בהלה במדינה הלטינית: אתמול בסביבות השעה 13:00 התקיים מופע מלחמת שוורים בעיירה אספינל שבקולומביה, אלא שהפעם הוא הסתיים בפאניקה גדולה. במהלך האירוע שבו השתתפו צופים רבים, קרסה בבת אחת טריבונה אל תוך המגרש - והמונים נמלטו מהמקום. 

על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, עשרות נפצעו קשה באסון ולפחות 4 בני אדם נהרגו - שתי נשים, גבר ותינוק בן שנה וחצי. בתמונות הקשות שמתפרסמות היום (שני) נראים אנשים נמלטים על נפשם וחשים חרדה לנוכח המתרחש במגרש שהפך לזירת מלחמה.

אסון בקולומביה (צילום: רויטרס)
אסון בקולומביה|צילום: רויטרס

הקטור אורטיז, בן 64, עד ראייה: "אישה לידי צעקה 'היציע הזה עומד ליפול' וראיתי שמונה חתיכות מתחילות להתמוטט בזו אחר זו, כמו דומינו. אחרי שהראשונה קרסה, היא משכה אחריה את הבאה וכן הלאה", הוא סיפר לוושינגטון פוסט. "השער שדרכו עוברים השוורים הוא שעצר את הקריסה, אחרת הייתה טרגדיה הרבה יותר גדולה".

נשיא קולומביה הנבחר גוסטבו פטרו, אמר: "מקווה שכל אלו שהיו ביציע יוכלו להשתקם מפציעותיהם. קורא לכל ראשי הערים להפסיק עם המופעים".

אסון בקולומביה (צילום: רויטרס)
"טרגדיה נוראית, נחקור את העובדות"|צילום: רויטרס

נשיא קולומביה היוצא איון דונקה קרא אמש בחשבון הטוויטר שלו לחקור את האסון ולבטל אירועים דומים. "אנו מרגישים את הטרגדיה הנוראה באספינל, במהלך חגיגות סן פדרו וסן חואן, עקב קריסת הטריבונה. נבקש לחקור את העובדות. החלמה מהירה לפצועים וסולידריות עם משפחות הקורבנות".

טרם ידועה הסיבה הרשימה שהובילה לקריסה, אך לבקשת הרשויות נפתחה חקירה. אמבולנסים נשלחו לזירה גם מהערים הסמוכות ועל פי הדיווחים, 322 חולים טופלו בבתי החולים המקומיים. הרשויות עדכנו כי היו כמה נעדרים, אך הם נמצאו מאז ולא נותר איש מתחת להריסות.