אחרי חשיפת NEXTER על כך שההרשמה לתפקיד סופרי מעטפות כפולות הודלפה לחברי תנועת "אם תרצו": ועדת הבחירות המרכזית הודיעה הבוקר (ראשון) שתאסור על הנרשמים למלא כל תפקיד בוועדה. עוד עולה כי עובדי חברת "תיגבור", שאחראית לפיתוח המערכת, הציגו את עצמם בתור נציגי ועדת הבחירות. 

סופרי המעטפות הכפולות אחראים על ספירתם של שמונה עד עשרה מנדטים; אלה הקולות של בוחרים שלא יכולים לגשת לקלפי שאליה שובצו מפאת בעיות נגישות, אך גם קולותיהם של אנשי כוחות הביטחון ודיפלומטים. ממשק ההרשמה לתפקיד הרגיש, שעלה לרשת בשבוע שעבר (שני) ב-09:00, נשלח לתומכי התנועה ב-09:21. זאת, לפני שועדת הבחירות הפיצה אותו באופן רשמי לתנועות פוליטיות אחרות או לציבור הרחב. באותו יום הגיעו לידי NEXTER הקלטות של "נציגות ועדת הבחירות", לכאורה, בהן נטען שמדובר בגיוס "מוגבל" של סופרי קולות שכבר עבדו בוועדה, שהיקפו כמאה עובדים.

היום (ראשון) אישרה ועדת הבחירות שהקישור להרשמה דלף לפני הזמן. עוד התברר כי על הממשק אחראית חברת ההשמה "תיגבור", שזכתה במכרז לגיוס עובדים לתפקיד. מתברר שהחברה העלתה לאוויר את הממשק על מנת לנסות אותו בקרב עובדי החברה, אך הוא דלף והגיע לפעילי "אם תרצו", שהפיצו אותו בקרב חברי התנועה. בנוסף, "נציגות הועדה" שדיברו בהקלטות שהגיעו לידי NEXTER הן עובדות חברת "תיגבור", ולא חברות הועדה. "הועדה רואה בחומרה את האירוע שבו הופצה במהלך ניסוי מערכת, קישורית רישום מחוץ לחברה, ואת כך שאנשי חברת הגיוס שנשכרה, הציגו את עצמם כעובדי ועדת הבחירות המרכזית", נמסר מטעם הועדה.  

עם היוודע דבר הדליפה, מנכ"לית הוועדה עו"ד אורלי עדס הורתה לעצור את כל התהליכים, ודרשה מהחברה להעביר את קובץ הנרשמים. כל האזרחים והאזרחיות שמילאו את פרטיהם בפיילוט המוקדם ייחסמו מכל תפקיד בוועדת הבחירות, והחברה נדרשה לשנות את הקישור להרשמה. בהמשך לכך, הבוקר עלתה המערכת באופן רשמי לאוויר תחת קישור אחר, ואחרי שעברה את אישור הועדה. 

מחברת תיגבור נמסר בתגובה: "מדובר בפיילוט בלבד וממילא ועדת הבחירות היא המאשרת כל עובד שגויס לתפקיד. חברת תיגבור מבצעת תפקידה ללא דופי ופועלת בהתאם להנחיות ועדת הבחירות".

מתנועת ״אם תרצו״ נמסר בתגובה: "תנועת ׳אם תרצו׳ דוחה את הבהרת ועדת הבחירות שפורסמה לאחר ההודעתה הראשונית ממנה השתמע כי תפסול את פעילי ׳אם תרצו׳ שנרשמו לתפקיד סופרי קולות במעטפות חיצוניות. תנועת ׳אם תרצו׳ פנתה ליועמ״ש הבחירות בדרישה שהוועדה תחזור בה מהחלטתה בין כך ובין כך. ההחלטה אינה מבוססת בדין, היא התקבלה ללא שימוע ועולה ממנה ניחוח כבד של משוא פנים".