"גם לנו נמאס מאנשי תקשורת ופוליטיקאים שמחריבים בינינו. אם אין לכם משהו מאחד לומר, סתמו ת'פה", כך אומר משה הדדי, רב סרן במילואים, בסרטון שהעלה לרשתות החברתיות.

יוזמת רשת חדשה בשם "סתמו ת'פה - מחאת המילואימניקים", במסגרתה חיילי מילואים מצלמים את עצמם בשטח ומבקשים מהפוליטיקאים ואנשי התקשורת להפסיק לפלג, נולדה על ידי רס"ר במיל' שבי ספירו, רס"ר במיל' מיקי מנדיל ורס"ן במיל' משה הדדי, מפקדים ולוחמים בגדוד 43 של חטיבת בנימין, וצברה תאוצה בימים האחרונים.

"זה התחיל משיחה בינינו בחדר האוכל, שבה הבנו שקשה לנו עם הפילוג. מראות האחדות שרואים במילואים לא מקבלים ביטוי", מספר הדדי ל-mako. "חשוב לי לציין שלשלושתנו יש דעות פוליטיות שונות, אבל זה בכלל לא משנה. נמאס לנו מהפילוג, אנחנו נוכל לכל אויב חיצוני, אבל חייבים להפסיק את מלחמת האחים הקרה שקיימת במדינת ישראל. לעצור אותה. להגיד לפוליטיקאים ואנשי תקשורת מימין ושמאל – אם אין לכם מסר מאחד, פשוט סתמו את הפה".

@shutup_milluim #סתמותפה ♬ original sound - סתמו ת'פה - מחאת המילואימניקים

הדדי מבהיר שהם לא מתייחסים לעולם הפוליטי, "לא נכנסים לשם בכוונה", ובסרטונים לא מצוינים שמות של אנשים או מקרים ספציפיים. "מה שמעניין אותנו זה שאנשים יבינו שצריך להפסיק את הדיכוטומיה של 'אנחנו והם'. אנחנו והם קיימים רק בין ישראל לבין האויבים שלה, לא בתוך ישראל", הוא אומר. "מותר שיהיו אנשים עם דעות שונות, מותר אנשים שיחשבו אחרת, אסור שייצרו בתוכנו פילוג. לא מעניין אותנו כן ביבי או לא ביבי, לא מעניין גנץ או לא. אנחנו במלחמה על הבית והמלחמה הזאת זקוקה לאחדות".

@shutup_milluim

♬ original sound - סתמו ת'פה - מחאת המילואימניקים

עד כה מספר הדדי כי כבר יש להם יותר מ-5,000 אנשי מילואים בקבוצות וואטסאפ שונות, בטלגרם, בטוויטר, בטיקטוק, פייסבוק ואינסטגרם. בנוסף, משפיענים כמו יוסף חדאד ונטלי דדון שיתפו את המיזם. "אנשים שולחים לנו סרטונים מהחזית, מעזה, איו"ש, אנשים שנלחמים. זה צורך בסיסי כמו פירמידת הצרכים – 'תנו לנו מהבית גב'", הוא אומר. "המחאה הזאת התחילה לפני 5 ימים וצוברת תאוצה בצורה מדהימה".

@shutup_milluim

#סתמותפה

♬ original sound - סתמו ת'פה - מחאת המילואימניקים

קיבלתם תגובות גם מפוליטיקאים?

"לא קיבלנו, וגם אם נקבל, לא ניתן למחאה הזאת להיות מנוף עבורם. אנחנו לא מייצגים אף מפלגה פוליטית, שלושת המייסדים מחזיקים בדעות שונות וזה לא משנה. צריך להפסיק את השיח המפלג".

אתם חושבים מה יקרה פה ביום שאחרי המלחמה?

"יש לנו פניות כבר בוואטסאפ: 'אולי נעשה מפגש, הפגנת אחדות'. כל מה שמעניין אותנו אחרי המלחמה זה לראות שיח אחר במדינת ישראל. מותר להביע את הדעה, אבל אסור לפגוע אחד בשני, יש לנו מספיק אויבים. מלחמת העצמאות ב-1948 נקראה ככה, כי מיד אחריה ישראל קיבלה עצמאות. זאת צריכה להיקרא מלחמת האחדות, מיד אחריה צריך לייצר פה אחדות ולפרק את הפילוג והשיסוי".