הקרבות הקשים שניטשו בעיר תדמור בסוריה בין כוחות משטר אסד לארגון דאע"ש הותירו אחריהם הרס רב. היום (שישי), כששקט יחסי שורר בעיר הקדומה, ניגנה תזמורת רוסית קונצרט שלם באמפיתיאטרון, ככל הנראה אותו מקום שבו ביצע דאע"ש הוצאה המונית להורג של 25 חיילים בצבא אסד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

תזמורת מרינסקי הוזמנה על ידי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ככל הנראה בניסיון להזכיר לעולם ולסוריה את תפקידה של מדינתו בתפיסתה מחדש של העיר. הקונצרט התקיים רק מעט יותר מחודש לאחר ההשתלטות מחדש. המנצח על ההרכב המוזיקלי היה ואלרי גרגייב המקורב לפוטין, וכמה מחברי ההרכב היו מקורבים אל הנשיא הרוסי גם כן.

מנצח התזמורת גרגייב הסביר כי מדובר במופע מחאה נגד "הברבריות והאלימות" של ארגון דאע"ש, שהרס חלקים נרחבים בעיר ועשה שימוש באותו אמפיתיאטרון כדי להוציא בני אדם להורג.

דאע
ההוצאה ההמונית להורג בתדמור|צילום:

"יש תקווה לא רק עבור העיר תדמור ותחייתה מחדש, אלא גם להיפטרות מהטרור הבינלאומי כולו", אמר פוטין בנאום מוקלט. "לשם כך יש להציג כל ניצחון וכל קורבן לעיני כל".

בחודש יולי האחרון פרסם דאע"ש סרטון זוועה שבו נראית הוצאתם ההמונית להורג של 25 חיילי צבא אסד. בתיעוד הקשה נראים החיילים כשהם כורעים על ברכיהם ולאחר מכן נורים בראשם לעיני קהל צופים. בארגון העבירו אז מסר למנהיגי העולם הערבי: "אנו יכולים להגיע לכל מקום שבו חשבתם שאתם מוגנים מפנינו".

"להציג כל ניצחון"|צילום: רויטרס

בחודש מרס, עם זאת, חזרה העיר העתיקה לשליטה סורית מלאה. העיר המדברית, בה היו עשרות מבנים עתיקים ושרידים מתקופת האימפריה הרומאית, נכבשה במאי 2015 על ידי ארגון הטרור - שמיהר להשמיד עתיקות במפגן ראווה.