אחד מעמודי הפייסבוק המוכרים בישראל נסגר. "היסטוריה גדולה, בקטנה" הוא עמוד שישראלים רבים נהנו לעקוב אחריו והחזיק 94 אלף עוקבים, נתון מעולה לעמוד פייסבוק בישראל, במיוחד כזה שעוסק בהיסטוריה. בעמוד עלו לאורך השנים פוסטים שונים על אירועים היסטוריים שפחות מוכרים משיעורי ההיסטוריה בבית הספר. בנוסף לפוסטים המרתקים, המנהלים של העמוד מחזיקים גם בפודקאסט עם כמעט 300 פרקים, בהם הם ערכו ראיונות ועסקו בכל פרק בנושא אחר.

בפוסט פרידה שכתבו מנהלי עמוד נכתב: "זה הולך להיות פוסט מבאס. אמ;לק: סוגרים את הבסטה... זה התחיל בלי יותר מידי ציפיות. היינו בטוחים שיהיה לנו כיף לכתוב כמה פוסטים שהחברים שלנו יעשו להם לייקים ויתחמקו כשנשאל אם הם באמת קראו. שיערנו שעם חוסר ההיענות של האינטרנט, גם לנו יצא החשק ו'היסטוריה גדולה, בקטנה' יהיה עוד המון חמוד שפעל כמה שבועות ונעלם כמו שבא. לשמחתנו ולהפתענו, זה לא קרה.

"תוך כמה שבועות הגענו ל-1000 עוקבים, חצי שנה אחר כך העמוד הפך למפלצת ויראלית עם עשרות אלפי עוקבים, כשבשיא נחשפו אלינו מיליון קוראים בחודש. ב-2018, כשהתרחבנו גם לפודקאסט, היינו בין החלוצים ומהר מאוד התברגנו בעשיריית הפודקאסטים המואזנים ביותר בארץ, עם בין 30 ל-40 אלף האזנות מידי שבוע. זה לצד הרצאות, תוכניות, אירועים ואפילו ספר, שכולם התפוצצו בטירוף".

המנהלים של העמוד ציינו כי השינויים בפייסבוק היו חלק חשוב מהשינוי: "איפשהו סביב 2016 פייסבוק תייגו כל עמוד בפלטפורמה שלהם כעמוד עסקי, ובשביל חשיפה היה צריך לשלם. היות ואנחנו לא עסק, התחלנו לדרוך במקום, ולאט לאט גם הדריכה במקום הפכה ללדבר לעצמנו. זה לא היה דיל ברייקר במשך כמה שנים כי הכתיבה כאן מילאה אותנו, בסופו של דבר זה היה כיף. אבל כאמור, דברים התקדמו. עשור אחרי הרעיון התמוה של לכתוב פוסטים על היסטוריה בפייסבוק, אנחנו כבר לא סטודנטים לתואר ראשון בני 25. חלקנו כבר דוקטורים, חלקנו האחר עוד שניה יהיה, חלקנו לקחו בכלל כיוון אחר בחיים, חלקנו הורים, וכולנו - בכנות מאוד-מאוד עסוקים. ולפעמים, צריך לדעת מתי לעצור ולהחזיר את המפתחות". 

עודד פוירשטיין, דוקטורנט להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב ואחד ממייסדי העמוד, סיפר ל-mako על העתיד של צוות ההנהלה: "כל אחד מאיתנו עובד על דברים אחרים, ואחד מאיתנו גם יוצא ונכנס ממילואים. התחלנו שלושה והיום אנחנו כולל צוות הפודקאסט 15 איש. קשה לעקוב אחרי מי עושה מה, אבל כולנו חברים ונשתף פעולה אחד עם השני בעתיד בצורות כאלה ואחרות. כקבוצה אנחנו לא נמשיך, אבל כל אחד מאיתנו יעשה משהו אחר בנפרד, ככה שאפשר להמשיך לעקוב אחרינו ולהישאר מעודכנים".