שוב בשקט ובלי שאף אחד ידע: מנכ"ל טסלה אילון מאסק הביא לעולם ילד נוסף עם עובדת שלו - שיבון זיליס, מנהלת בחברת השתלת השבבים ניוראלינק, כך על פי דיווח בבלומברג. ב-2022 נולדו לשניים תאומים, על פי הדיווחים – בעזרת הפריה חוץ גופית. מאסק, המיליארדר שמחזיק בטסלה, טוויטר, ספייס X וניוראלינק, הוא כעת אבא ל-12 ילדים מכמה נשים שונות. 6 מילדיו נולדו בחמש השנים האחרונות, חלקם לזיליס וחלקם לכוכבת הפופ הקנדית גריימס.

אילון מאסק, שיבון זיליס (צילום: טוויטר, twitter)
צילום: טוויטר, twitter

שמות הילדים של מאסק שנויים במחלוקת גם הם, ובשנה שעברה החליטה גריימס לשנות את שמה של בתם אקסה (Exa) לאות Y - אך נתקלה בבעיות מול מרשם האוכלוסין של קליפורניה, בשל החוק במדינה שקובע שרק אותיות באנגלית קבילות למתן שמות - ולא מספרים או סימנים. לבנם של השניים, קוראים בקיצור X. כן כן, ממש כמו טוויטר.

מאסק התלוצץ בעבר ואמר: "אני עושה כמיטב יכולתי לעזור למשבר הילודה, זו הסכנה הגדולה ביותר בפני הציוויליזציה". רק ביום חמישי האחרון, פרסם מאסק טבלה שטענה שאירופה סובלת מ"משבר פוריות", ואמר כי "הציוויליזציה עשויה להסתיים במפץ".

כפי שציין בלומברג, מאסק חזר על השורה הזו מספר פעמים בעבר, כולל במהלך ריאיון ב-2022 עם טאקר קרלסון ושוב במהלך ריאיון בחודש במאי. הוא אמר לקרלסון "שיעור הילודה הקורס, הוא הסכנה הגדולה ביותר של הציוויליזציה, ללא ספק".

הדיווח על הילד מגיע לאחר תחקיר בוול סטריט ג'ורנל על מערכות יחסים שלו עם מספר נשים שעבדו אצלו. על פי החשד, מאסק ניהל מערכת יחסית עם עובדת מתמחה בחברת SpaceX שבבעלותו, וניסה להתחיל עם נשים שעבדו בחברה אחרת שלו ואף קיבל סירוב מאחת מהן לשאת את ילדיו. בחודש האחרון, שמונה מהנדסים שעבדו בחברת החלל, ארבעה מהם גברים וארבע נשים, הגישו נגדו ונגד החברה תביעה בטענה שפוטרו לאחר שעלו חששות מהטרדה מינית במקום העבודה.