קישוט לחג המולד, בצורת מגן דוד ובו תמונה של מחנה ריכוז, וכיתוב "קרקוב, פולין" ועוד אחד בצורת פעמון עם תמונה של מחנה ההשמדה אושוויץ, וכן פותחן בקבוקים עם מחנה השמדה הוצעו למכירה באמזון, ובאתרי קניות נוספים. 

ציוץ מטעם מוזיאון ההנצחה באושוויץ פירסם צילומים של המוצרים ודרש שיעיפו אותם מהחנות המקוונת. "מכירת קישוטי חג מולד עם תמונות של אושוויץ לא נראים ראויים. אושוויץ על פותחן זה מטריד וחסר כבוד. אנחנו מבקשים מאמזון להסיר אותם", נכתב. 

בהמשך צייצו מהמוזיאון כי מצאו עוד מוצרים כאלה, ובהם אחד עם התיאור "פד לעכבר: טבח אושוויץ בירקנאו יהודים מוות", וקישוטים נוספים. הציוצים זכו לעשרות אלפי לייקים וציוצים מחדש, שהובילו לחשיפה תקשורתית, והמוצרים הוסרו מאמזון.

אלה לא מוצרים שאמזון מכרה בעצמה באתר שלה. באמזון יש קטלוג של מיליוני מוצרים, וכל מוכר יכול לפתוח לעצמו חנות באתר, ולהתחיל למכור את המוצרים שלו. במקרה הזה מדובר בחנויות שמכרו באמצעות אמזון מזכרות תיירותיות שונות, כמו אלה שאפשר למצוא בדוכנים וחנויות במרכזי ערים בעולם.

לא מדובר במזכרות שנוצרו במיוחד לתעד רק אתרים שקשורים לשואה. בקטלוג של החנויות הללו, אפשר למצוא שלל קישוטים באותו סגנון, באותן חנויות ומאותו יצרן, של פתית שלג המזכיר מגן דוד, ועליו תמונות של הקתדרלה בקרואטיה, מקדש אפולו ביוון, תעלות בוונציה, אלף האיים מצידם הקנדי, מוזיאון המטרופולין בניו יורק ועוד שלל אתרים.

אמזון הגיבה ל-CNN ואמרה שעל כל המוכרים לציית לכללי החנות, וכי מי שלא יציית להם מסתכן בסנקציות, כולל הסרת החנות מאמזון.