החדשות
האסון בנפאל, ארכיון (צילום: דפנה אטינג)
האסון בנפאל, ארכיון
|
צילום: דפנה אטינג

נפאל: נאס"א איתרה ארבעה ניצולים

מכשיר שנועד לגלות חיים בחלל סייע בחיפושים אחר ניצולים באסון בנפאל. סוכנות החלל האמריקנית הצליחה כך לאתר ארבעה בני אדם, שנשכחו תחת ההריסות. "גאים שהטכנולוגיה הצליחה להציל חיים", אמרו בנאס"א

חדשות 2 | חדשות | פורסם 14:40 08.05.15 

שנה גודל אות

האסון בנפאל, ארכיון (צילום: דפנה אטינג)
האסון בנפאל, ארכיון
|
צילום: דפנה אטינג

יותר מ-7,700 בני אדם נהרגו ברעידת האדמה שהכתה לפני כשבועיים בנפאל, אלפים נוספים מוגדרים נעדרים וההערכה היא כי הסיכוי לאתר ניצולים אפסי בשל הזמן הרב שחלף. לכאן נכנסה לתמונה סוכנות החלל האמריקנית נאס"א, שהצליחה ביומיים האחרונים לאתר ארבעה בני אדם שנותרו בחיים תחת ההריסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באמצעות מכשיר ששמו "פיינדר", השולח גלי ראדר זעירים להריסות, הצליחו אנשי סוכנות החלל לאתר ארבעה בני אדם ששהו במשך שבועיים מתחת ליותר משלושה מטרים של לבנים. המכשיר פורץ הדרך, שנועד לגלות חיים מחוץ לאטמוספירה, הצליח לסרוק את השטח ולאתר בין המבנים את הדופק של הארבעה.

ארבעה ניצולים אותרו, ארכיון (צילום: רויטרס)
ארבעה ניצולים אותרו, ארכיון
|
צילום: רויטרס

"הדרך הטובה ביותר לבדוק איך עובדת טכנולוגיה החדשה היא להשתמש בה במציאות", אמר בכיר אמריקני. "כמובן שאנחנו לא מעוניינים ששום אסון יתרחש בשביל שזה יקרה, אבל כלים מסוג זה נועדו לעזור לנו בשעה הקשה ביותר. אני גאה שהצלחנו לסייע במאמצים לאתר את ארבעת הניצולים".

נפאל, השבוע (צילום: טוויטר)
נפאל, השבוע
|
צילום: טוויטר

מאז רעדה האדמה בנפאל, נשלחו צוותי חילוץ והצלה מרחבי העולם כדי לסייע בחיפושים אחר ניצולים. סוכנות החלל האמריקני שלחה שני מכשירי "פיינדר" שמטרתם המקורית לנסות ולאתר אות חיים בחלל. "אנחנו רואים איך אפשר להשפיע על החיים בכדור הארץ עם טגנולוגיה שנועדה לחלל", התגאו בנאס"א.