לפני כחודש תמונה של ילדה פלסטינית מעזה לובשת חולצת בית ספר ישראלי הפכה לוויראלית, וכעת הרשת שוב מוצפת בתיעוד מעורר שאלות. אז הייתה זאת רינאד, ילדה בת 10 מעזה שהפכה לכוכבת טיקטוק ואינסטגרם וגייסה תרומות עבור משפחתה. כעת, בתמונה נראית ילדה פלסטינית שזהותה לא ידועה, לבושה בחולצה שעליה נכתב: "כל יום אני קמה מהממת, אבל וואלה היום הגזמתי!".

גם במקרה הזה, לא ברור איך הגיעה החולצה לעזה, ואפשר להעלות מספר אפשרויות לכך - ייתכן שהיא נבזזה מאחד מהבתים בעוטף בשביעי לאוקטובר, ייתכן שהיא הגיעה עם הציוד האישי של חייל מילואים, וייתכן שנתרמה על ידי אחד מארגוני הסיוע.

צלם התמונה הוא באשר טאליב, צלם פלסטיני שעובד עם סוכנויות ידיעות כמו AFP (ממנה נלקחה התמונה) ואחרות, ומרבה לתעד את חייהם של הילדים ברצועת עזה בצל המלחמה. בתיאור התמונה, שצולמה ב-23 למאי, נכתב כך: ילדים פלסטינים בודקים את הנזקים בנוסיראת בעקבות ההפצצה הישראלית בלילה". מאותו אזור חולצו גם החטופים נועה ארגמני, אלמוג מאיר ג'אן, אנדרי קוזלוב ושלומי זיו אתמול (שבת).

התמונה כאמור הפכה לוויראלית ברשתות החברתיות, בעברית ובערבית. כך לדוגמה, היא עלתה בעמוד המצליח "סטטוסים מצייצים", וגם שם תהו הגולשים כיצד עשתה החולצה את דרכה לעזה. התמונה עלתה גם לעמוד פייסבוק פלסטיני בשם Islamic Bayans, אם כי לא ברור האם שם הבינו את משמעות הכיתוב על החולצה.

גם ברדיט הצליחה התמונה לעורר סערה, לאחר שפורסמה ככל הנראה על ידי גולש ישראלי בשרשור שכותרתו: "פרו פלסטינים כל כך טיפשים" (Pro palis are so dumb). "רק שתדעו, יש הרבה בגדים ישראלים בעזה, שנתרמו במהלך השנים דרך ארגונים שונים", טען אחד המגיבים. באחד מעמודי הטוויטר שבהם היא פורסמה השתעשעו עם הרעיון שמדובר ב"הוכחה לכך שמדובר בתמונה אמיתית ולא בתוצר של AI".