וואטסאפ נוהגת להוסיף לנו פיצ'רים שונים שאמורים לעזור לנו לתקשר אחד עם השני, אך נראה שאחד העדכונים העתידיים עשוי גם להפוך את התקשורת ליותר מהנה. מהנדסי התוכנה כבר עובדים במרץ על ממשק מעודכן למסך השיחות כדי שיראה עכשווי יותר, יכלול תמונת פרופיל גדולה יותר וישפר את סרגל השיחות התחתון. כעת נראה כי וואטסאפ רוצה להציג תכונות שימושיות נוספות שנועדו לשפר את חווית השיחות הכוללת. האתר המתמחה בעדכוני וואטסאפ, wabetainfo, גילה בזכות עדכון חדש של התוכנה עבור אנדרואיד שמספרו 2.24.13.14, שהיא עובדת על תכונת מציאות רבודה כדי להציג אפקטים ופילטרים בשיחות וידיאו, בדומה למה שאנחנו מכירים מפייסטיים של אפל או טימס של מיקרוסופט.

כפי שניתן לראות מצילום המסך, וואטסאפ בוחנת הוספה של אפקטים חדשים לשיחות הווידיאו, כמו מציאות רבודה ופילטרים שונים. אלו יאפשרו למשתמשים להוסיף אלמנטים אינטראקטיביים לשיחות הווידיאו ובנוסף לשפר את מראה עור הפנים או להגביר את התאורה בחדרים חשוכים.

בנוסף, וואטסאפ מפתחת כלי לעריכת הרקע במהלך שיחות, שיהיה שימושי במיוחד עבור שיחות ועידה, כמו זום או טימס, בהן משתמשים יוכלו להתאים אישית את הסביבה שלהם או לטשטש את הרקע. השינויים הללו עשויים להגיע גם לאפלקציית הדסקטופ של וואטסאפ, מה שיהפוך את זום למיותרת עוד יותר. לצד התכונות הללו, וואטסאפ גם מתכננת להציג אפקטים אחרים שיוכלו להפוך את שיחות הווידיאו למשעשעות יותר. אם נהיה אפילו ספציפיים יותר, המשתמשים יגלו בקרוב אפשרות להשתמש באווטאר במקום הפרצוף שלהם.

כל האפשרויות הללו יהיו זמינות בעדכון עתידי למשתמשי בטא תחילה, ולאחר מכן לשאר המשתמשים.