9 חודשים בסך הכל לאחר שהושק, אפל הודיעה היום (שלישי) כי היא סוגרת את Apple Pay Later, שירות התשלומים שמאפשר למשתמש לקנות עכשיו ולשלם מאוחר יותר.

השירות, המאפשר לקחת הלוואות לצורך רכישת מוצרים אותן ניתן לשלם בארבעה תשלומים במשך שישה שבועות, הושק בארה"ב באוקטובר 2023. במקומו, אפל אומרת שמשתמשים יוכלו להגיש מאוחר יותר השנה בקשה להלוואות מכרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב מיידי בביצוע תשלום עם Apple Pay, שירות התשלומים באמצעות האייפון שכבר פועל בישראל בהצלחה מזה מספר שנים.

בהצהרה שניתנה לאתר 9to5mac, עדכנה אפל כי "פתרון זה יאפשר לנו להביא אפשרויות תשלום גמישות ליותר משתמשים, בעוד מקומות ברחבי העולם, בשיתוף עם בנקים ומלווים המאפשרים שימוש ב-Apple Pay. עם הצגת הצעת הלוואות בתשלומים לא נציע עוד את Apple Pay Later בארה"ב. המיקוד שלנו ממשיך להיות במתן גישה למשתמשים שלנו לאפשרויות תשלום קלות, מאובטחות ופרטיות עם Apple Pay". 

מנכ
מנכ"ל אפל, טים קוק|צילום: Kevin Mazur/Getty Images

שירות Apple Pay Later הוכרז במקור לצד מערכת ההפעלה iOS 16, אבל לא היה חלק מהגרסה הראשונית שלה. החברה הוציאה הזמנות לגישה מוקדמת לשירות "משתמשים שנבחרו באקראי" במרץ 2023 לפני שהשיקה את השירות באופן נרחב בארה"ב באוקטובר האחרון כאמור.

השירות של Apple Pay Later מעולם לא הגיע לשימוש בישראל ולכן ביטולו לא ישפיע על משתמשי אפל בארץ. מנגד, נדגיש ששירות Apple Pay לתשלום בנייד שהושק באוקטובר 2014 בארה"ב, הגיע במאי 2021 לישראל והפך מאז לפופולרי ונפוץ בקרב לקוחות החברה בארץ, לא ייפגע מהמהלך.