מכירים את הרגע הזה שצירפו אתכם לקבוצת וואטסאפ, כשאין לכם מושג מה מהות הקבוצה ולמה בכלל צירפו אתכם אליה? כלומר, בדרך כלל שם הקבוצה נושא איזשהו מידע, כמו "יום הולדת למשה" או "הורי גן כלנית", אבל כשלא, זה יכול להיות לא רק מבלבל, אלא גם מסוכן. רק לאחרונה דיווחו ישראלים על כך שהם צורפו לקבוצות וואטסאפ שונות ומשונות על ידי אלמונים וזמן קצר לאחר מכן נחסמו באורח מסתורי מהפלטפורמה. כמו כן, ישנן לא מעט הונאות שמתרחשות בקבוצות וואטסאפ, לדוגמה כאלה שמציעות השקעות מפוקפקות בקריפטו.

כעת וואטסאפ מוציאה סוף סוף עדכון שיחסוך את כאב הראש הזה: בכל פעם שתצורפו לקבוצה חדשה, תקבלו מידע קריטי כמו מי צירף אתכם, האם הוא באנשי הקשר שלכם או לא, מתי נוצרה הקבוצה ועל ידי מי. את המידע הזה מכנה וואטסאפ "כרטיס קונטקסט" ותפקידו הוא לסייע למשתמשים להחליט האם להישאר בקבוצה או לצאת ממנה.

האפשרות הזאת מתווספת לכלי בטיחות שכבר קיימים באפליקציה, כמו האפשרות לדווח על הודעות בקבוצות וכן לדווח על קבוצות באופן כללי. כמו כן, בתפריט ההגדרות של האפליקציה תוכלו להגדיר למי מותר לצרף אתכם לקבוצות, האם רק אנשי קשר או כל משתמש וואטסאפ. ניתן לבחור זאת בתפריט ההגדרות - פרטיות - קבוצות.

העדכון הנוסף לוואטסאפ שנמצא בדרך אלינו הוא האפשרות לתמלל הודעות קוליות. מדובר באחד מהפיצ'רים הכי מצופים באפליקציה שכבר דיווחנו לכם עליו לא מעט, אבל כעת נראה שזה אכן קורה. נזכיר שבעבר היו כל מיני בוטים או שירות צד שלישי אחרים שאפשרו לבצע את הפעולה (אהבנו במיוחד את אמנון הבוט, ואת האפליקציה בעלת השם המקורי "תכתוב אחי").

כעת האתר WABetaInfo המתמקד בחידושים בוואטסאפ מדווח שישנם מספר משתמשי אנדרואיד בגרסת הבטא שכבר התחילו לקבל את האופציה, וזאת לאחר כמעט שנה שמשתמשי הבטא באייפון קיבלו את האפשרות לבחון את הפיצ'ר הזה.

המעטים שקיבלו את העדכון יכולים להפעיל את תכונת התמלול עבור הודעות קוליות נכנסות ויוצאות. במטרה לשמור על פרטיות המשתמשים, התמלולים האלה נוצרים במכשיר ולא עוברים לענן, כך שאף אחד לא יכול לשמוע את ההודעות הקוליות שלכם או לקרוא את התמלול שלהן. כצפוי, לא ניתן לעשות זאת בעברית נכון לרגע זה, והאופציה קיימת אך ורק עבור השפות אנגלית, ספרדית, פורטוגזית, רוסית והינדית. בעתיד יתווספו שפות נוספות, בתקווה שגם עברית.

מדובר בעדכון חשוב שישפר לא רק את חוויית השימוש באפליקציה, אלא גם יסייע למשתמשים בעלי לקויות שמיעה.