לפני 5 שנים הצית צוות הסושיאל של עיריית תל אביב טרנד רשת ספק חביב, ספק מאוס - טיזינג ויראלי בין ערים. בסילבסטר של שנת 2019 תייגה עיריית תל אביב את עיריית ירושלים בפוסט פייסבוק שהפך לוויראלי עם הכיתוב "ערה?". מאז היו כמה ניסיונות שלא ממש צלחו לשחזר את ההצלחה, עד עכשיו.

השנה היא 2024 והפעם במקום פלרטוט הדדי בין עיריות אנחנו מקבלים ריב ויראלי, שקורה איך לא, בטיקטוק. הפעם במוקד הערים ירושלים ומודיעין - המרחק הגיאוגרפי בין השתיים אולי לא גדול, אבל המרחק התרבותי בהחלט כן. הריב המוניציפלי הזה החל כשעיריית ירושלים העלתה לחשבון הטיקטוק הרשמי שלה סרטון קצר שנפתח בשקופית - כל הסיבות לעבור למודיעין-מכבים-רעות לצד תמונה של הפארק המרכזי בעיר. לאחד מכן, עולה צילום מסך מתוך אפליקציית הפתקים באייפון (Notes) עם פתק ריק שעליו נכתב: "תודה שצפיתם". הסאבטקסט ברור, אין סיבות לעבור למודיעין.

עיריית ירושלים גם לא פספסה את ההזדמנות לתקשר עם המגיבים, כמו לדוגמה מגיבה ששאלה "לא הבנתי, יש לנו עכשיו ביף מודיעין-ירושלים?". חשבון הטיקטוק של עיריית ירושלים הגיב לה: "הדבר היחיד שיש בין מודיעין-ירושלים זה רכבת". מגיבה אחרת הגיבה "אני לא נושמת", ועיריית ירושלים ציטטה בתגובה את מילות ירושלים של זהב: "אם צריך אוויר הרים את יודעת איפה למצוא אותנו".

עמוד טיקטוק בשם מודיעין אונליין המסקר את הנעשה בעיר לא נשאר חייב והעלה טיקטוק נגדי: "שמענו שעיריית ירושלים קצת הסתבכה עם למצוא סיבות למה לעבור למודיעין", נכתב לצד צילום מסך מאפליקציית הפתקים עם שלל סיבות, חלקן מתייחסות לאופי הדתי של העיר, כמו "לא יורקים עלייך כי את לא צנועה", לצד "חנייה בשפע" ו"אין חשש לפיגועים". 

לא מעט גולשים התייחסו לסרטונים הללו, כמו למשל רומי משה, טיקטוקרית עם 43 אלף עוקבים שסיקרה את התפתחות הריב הוויראלי. "הביף האינטרנטי הזה זה הדבר הכי טוב שראיתי בחיים שלי", אמרה משה, "איך שאני אוהבת את האינטרנט".

@romi_moshe קרה הדבר הכי פחות צפוי לשנת 2024 @עיריית ירושלים @Online Modiin התעלתם על עצמכם הפעם #רומימשה #פוריו #רוקדתבשקיעה ♬ רוקדת בשקיעה - ענבל ביבי

אז נכון, יש לנו עניינים קצת יותר חשובים להתייחס אליהם בימים אלו, אבל בכל זאת כיף לראות שגופים רשמיים עדיין מצליחים ליצור תוכן קליל ומשעשע ברשתות החברתיות.