ראפיד (Rapyd), פלטפורמת התשלומים הדיגיטלית, מפטרת כ-30 עובדים - כמעט 4% מתוך כ-800 עובדי החברה. רוב המפוטרים הינם מתכנתים, כך לפי מקור המעורה בפרטים. במקום הצוותים המפוטרים, יוקמו צוותים ביעדים דוגמת מזרח אירופה או דרום אפריקה, אזורים בהם כוח העבודה נחשב זול יותר.

עוד ב-N12 כלכלה:

הפיתוח הישראלי שיגיד מה האדם מולכם באמת חושב
אמברגו נשק? הבריטים חתכו את היצוא הביטחוני לישראל
שנתיים להקמת קרן העושר של ישראל: כמה באמת נצבר בה?

הפיטורים מגיעים גם על רקע כך שבאוגוסט האחרון, הודיעה ראפיד על רכישת חברת PayU GPO, ספקית פתרונות תשלום לצרכנים ולעסקים קטנים. החברה נרכשה מידי חברת ההשקעות פרוסוס (Prosus) ההולנדית, זאת בסכום של 610 מיליון דולר.

בדצמבר האחרון, פורסם כי ראפיד נמצאת תחת איום חרם מטעם איסלנד, בין היתר, בשל התכתשות וירטואלית בין אריק שטילמן, מנכ"ל החברה, לבין עובד לשעבר בסניף ראפיד באיסלנד, על רקע מלחמת ישראל־חמאס. עוד פורסם בדצמבר, כי לפחות שתי חברות גדולות במדינה הנורדית, בהן איקאה איסלנד וחברת החשמל המקומית סנרפה (Snerpa), הודיעו כי יחדלו לאשר תשלומים על גבי הפלטפורמה של ראפיד. בנוסף, פורסם כי נשמעו קריאות רבות לחרם על החברה, כמו גם רשימה שהועלתה בזמנו לרשת, בה שמות של חברות איסלאנדיות שחדלו לעשות עסקים עם ראפיד.

ראפיד חוגגת את הקמת המטה בדובאי (צילום: באדיבות החברה)
ראפיד חוגגת את הקמת המטה בדובאי (ארכיון)|צילום: באדיבות החברה

ראפיד, שהוקמה בשנת 2015, גייסה עד היום כ-960 מיליון דולר, כך לפי IVC. החברה פיתחה פלטפורמת תשלומים דיגיטלית אשר מתחרה בסטרייפ ובפייפאל, ומאפשרת לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים המתחברים אליה לקבל תשלומים מכ-200 ערוצים אפשריים, לעומת כ-70 ערוצים בפייפאל. כך, מאפשרת החברה לקבל תשלומים ולפדות כסף ממקורות רבים, כגון בנקים, חברות אשראי, ארנקים דיגיטלים וחברות תשלומים. לחברה 790 עובדים, כך לפי IVC, מתוכם 345 עובדים בישראל. במרץ 2022, עסקת סקנדרי בחברה שיקפה לה שווי של 15 מיליארד דולר.

ראפיד בחרו שלא להתייחס לידיעה.

הכתבה פורסמה לראשונה באתר גלובס