובות בעולם ויש עניין רב של משקיעים וחברות גלובליות בהייטק הישראלי. בשילוב עם הרוח היזמית ועבודה קשה, אנחנו רואים עתיד חיובי מאוד להייטק הישראלי. עתיד שבו משקיעים מכל העולם ממשיכים להשקיע בחברות הטובות והמבטיחות באקוסיסטם הישראלי.

"אנו רואים גם בגרות של חברות ההייטק בישראל, הרבה יזמים ישראלים צמחו משמעותית עם החברות שהקימו, וכעת הם מנפיקים או רוכשים חברות ישראליות אחרות. יצרנו גרעין מאוד חזק של טכנולוגיה, ואין ספק שלמרות המשבר נראה פה צמיחה ניכרת, בין השאר גם בשל אתגרי המלחמה – מתקפות הסייבר, הפיתוחים החדשים של התעשייה הביטחונית ועוד".

Legit Security

Legit Security (צילום: עומר הכהן, סטודיו קשת דיגיטל)
Legit Security|צילום: עומר הכהן, סטודיו קשת דיגיטל

המוצר: פלטפורמה לבניית תהליכי פיתוח מאובטחים וניהול חולשות לאפליקציות (ASPM).

מה עובר עליכם מאז 7 באוקטובר?
"עם תחילת המלחמה גויסו 17 עובדים בסייט הישראלי למילואים. חלקם נמצאים בשירות מילואים פעיל עד היום במתכונת מלאה או חלקית.

"חשוב לנו לתרום גם לאזרחים שהושפעו וגם ליחידות הצבאיות הרלוונטיות. בין היתר, תרמנו ציוד לוגיסטי וארוחות לגדודי לוחמים, מוצרי פארמה, ביגוד ומזון לאזרחים מפונים מהצפון ומהדרום, הקמנו חמ"ל אזרחי בשיתוף המשקיעה שלנו קרן בסמר, הקמנו עמדות עבודה לאנשים שאיבדו את בתיהם ועוד. חלק מהעובדים מתנדבים בחקלאות, ויש גמישות מלאה להשתתף בכל פעילות ויוזמה התנדבותית. לאחד העובדים, למשל, יש חבר קרוב ביחידת תותחנים, והרמנו להם ארוחת שף בהפתעה בשטח.

"התחושה בתוך החברה היא של שליחות, ומי שלא במילואים, משקיע את עצמו בלגרום ללקוחות שלנו להצליח ולהעביר את המסר שההייטק הישראלי מדלוור גם בעת משבר. דאגנו לשמור על קשר הדוק עם ה'לג'יטמייטס' שלנו (עובדי החברה) מעבר לים כדי שיבינו טוב יותר את הסיטואציה וירגישו מחוברים יותר, וכן כל עובד קיבל מענק שמטרתו לתמוך בתחושת החוסן המנטלי".

יחס נשים–גברים בחברה בכלל ובהנהלה: "40% נשים בחברה, יותר משליש מההנהלה – נשים".

גיוון חברתי: "בחברה יש גיוון חברתי, אמונתי ורב-גילי, וכך היה לאורך כל חייה. אנחנו פתוחים ושמחים לקבל כל עובד.ת שהם פיט טוב לצוות האנשים המדהים שלנו".

יחס גיוסים–פיטורים בשנה האחרונה: "בשנה האחרונה צמחנו ב-50%".

כמה משרות פתוחות: "15. לאחר סבב הגיוס האחרון אנחנו בגדילה ומגייסים למרבית התפקידים".

האם מגייסים ג'וניורים: "כן".

מה מקבל עובד שמגייס מכר: "הרבה מהעובדים הביאו את החברים הכי טובים שלהם לעבוד בלג'יט, כתוצאה מכך התפתחה מסורת מהממת של לקבל משהו סמלי שאפשר להציג לראווה ולהתגאות בכמה 'לג'יטמייטס' הבאת. לאורך הזמן, למשל המשרד התמלא בפסלי פרות צבעוניות, אחת על כל עובד שהצטרף".

היברידיות: "גמישות מלאה לעבודה מהבית ומהמשרד. בפועל אנשים מאוד אוהבים לבוא".

חופשת לידה לנשים ולגברים: "15 יום על חשבון המעסיק + סיבוס מלא לתקופת חופשת הלידה + מתנה מפנקת להורה ולרך הנולד. גם לגברים וגם לנשים".

תנאים מיוחדים:
"שתי עמדות עבודה מאובזרות מלאות – אחת למשרד אחת לבית, סיבוס של 1,500 שקל, מענק מפנק לשדרוג סביבת העבודה, שיעורי יוגה, ספר שמגיע למשרדים, ארוחות בוקר מפנקות, מענק אופציות ותנאי ימי חופשה ומחלה מורחבים".

מה נותנים בחגים:
"חוגגים במשרד (או מחוצה לו) ומקבלים מתנה שווה ביותר לבחירת העובד".

הצ'ופר הכי מיוחד שהענקתם לעובדים השנה:
"טיולג'יט של יומיים עם לינה מפנקת, ארוחת שף בטבע ועוד הפתעות".

הדבר הכי מיוחד במשרד:
"האווירה! האווירה במשרד מדהימה. ראינו בתקופה הזו כמה אנשים מעדיפים לבוא ולהיות ביחד. המשרד הוא עוגן. תמיד כולם אוכלים ביחד צהריים (לא משנה כמה אנחנו גדלים). סצנת הקפה והתה מפותחת. מבחר בירות ויינות ישראליים תמיד במלאי. יצירת גרפיטי מהממת שיצר אחד העובדים שלנו, טורניר פלייסטיישן".

האם החברה תורמת לקהילה ולחברה – ואיך?
"בוודאי, חלק מהדברים שעשינו בשנה האחרונה – משלוחי מנות וברכות חג אישיות לילדי 'בית הגלגלים' ועמותת חלאסרטן, וחלק מהפעילויות נושאות הפרסים שלנו יהיו תרומה לעמותה לפי בחירת העובד שזכה ומענק אופציות לקרן 'תרומה'".

איך אתם רואים את עתיד ההייטק הישראלי בשנה הקרובה, על רקע המשבר הכלכלי של השנה האחרונה והמלחמה?
"ידלוור ויתחזק. אנחנו מאמינים שכולנו נצא מהמשבר חזקים יותר עם חוסן גדול יותר ונמשיך להיות חוד החנית העולמי ולעשות כבוד לישראל בעולם".

Cyera 

Cyera, סייארה (צילום: שירה קרני, סטודיו קשת דיגיטל)
Cyera, סייארה|צילום: שירה קרני, סטודיו קשת דיגיטל

המוצר: פלטפורמת אבטחת מידע מבוססת בינה מלאכותית המספקת תובנות מיידיות לגבי הדאטה בארגון. הפלטפורמה מאפשרת לצוותי האבטחה להבין בכל עת היכן המידע הרגיש נמצא, מי יכול לגשת אליו, כיצד הוא מאובטח – ולדעת על כל חשיפה, שעשויה להגביר את הסיכון שלו.

מה עובר עליכם מאז 7 באוקטובר?
"כמו רוב הארגונים, קרוב ל-25% מהעובדים זומנו למילואים, אם ביחידות השדה ואם בעורף – והמסה העיקרית ביחידות מודיעין עילית. השבת השחורה יצרה מצב קיצון בשוק, אבל יותר מכך בתחושת הביטחון האישי של כל אחד ואחת. מעבר להתאמות אופרטיביות להמשיך את מומנט הפיתוח, דאגנו מעל לכל ליצור סביבה בטוחה, מכילה ועוטפת. שמנו בראש סדר העדיפויות את רווחת העובדים שלנו. יצרנו גמישות בהגעה למשרדים, דאגנו למשפחות העובדים שבמילואים, תמכנו ביישובי העוטף בצורת שוק חקלאי במשרד, ומעל לכל דאגנו לרווחת הנפש והתמודדות במצבי לחץ – הבאנו איש מקצוע להרצאה ואנחנו מסבסדים טיפולים פסיכולוגיים למי שהביעו צורך בהם".

יחס נשים–גברים בחברה בכלל ובהנהלה: "יש 40% נשים בכלל החברה. אנחנו משקיעים מאמצים רבים ביצירת סביבת עבודה שוויונית. הגיוון הזה ניכר בעמדות המפתח, בהנהלת הארגון ובתפקידי המחקר והפיתוח".

גיוון חברתי: "אנחנו גאים בקהילה הגאה שמרכיבה כ-10% מכוח האדם שלנו. כחברה צעירה, אנחנו משקיעים מאמצים ואסטרטגיות גיוס להעצמת הגיוון החברתי ולבניית הארגון לשנים קדימה".

יחס גיוסים–פיטורים בשנה האחרונה: "החברה בצמיחה מתמדת, לאורך שנת 2023 גויסו כ-70 עובדים גלובלית, והיו שלושה פיטורים השנה, אף אחד מהם לא על רקע קיצוצי תקציב בישראל".

כמה משרות פתוחות: "12. החברה מתכננת להכפיל את מספר העובדים בשנה הקרובה ולגייס כ-100 עובדים נוספים, מחציתם בישראל, במגוון תפקידים – לרבות מומחי סייבר, אנשי פיתוח תוכנה, מנהלי מוצר, מעצבי מוצר ועוד".

האם מגייסים ג'וניורים: "לא בשלב זה. אנחנו בשלב בניית החברה ומגייסים בימים אלה לתפקידי מפתח בארגון".

מה מקבל עובד שמגייס מכר: "מענק של כ-10,000 שקל". 

היברידיות: "החברה מעודדת הגעה למשרדים ועבודה במשרד, מתוך מקום של שימור והמשך בנייה של הווי החברה והערך שיש לעבודה השיתופית במשרד. עם זאת אנו דוגלים בגמישות ויצירת איזונים נכונים ביחס לעבודה מהבית".

חופשת לידה לנשים ולגברים: "מעבר לקבוע בחוק, אנחנו מעניקים עוד ימי חופשה לגברים ולנשים על חשבון החברה".

תנאים מיוחדים: "מעבר ל-happy hours, האווירה האינטימית והמשפחתית זה הקסם של המקום".

מה נותנים בחגים:
"1,000 שח בצורת כרטיס אשראי דיגיטלי". 

הצ'ופר הכי מיוחד שהענקתם לעובדים השנה:
"אנחנו אוהבים במשרד לחגוג נקודות ציון דרך משמעותיות, חלק מזה הוא במסיבות או שבירת שיגרה מחיי היום יום. היה מתוכנן להיות טיול חברה מפנקת על פני יומיים, שלאור המלחמה נדחה לתחילת שנה הבאה (אנחנו לא יכולים לגלות לאן כי זאת עדיין הפתעה לעובדים)". 

הדבר הכי מיוחד במשרד:
"האנשים ותחושת השליחות. כשנכנסים למשרדים, אי אפשר להתעלם מהאווירה הביתית והחמה. מקום בטוח שמחבר את האנשים לשליחות, שלשמה הם קמים כל בוקר. יש תרבות מאפשרת ואווירה מכבדת ומכילה – זה מקור גאוותנו הקסם של האנשים".

האם החברה תורמת לקהילה ולחברה – ואיך?
"השנה, לאור המצב הביטחוני, בחרנו לעטוף את אנשי המילואים. דאגנו לעטוף אותם בכל הציוד, המזון והחום על מנת שלא יחסר להם דבר".

איך אתם רואים את עתיד ההייטק הישראלי בשנה הקרובה, על רקע המשבר הכלכלי של השנה האחרונה והמלחמה?
"שוק ההייטק מתנהל כרגע תחת מעטה עמימות ודינמיות. סייארה גייסה בחצי שנה, בסבב B כ-100 מיליון דולר, מקרנות גלובליות המובילות בתחומן, כל זאת תוך כדי שוק במצב של חוסר ודאות עצים. דבר המצביע על האמון של המשקיעים והלקוחות בחשיבות הדאטה שלהם ובתרומה של סייארה ליכולת שלהם לשמור ולהשתמש נכון בדבר שהכי חשוב להם, הדאטה. כל משבר מזמן לאחריו עידן של צמיחה ושגשוג – ואנחנו כאן בשביל לבנות את סייארה, כמותג ישראלי מוביל".

Imagen

Imagen, אימג'ן (צילום: תמיר דוידוב, סטודיו קשת דיגיטל)
Imagen, אימג'ן|צילום: תמיר דוידוב, סטודיו קשת דיגיטל

המוצר: פלטפורמת פוסט-פרודקשן לצלמים מקצועיים מבוססת AI עבור Lightroom (לייטרום), שמקצרת  את זמני העריכה ב-96%, ומגבה באופן אוטומטי את המידע לענן.

מה עובר עליכם מאז 7 באוקטובר?
"המציאות התהפכה בן לילה. רבים מהעובדים גויסו מיד, ומי שנשאר נרתם למרות הכאב העמוק, כדי שפעילויות החברה ימשיכו להתקדם כמתוכנן אל מול הקהל הבינלאומי שלנו. כחברה דאגנו לשמור על איזון בכל המישורים על מנת שנוכל גם לשמש כעוגן לצוותים בתקופה כל כך מלאה בחוסר ודאות. בנוסף, הגענו כחברה להתנדב לצורך הכנת חבילות למפונים, ובאופן שוטף רבים מחברי הצוות שלנו מתנדבים ברחבי הארץ בעידוד מלא של החברה".

יחס נשים–גברים בחברה בכלל ובהנהלה: "41.6%. מתוכן ישנן 6 נשים בעמדות ניהול מתוך 18 מנהלים סך הכול, כלומר 33.3% מנהלות נשים".

גיוון חברתי: "החברה מחויבת לקדם ולייצג את כל הקהלים, ללא קשר לדת, גזע או מגדר ושואפים בראש ובראשונה להתאמה מקצועית וערכית. עם עובדים רבים המגיעים ממדינות ברחבי העולם, אימג'ן דוגלת בשילוב חברתי ובמתן הזדמנות שווה גם בעבודה מרחוק".

יחס גיוסים–פיטורים בשנה האחרונה: "גויסו 55 עובדים. פוטרו 8".

כמה משרות פתוחות כרגע: "7 משרות פתוחות לגיוס".

האם מגייסים ג'וניורים: "כרגע אין לנו משרות לג'וניורים ללא ניסיון כלל, אלא למועמדים שמגיעים עם ניסיון כלשהו בתעשייה החל משנה –שנתיים ועד סניורים וראשי צוותים. יחד עם זאת, במקרים חריגים יש גם מקום לבחון נקודתית על סמך פוטנציאל גבוה מועמדים יותר צעירים, אם אכן בולטים באופן יוצא דופן".

מה מקבל עובד שמגייס מכר: "אנחנו דוגלים בכך ש'כל עובד הוא טאלנט' ומעודדים את העובדים להכיר לנו טאלנטים מוכשרים כמותם ככל האפשר. עובד שהביא חבר למשרה מלאה מקבל 10,000 שקל למשרה שאינה קבועה 2,500 שקל".

היברידיות: "3 ימים במשרד ו-2 בבית, עם גמישות במקרים מסוימים".

חופשת לידה לנשים ולגברים: "כחוק".

תנאים מיוחדים:
"מציעים תקציב לציוד עבור עבודה מהבית, נותנים לצוות Swag (פריטים ממותגים של החברה) פרקטי וכיפי כל כמה זמן, דואגים לארוחת בוקר עשירה ומגבשת אחת לשבוע ובכל רבעון דואגים לערוך אירוע חברה מגבש בבר או מסעדה".

מה נותנים בחגים:
"מלבד צ'ופרים קטנים במהלך השנה לציון חגים וימי מודעות שונים, ב-2 החגים הגדולים אנחנו מעניקים 500 שקל מתנה לכל עובד".

הצ'ופר הכי מיוחד שהענקתם לעובדים השנה:
"אנחנו תמיד דואגים לפנק את הצוותים שלנו ימי הולדת, או לידות. מדי שלישי אנחנו מקיימים ארוחת בוקר משותפת, אנחנו גם דואגים להרעיף הפתעות עבור עובדים הראויים לציון לשבח עבור תרומתם ועבודתם".

הדבר הכי מיוחד במשרד:
"האנרגיות. בתור חברה בצמיחה מהירה, אנחנו גאים בכך שרבים מהעובדים מציינים לטובה את האווירה הבריאה בין כל חברי הצוות. המורל הגבוה, הנכונות התמידית לשיתוף פעולה והתחושה הכוללת שכולם מנווטים ספינה אחת ביחד".

איך אתם רואים את עתיד ההייטק הישראלי בשנה הקרובה, על רקע המשבר הכלכלי של השנה האחרונה והמלחמה? 
"ההייטק הישראלי נודע בעיקר בזכות הגמישות ויכולת הסתגלתנות שלו, להערכתנו השנה הקרובה תביא תהליכים בריאים של איזונים, חברות שקיצצו בכוח האדם בשנה החולפת יתחילו לצמוח שוב בקצב שאינו גבוה אך מנוהל, סביר שעדיין ההיצע יהיה גבוה בהרבה על הביקוש מבחינת משרות".

Jit

JIT, ג'יט (צילום: Liron Weissman, סטודיו קשת דיגיטל)
JIT, ג'יט|צילום: Liron Weissman, סטודיו קשת דיגיטל

המוצר: לחברה מוצר מרכזי אחד המאגד בתוכו מספר מוצרים, שנקרא Orchestration DevSecOps Platform, המהווה פלטפורמה של כלי אבטחת מוצר שונים, אשר אוגדו לכדי מוצר אחד. המוצר מונגש לצוותי פיתוח בפלטפורמות הקיימות שלהם ובקוד ולצוותי אבטחת מוצר עם כלל הדוחות והנתונים הנדרשים עבור עבודתם.

מה עובר עליכם מאז 7 באוקטובר?
"כמו כל החברות הישראליות, החברה שלנו מצאה את עצמה בשוק מוחלט וכאב קשה להכלה ב-7.10. כחמישה עובדים התגייסו למילואים ביחידת 8200, חלקם עדיין לא השתחררו, סמנכ"ל הפיתוח העסקי שלנו נמצא ויוצא מעזה וכשהוא יוצא עסוק בהסברה עולמית. 

"בשבועיים הראשונים התעסקנו בעיקר בהכלה, תמיכה, וידוא הסטאטוס של כל העובדים ובני משפחותיהם ותמיכה. התחלנו באיפוס של המערכת הגלובלית שתחזור לתפקוד ותמיכה בלקוחות ולאחר מכן של המערכת המקומית, תוך מתן גמישות מלאה לעבודה חלקית או מלאה מהארץ או מחו"ל. לאחר מספר שבועות החברה חזרה להתייצב ולעבוד בצורה יותר מפוקסת ויעילה, ועדיין משמרים את גמישות לעבודה ממשרד/מהבית לפי הצורך".

יחס נשים–גברים בחברה בכלל ובהנהלה: "25% מהחברה נשים, וכן 25% מצוות ההנהלה".

גיוון חברתי: "החברה שלנו מגוונות ומכילה דתיים וחילוניים כאחד, אנשים מהמרכז והפריפריה, צעירים ומבוגרים, נשים וגברים וכו'".

יחס גיוסים–פיטורים בשנה האחרונה: "בשנה האחרונה גייסנו 13 עובדים חדשים בארץ ובעולם. לא ערכנו גל פיטורים כלל, אבל כן פיטרנו על בסיס ביצועים נמוכים/ אי התאמה תרבותית 4 עובדים".

כמה משרות פתוחות: "כיום אנחנו מגייסים למשרות פיתוח, ניהול מוצר וניהול מכירות".

האם מגייסים ג'וניורים: "בשלב הזה לא".

מה מקבל עובד שמגייס מכר: "15,000 שקל".

היברידיות: "שלושה ימי משרד ויומיים מהבית".

חופשת לידה לנשים ולגברים: "שבוע נוסף על חשבון החברה".

תנאים מיוחדים:
"נשים אחרי חופשת לידה מקבלות מאיתנו הטבה, לעבוד ב-80% משרה עד לגיל שנה של הילד.ה ולקבל שכר בעבור משרה מלאה". 

מה נותנים בחגים:
"750 שקל שובר ביי מי ומתנה נלווית למשפחה".

הצ'ופר הכי מיוחד שהענקתם לעובדים השנה:
"העובדים שלנו נהנו מקורס סקריפרים שהסבנו ללמידת מנהיגות ועבודה בצוות, והכל על חשבון החברה".

הדבר הכי מיוחד במשרד:
"המשרד שלנו מאוד משפחתי, אנחנו דואגים לאוכל מזין ומגוון לפי העדפות של העובדים שלנו (הרבה חלבון :)), יש לנו סוני פלייסטיישן שהעובדים מאוד אוהבים לשחק בהפסקות התרעננות במהלך היום ובסיומו, כורסת מסאז' ואווירה מאוד כיפית ואינטימית".

האם החברה תורמת לקהילה ולחברה – ואיך?
"טרם התחלנו פרויקטים של תרומה לקהילה, זה בתכנון ל-2024".

איך אתם רואים את עתיד ההייטק הישראלי בשנה הקרובה, על רקע המשבר הכלכלי של השנה האחרונה והמלחמה?
"אנחנו סומכים על ההייטק המקומי, שיודע להיות חזק ולהתמודד עם משברים כפי שקרה בעבר ויקרה בעתיד, אנחנו עם עמיד ויציב ואנחנו נצלח את המשבר והמלחמה ואפילו נתחזק מזה בעזרת השם".

Trullion

Trullion, טרוליון (צילום: חן בוהדנה, סטודיו קשת דיגיטל)
Trullion, טרוליון|צילום: חן בוהדנה, סטודיו קשת דיגיטל

המוצר: המערכת של טרוליון מאפשרת הזנה מהירה של מסמכי PDF, אקסל וטקסט וכן מסמכים בכתב יד, קריאה שלהם באמצעות מערכות מבוססת NLP (ניתוח שפה טבעית) והפקת דוחות חשבונאיים, תובנות וזיהוי פערי מידע, כדי למנוע טעויות חשבונאות ולהגביר את השקיפות. 

מה עובר עליכם מאז 7 באוקטובר?
"אנחנו כולנו נרתמים אחד לשני ובכלל למדינת ישראל בכדי לעבור את התקופה הכל כך מורכבת הזאת. המוטו הוא שאם אתה לא מגויס למערך המילואים, אתה מתגייס לסייע למשק הישראלי בעבודה מאומצת, ולצד זאת כל אחד מוצא את הדרך שלו לתרום לקהילה ולתת ערך.

"יש לנו עובדים שמעל לחודשיים במילואים, מאנשי פיתוח ועד משאבי אנוש, ואחרים שעובדים שעות נוספות במטרה לגבות, לתמוך ולהמשיך את הצמיחה בחברה כי זה חלק מהמלחמה של כולנו. העובדים שלנו מתנדבים במקומות שונים ומגוונים, ודואגים לתרומות של ציוד וגיוסי כספים למשפחות המפונים ולחיילי צה"ל.

"כחברה דאגנו לייצר תקשורת רציפה למול העובדים, יזמנו שיחות חברה אחת למספר ימים לטובת שיתוף וזמן של יחד, אפשרנו גמישות גדולה יותר בעבודה מבחינת שעות, זמנים ומיקומים ואנחנו תומכים באופן צמוד ואישי יותר לאלו שהרגשנו שזקוקים לכך".

יחס נשים–גברים בחברה בכלל ובהנהלה: "31% נשים. הצבנו לעצמנו מטרה להגדיל ולהרחיב את הגיוון והשונות בחברה ברמה הגיאוגרפית, המגדרית והמקצועית. בשנה שחלפה הצטרפו מספר נשות פיתוח ותפקיד סמנכ"לית שיווק בכירה בניו יורק להנהלה הבכירה. חשוב לנו לגייס את האנשים המתאימים ביותר לתפקיד, יחד עם מודעות ותשומת לב לנושא מהותי וחשוב זה".

גיוון חברתי: "בטרוליון יש כ-30% עובדים דתיים, עולים חדשים, גברים, נשים, צעירים ויותר מבוגרים, סטודנטים וסניורים ויחד אנחנו מאמינים שנוכל לייצר משהו גדול יותר. יש לנו עובדים שמתגוררים במושבים רחוקים ועובדים שגרים ממש בסמוך למשרד בתל אביב.

"אנחנו מנהלים קשר רציף עם ארגון בעלי מוגבלויות במטרה לגייס אלינו בהמשך עובד/ת לצוות הטכנולוגי שיבצע אוטומציות ובדיקות וממתינים לאיוש הנכון מצידם. חשוב לנו לעבוד עם אוניברסיטאות ומכללות שונות ברחבי הארץ, ומעבר לצוותים, אנחנו מכוונים ללקוחות מגוונים מאזורים שונים ומעודדים עבודה עם עסקים עצמאיים ופריפריאליים".

יחס גיוסים–פיטורים בשנה האחרונה: "צמחנו בשנה החולפת (2023) במעל ל-100%, ולמעשה הכפלנו את מצבת העובדים שלנו וכחלק מכך הרחבנו גם את משרדינו".

כמה משרות פתוחות: "למעלה מ-8 בניו יורק ובתל אביב".

האם מגייסים ג'וניורים: "מאחר שאנחנו חברה בתחילת דרכה בבחינת מימוש החזון והיכולת לחלוש על שוק גלובלי ורחב, כל גיוס נעשה בקפידה ובצורך לניסיון מקצועי מאותה התעשייה. ההתמקדות היא יותר לסניורים שיוכלו לעמוד בדרישות התפקיד, ומכאן כי רוב העובדים הינם מומחי ידע ובעלי ניסיון בתחומם.
"יחד עם זאת, לאור הרצון לייצר מגוון והזדמנויות תעסוקה, אנחנו תמיד פותחים משרת סטודנט וכעת יש לנו מספר ג'וניורים בחברה שהשתלבו במשרות מכירות ופיתוח. בנוסף, טרוליון מקבלת אליה באופן שוטף אחת לשנה בין 2-4 סטודנטים מחו"ל לתקופת התמחות של מספר שבועות".

מה מקבל עובד שמגייס מכר: "אנחנו מאמינים שהתגמול הכספי לעיתים מפספס את המטרה והופך את זה למשהו יותר פרקטי וטכני, ולכן הפוקוס הוא על חווית העובד באופן כזה שהוא ירצה להביא עוד אנשים לחברה שטוב לו בה. ההירתמות הינה מתוך מוטיבציה פנימית, לקדם את הארגון ולדבר עליו. אנחנו דואגים כמובן לציין את העובדים שגייסו חברים בצירוף של שי סמלי כדי לציין את המאורע".

היברידיות: "מודל גמיש ובעיקר בבחינת ניהול שעות העבודה, זאת לצד מתן יום עבודה אחד מהבית במהלך השבוע. החברה מאפשרת סביבת עבודה נוחה להורים בגמישות בשעות ובהתייחסות לכל הפגנה, שביתה במסגרות, מחלות ילד ועוד שינויים. מאחר שאנחנו חברה מעורבת שיש בה גם לא מעט דתיים ולעיתים הורים גם לחמישה-שישה ילדים, אנחנו מרגישים עוד יותר את הלחץ והצורך להיות זמין בבית לכל דבר שקורה, ומכאן שאנחנו נותנים יד חופשית לקחת יום כזה או אחר מהבית לאור בלתמ"ים, מתחילים את פגישות הבוקר בשעות מאוחרות יותר ורגישים לפגישות מאוחרות". 

חופשת לידה לנשים ולגברים: "חופשת לידה הינה על פי חוק למטפל עיקרי, כאשר החברה מעניקה עוד שבוע ימים עבור מטפל משני. פרט לכך החברה מעניקה 20 ימי חופשה לשימוש העובד, לא כולל רשימת חגים שהרחבנו ואפשרנו לקחת כחופש על חשבוננו, ומכאן כי הם יכולים לנצל את ימי החופש לטובת מנוחה נוספת ומתן עזרה. כל בקשה נוספת לעבודה ממושכת יותר מהבית, גמישות בשעות וסיוע נענית בחיוב מתוך הבנת הצרכים והאמפתיה לעובד ולצרכיו".

תנאים מיוחדים: 
"אנחנו מעודדים אורח חיים בריא וכחלק מזה משמישים את חדר הכושר במשרד עם אימון מקצועי בקבוצות קטנות לנוחות העובדים, לצד אוכל בריא וסבסוד משמעותי במנוי לפריפיט. מעבר לכך אנחנו עושים happy hours בתדירות גבוהה, ומתחזקים פינה שבועית שבה כל פעם אחד העובדים מספר על עצמו ומקבל מקום להסביר על תפקידו בחברה".

מה נותנים בחגים:
"בכל חג אנחנו שולחים את העובדים עם מתנות למשפחותיהם ודואגים לקיים אירועים פעמיים בשנה בהשתתפות בני זוג וילדים, כדי להודות גם להם על ההשקעה והמאמץ המשפחתי בעבודה ובתרומה לטרוליון. בארה"ב, מכיוון שהממשלה כמעט שלא משתתפת בהטבות, אנחנו מציעים חבילת ביטוחים שכוללת את בני משפחותיהם של העובדים".

הצ'ופר הכי מיוחד שהענקתם לעובדים השנה:
"השנה עשינו בפעם הראשונה שלושה ימים מרוכזים שנקראו 'טרוליפסט' בישראל כדי לחבר בין כל הצוותים מחו"ל ומישראל, להכיר זה את זה פנים אל פנים ולהביא את ערכי החברה לפועל בפעילויות מגוונות של אקסטרים, אוכל, מוזיקה וסיורים לצד משחקי היכרות, האקתון וסיעור מוחות על תחומים שונים".

הדבר הכי מיוחד במשרד: "האנשים".

האם החברה תורמת לקהילה ולחברה – ואיך?
"אנחנו תורמים לקהילה הן ברמה הכספית והן בפעילויות דו-שנתיות של תרומה לקהילה. בראש השנה ארזנו משלוחים וחילקנו מוצרים למשפחות נזקקות, ולקראת חג השבועות השתתפנו בליקוט פירות וירקות בלקט ישראל וחלוקתם למשפחות מעוטות יכולת. מעבר לכך, לטרוליון חלק בתרומה לתוכניות שיקום ופיתוח של קהילות ושמחה תמיד לעזור, לסייע ולהכווין".

איך אתם רואים את עתיד ההייטק הישראלי בשנה הקרובה, על רקע המשבר הכלכלי של השנה האחרונה והמלחמה?
"לצערנו מדינת ישראל ידעה מלחמות, ובאופן גלובלי ההיסטוריה מראה כי לאחר מלחמות יש צמיחה כלכלית במשק מנסיבות שונות. נראה כי עוד מוקדם לצערנו לדבר על 'היום שאחרי', אבל גם במקרה הזה בטווח הקצר נראה שינויים, צמצומים ואף עסקים שנסגרים. עם זאת, אין לנו ספק שנצמח גם מזה ובטווח הארוך סיום הלחימה ותוצאותיה יביאו לצמיחת ההייטק הישראלי, להשקעות נוספות וליותר יוזמות חדשות".

illustria

illustria, אילוסטריה (צילום: אייל מרילוס, סטודיו קשת דיגיטל)
illustria, אילוסטריה|צילום: אייל מרילוס, סטודיו קשת דיגיטל

המוצר: illustria מציעה פתרון אבטחה פרואקטיבי שהודף רכיבי קוד זדוניים ומונע מהם לפגוע בתהליכי הפיתוח ובמחשבי החברה. החברה משתמשת במטא-דאטה ובניתוח סטטי ודינמי לפיתוח מתודולוגיה מיוחדת המזהה מתקפות Zero-day (מתקפות דרך פרצות אבטחה שלא היו ידועות מראש).

מה עובר עליכם מאז 7 באוקטובר?
"50% מהחברה הוזנקו למילואים (כולל סמנכ"ל הטכנולוגיות), בזמן שהמנכ"ל שוהה בניו יורק לרצף פגישות עם לקוחות. המצב החדש מאלץ לחשוב מחוץ לקופסה, למצוא redundancies (כפילויות), ובעיקר לשמור על המורל כמה שאפשר. בחודש הקודם הצלחנו למרות הכול לסגור עוד שני לקוחות, כלומר עושים הכל כדי להצליח".

יחס נשים–גברים בחברה בכלל ובהנהלה: "כרגע אין לצערנו. אחת המשקיעות באילוסטריה היא אישה".

גיוון חברתי: "אנו עוסקים בקידום ובייצוג לאוכלוסיות שונות, והנחת היסוד מבחינתנו היא שאנחנו מחפשים עובדים עם פוטנציאל – ללא כל קשר לדת, גזע או מין. יצרנו חברה מגוונת, שמייצגת קבוצות אוכלוסייה רבות"

יחס גיוסים–פיטורים בשנה האחרונה: "גייסנו בחצי שנה האחרונה שני עובדים חדשים".

כמה משרות פתוחות: 2.

האם מגייסים ג'וניורים: "כן. אנחנו מוכנים להשקיע בזמן ההכשרה והלמידה, שישתלם בסופו של דבר לכל הצדדים ויניע את שוק ההייטק קדימה".

מה מקבל עובד שמגייס מכר: "רצינו שהמתנה תהיה אישית וחווייתית, ולכן אנחנו מגוונים. צפו להפתעות :)".

היברידיות: "במצב החדש של הלחימה, יום בשבוע מהמשרד, והשאר מהבית".

חופשת לידה לנשים ולגברים: "מדיניות גלובלית של חופשת לידה בתשלום הן לנשים והן לגברים, הכוללת בין חודשיים לשלושה חודשים וחצי בתשלום מלא". 

תנאים מיוחדים:
"קרן השתלמות על כל השכר וללא תקרה, ערבי חג כתוספת ימי חופש על חשבון החברה, ימי מחלה מהיום הראשון, ביטוח אובדן כושר עבודה מורחב על חשבון החברה וציוד מהמתקדם בעולם לעבודה נוחה מהבית ומהמשרד. בנוסף, כל עובד בכל תפקיד מקבל מענק אופציות נדיב עם הצטרפותו לחברה".

מה נותנים בחגים: 
"תלושים בראש השנה ופסח ומתנות בחגים אחרים".

הצ'ופר הכי מיוחד שהענקתם לעובדים השנה:
"הפלגה על יאכטה, סייבר והפלגות הולכים טוב ביחד".

הדבר הכי מיוחד במשרד:
"הרקמה האנושית, האווירה, והיכולת לחגוג יחד כל אירוע שרק אפשר – ימי הולדת, הצלחות עסקיות ועוד".

איך אתם רואים את עתיד ההייטק הישראלי בשנה הקרובה, על רקע המשבר הכלכלי של השנה האחרונה והמלחמה? 
"הדבר הכי חשוב הוא להמשיך לדוולר, no matter what, כי ככה בסוף ננצח. ההערכה שזה ייקח זמן, אבל זה מרתון – וכמובן לנסות כמה שאפשר ליהנות מהדרך".

Sensorz

Sensorz, סנסורז (צילום: אבי בן עמי, סטודיו קשת דיגיטל)
Sensorz, סנסורז|צילום: אבי בן עמי, סטודיו קשת דיגיטל

המוצר: פלטפורמה שמזרזת הטמעה של רשתות אלחוטיות ארגוניות ומקלה אותה, בדגש על רשתות דור 4 ודור 5. החברה מפתחת AI על אותות תקשורת לאיתור הפרעות והתקפות סייבר אלחוטיות.

מה עובר עליכם מאז 7 באוקטובר?
"התחושות כמובן קשות מאוד, אך לצד הכאב כמו אצל מיליוני ישראלים אחרים, אנחנו מנסים לשמור על השגרה והאופטימיות. בנוסף, גויסו מספר לא קטן של עובדים למילואים, כמו אצל רבים אחרים – יתר החברה נדרש לשנס מותניים ולהיכנס מתחת לאלונקה.

"החברה צעירה, ולצערנו המצב הנוכחי מיקד הרבה מהמאמצים שלנו לעזור לתעשייה הביטחונית בכל דרך שנוכל. הטכנולוגיה שפותחה בחברה התבררה כרלוונטית ביותר למלחמה ומשאבים הוסטו ותוכניות שונו כדי לתמוך במאמץ המלחמתי בשיתוף פעולה צמוד עם גופים שונים בצה"ל. אנו מצפים מאוד לחזור לנורמה ומתכננים כמה אירועים ודרכים לסייע לקהילה בשנה הקרובה".

יחס נשים–גברים בחברה בכלל ובהנהלה: "יש שילוב של גברים ונשים ברחבי החברה במכירות, שיווק ופיתוח, כולל מנהלת פיתוח. אף שיש יותר גברים, כ-50% מהגיוסים האחרונים היו נשים, מכיוון שאנו שואפים ליצור סביבה מגוונת ככל האפשר. זה כולל אנשים מרקע שונה וממגדר שונה ובעלי דעות אחרות".

גיוון חברתי: "אנו מגייסים על פי צורכי החברה ויכולות המועמדים בלבד. כיום בצוות עובדים כמה חרדים וחרדיות בתפקידי פיתוח וניהול".

יחס גיוסים–פיטורים בשנה האחרונה: "מכיוון שהשלמנו גיוס בחודשים האחרונים, אנו מתרכזים בגיוסים".

כמה משרות פתוחות: "כרגע 5–6 משרות פתוחות בפיתוח".

האם מגייסים ג'וניורים: "מטבע הדברים, בשלב זה אנו מתמקדים במועמדים עם ניסיון מוכח, אך אנחנו לא שוללים אף אחד – דלתנו פתוחה ונשמח לשקול כל מקרה לגופו".

מה מקבל עובד שמגייס מכר: "אנו מעדיפים שעובדים ימליצו לחברים להצטרף בגלל הצוות והחזון ולא בגלל בונוס. על כן אין לנו תוכנית תגמול ספציפית. אנחנו חושבים, וגם רואים בשטח, שהפן האישי הבונה מרקם צוותי מגובש חשוב הרבה יותר. לראיה, רוב המצטרפים בחודשים האחרונים הם חברים של עובדים. נשמח לקבל פניות דרך האתר שלנו".

היברידיות: "כיומיים עד שלושה מהמשרד – והשאר לשיקול העובד".

חופשת לידה לנשים ולגברים: "אנו רואים את כל האנשים כשווים ותומכים בחופשת לידה לגברים ולנשים כאחד. הרבה מאיתנו הם טיפוסים משפחתיים, ואנו רואים את משפחות העובדים שלנו כחלק מהצוות. בקיץ הקודם היה לנו אירוע משפחתי נהדר ואנו שואפים להפוך אותו למסורת של החברה".

תנאים מיוחדים: "שכר אטרקטיבי ואופציות, חדר כושר זמין ומסובסד, סביבה תומכת בעלי חיים ופעילויות חברה".

מה נותנים בחגים: "תלושים לראש השנה ופסח".

הצ'ופר הכי מיוחד שהענקתם לעובדים השנה: "גיוס חדש של 4.7 מיליון דולר".

הדבר הכי מיוחד במשרד:
"המשרדים ממוקמים באזור נגיש מאוד בשרון, עם נוף נהדר, וממש מעלינו קניון עם גישה נוחה לקניות ומסעדות. יש חדר כושר נהדר בבניין עם מחירים מוזלים לעובדים. חוץ מזה, המשרד ידידותי לבעלי חיים ולאנשים. הטבות נהדרות, המוסיפות לעבודה על מוצר בחזית הטכנולוגיה עם קבוצה נהדרת של אנשים".

האם החברה תורמת לקהילה ולחברה – ואיך?
"כיום אנו מתמקדים מאוד בסיוע למגזר הביטחוני ובשילוב המערכת. אנחנו מצפים לחזור לשגרה ולהתמקד בלתת חזרה לקהילה בדרכים סטנדרטיות יותר".

איך אתם רואים את עתיד ההייטק הישראלי בשנה הקרובה, על רקע המשבר הכלכלי של השנה האחרונה והמלחמה?
"אנחנו חושבים שהשנה תהיה מאתגרת לנוכח המצב הייחודי בארץ והמצב הכלכלי בעולם. אנחנו נערכים לכך ומשתדלים להיות מרוכזים בשוק המטרה ובלקוחות ספציפיים בחו"ל".

8fig

8fig (צילום: חיים מצ'י ורסנו, סטודיו קשת דיגיטל)
8fig|צילום: חיים מצ'י ורסנו, סטודיו קשת דיגיטל

המוצר: פתרונות מימון בהתאמה אישית לחנויות אונליין באמצעות AI CFO (סמנכ"ל כספים של בינה מלאכותית, Chief financial officer). באמצעותו החברה מסייעת לסוחרי איקומרס לנהל את התחום הפיננסי המאתגר ומאפשרת להם לבנות תוכנית עסקית לצמיחה ולממן אותה במלואה, ללא צורך בקבלת הלוואות או אשראי.

מה עובר עליכם מאז 7 באוקטובר?
"מתחילת המלחמה ועד היום 8fig משתתפת ביוזמות חברתיות ומעודדת פעילויות התנדבות, וכמו כן תורמת לארגונים שונים. לדוגמה, לנוכח הצורך בציוד לחימה הקימה עמותת עורב נח"ל אמל"חייה ייעודית ללוחמי היחידה במילואים – 8fig השתתפה במימון האמל"חייה, תמכה בבניית אתר חדש לעמותה, וכן השתתפה בהתנדבות מעשית באמל"חייה.

"מעבר לכך החברה מחזקת ומחבקת את עובדיה אשר משרתים במילואים מתחילת הלחימה ואת משפחותיהם ומאפשרת עבודה היברידית לכל העובדים. אנו מוקירים את העובדה שהתעשייה שלנו לא נפגעה מהמצב ואנו ממשיכים לספק שירות מלא ללקוחותינו". 

יחס נשים–גברים בחברה בכלל ובהנהלה: 42% נשים.

גיוון חברתי: "ניתנת הזדמנות שווה לכולם, ללא הבדל דת, גזע, מין או העדפה מינית".

יחס גיוסים–פיטורים בשנה האחרונה: "יחס דומה".

כמה משרות פתוחות: "10 – וצפויות להיפתח משרות כגון פיתוח, אנליסטים ועוד".

האם מגייסים ג'וניורים: "לתפקידים מסוימים כן".

מה מקבל עובד שמגייס מכר? "בונוס כספי". 

היברידיות: "3 ימים מהמשרד".

חופשת לידה לנשים ולגברים: "נותנים ימי חופשה על חשבון המעסיק".

תנאים מיוחדים:
"ביטוח רפואי מורחב, קרן השתלמות, ארוחת צהריים משותפת ברמה שבועית ואירועי חברה נוספים. הזדמנויות להתפתחות מקצועית ועשייה משמעותית".

מה נותנים בחגים: "אירועים ומתנות לעובדים".

הצ'ופר הכי מיוחד שהענקתם לעובדים השנה: 
"בדיקת כירורגית שד לכל העובדות ובנות הזוג של העובדים בחודש המודעות הבין-לאומי לסרטן השד (אוקטובר), וכן מתנות ממוצרים של לקוחותינו".

הדבר הכי מיוחד במשרד: "האנשים, כמובן. וגם מכונת פיינטבול, פלייסטיישן, כלבים ועוד".

האם החברה תורמת לקהילה ולחברה – ואיך?
"החברה תורמת לכמה גופים חברתיים ומארגנת פעילויות התנדבות. לדוגמה, אירחנו במשרדינו משלחת של אנשי עסקים מדרום אמריקה בשיתוף עם הסוכנות לשם שיפור תדמית מדינת ישראל".

איך אתם רואים את עתיד ההייטק הישראלי בשנה הקרובה, על רקע המשבר הכלכלי של השנה האחרונה והמלחמה? 
"כמו בכל מלחמות ישראל עד היום, מיד אחרי המלחמה באה קפיצה כלכלית בישראל, ואיתה גם עלייה של יהודי העולם, שמוסיפה אפילו עוד כישרון למשק. נתון זה, על רקע תחזיות הריבית המאוד טובות בארה"ב, גורם לנו לצפות לחזרת הכלכלה הישראלית בכלל וההייטק בפרט למסלול חזק אפילו מבעבר".