GiftInclick הוא סטארטאפ שהוקם בשנת 2021 על ידי שלוש אחיות ממשפחת מוקמל אדם - אדל, בת 34, והתאומות אור והלית, בנות 33, ומאפשר להתאים לעובדים מתנה באופן אישי. בתקופת הקורונה הוא צבר תאוצה ובין כ-50 לקוחות החברה אפשר למצוא בעיקר חברות הייטק, בהן אפל, פלייטיקה, Tufin ו-Panaya, רובן מהארץ אך גם מחו"ל.

הרעיון לחברה עלה, לאחר שאור חיה בספרד כמה שנים והתאומה שלה, הלית, רצתה לשלוח לה מתנה. אדל, האחות הגדולה, מספרת ל-mako: "למרות שהיא מכירה אותה הכי טוב, היא לא ידעה מה לקנות לה, אז היא חיפשה שירות שיכול להתאים את המתנה לבן אדם לפי תקציב ולפי ההעדפות שלו – ולא מצאה כזה".

בחברה שהקימו, גיפט אין קליק, אלגוריתם הוא זה שמתאים את המתנה לאישיות ולתחביבים של העובד. "למשל, אם לעובד יש כלב, הוא יכול לקבל מתנה גם לכלב שלו. אם מישהו רווק, לא ישלחו לו חוברת צביעה לילדים", מסבירה אדל. יש לציין, שכדי שיהיה מידע על העדפות העובד, הוא יצטרך למלא קודם באתר שאלון על עצמו. אופציה נוספת היא עוזר אישי, personal shopper – פרילאנסרים שמועסקים בארץ ובעולם, ותפקידם הוא למצוא ללקוח מתנה ספציפית שהוא מבקש. מדובר בשירות שעלותו גבוהה יותר –49 שקלים לעובד.

השוני לדבריה מהמתחרים, הוא שבחברות אחרות העובד צריך לבחור מתנה מסל מוצרים מסוים ולהתאים את עצמו למאגר קיים, ואצלם אין הגבלה כזו ואין תלות בספקים. חלק מהמתנות שניתן לבחור באתר הן מוצרים ממותגים של החברה, מה שנקרא בהייטק סוואג, כאשר כל עובד יכול לבחור את המידה, הצבע והגזרה המועדפים עליו. בסך הכול מספרת אדל כי חברות מוציאות בממוצע 500 דולר על מתנות לעובד בשנה.

האחיות לא הגיעו לתחום מעולם ההייטק – אדל עסקה בשיווק וליווי בנקאי לקבוצות רכישה, אור בכלכלה והלית בתקשורת דיגיטלית. כדי להקים את החברה הן השקיעו מכספן האישי – כ-350 אלף דולר והן נמצאות היום בתהליכי גיוס כספים. לצורך בניית האלגוריתם הן העסיקו חברה חיצונית שכיום ממשיכה לתת להן שירותים.

החלוקה ביניהן היא כזאת - אור המנכ"לית ואחראית על הפיתוח העסקי של החברה, ענייני הכספים והחלק הטכנולוגי. הלית אחראית על המעצבים, ואדל על הלקוחות העסקיים.

אדל, הלית ואור מוקמל אדם (צילום: באדיבות המצולמים)
אדל, הלית ואור מוקמל אדם|צילום: באדיבות המצולמים

- איך זה לעבוד ביחד שלוש אחיות?

אדל: "אנחנו מתראות כל יום, זה לא כזה קל, אבל יש לנו חזון משותף ומטרה משותפת. יש בינינו סינרגיה מושלמת, כשהיינו קטנות זה ממש לא היה ככה. אנחנו גם גרות קרוב (אדל ואור בתל אביב, הלית בגבעתיים), לכולן יש כלבים אז יוצא לנו להיפגש בטיולים איתם".

- ומה המתנה הכי מיוחדת שהן זוכרות?

אדל חושפת שלפעמים היא מבצעת בעצמה שליחויות כדי לראות בעצמה את התגובה של מקבל המתנה - "השבוע הלכתי לתת למישהי בבידוד גיפט קארד של נייק". אור והלית מוסיפות: "לקוחה מחברה מובילה חיפשה מתנה דווקא בנסיבות לא משמחות לחבר טוב שלה, שהתחיל טיפולי כימותרפיה. היא בחרה בשירות מתנה בהפתעה בהתאמה אישית.  המתנה שנבחרה הייתה ל'אישיות שאפתנית עם אנרגיות טובות'  - זה התחיל עם חידה, ברכה אישית שנכתבה לנמען בשם השולח, חידה שנכתבה לפתיחת אריזת המתנה ובפנים קופסת גלגול בעיצוב אישי עם אקססוריז שווים, בירת בוטיק ועוד. הטלפון שקיבלנו ממנה היה מהשיחות המרגשות בחיינו, שהצלחנו לגרום לו לחייך".