אחרי שהורשעה לפני כחצי שנה בעבירה של סחר בקטינות לצורכי מין, בית המשפט בארה"ב גזר היום (שלישי) את דינה גיליין מקסוול, שהייתה בעבר בת זוגו של ג'פרי אפסטין. אשת סודו ויד ימינו של אפסטין נשלחה ל-20 שנות מאסר. לפני ההכרעה, התובעים דרשו עונש מאסר של 30 עד 50 שנה, ואילו ההגנה טענה שטווח העונש המתאים הוא ארבע עד שש שנים.

אליזבת שטיין, אחת מהנפגעות בפרשה שהגיעה היום לאולם הדיונים, קראה הצהרת קורבן. "הותקפתי, נאנסתי וסחרו בי אין-ספור פעמים בניו יורק ובפלורידה, במהלך תקופה של שלוש שנים", סיפרה. "בשלב מסוים נכנסתי להיריון והפלתי את התינוק. קרו דברים שהיו כל כך טראומתיים, שעד היום אני לא יכול לדבר עליהם. אין לי אפילו מילים שיוכלו לתאר אותם".

גיליין מקסוול (צילום: AP)
הורשעה בסחר בקטנות לצורכי מין. מקסוול|צילום: AP

שרה רנסום, דוגמנית לשעבר מדרום אפריקה שהייתה גם היא קורבן של אפסטין ומקסוול, אמרה באולם שהם הפכו אותה ל"לא יותר מאשר צעצוע מין עם פעימות לב". היא הוסיפה שהיא הייתה כל כך בטראומה מהחוויה עד שהיא ניסתה להתאבד בקפיצה מצוק למים שורצי כרישים באי הפרטי של אפסטין באיי הבתולה.

"בביקור אחד באי, הדרישות המיניות וההשפלה גרמו לי לנסות להימלט בקפיצה מצוק לתוך מים שורצי כרישים", העידה. "מקסוול תפסה אותי רגעים לפני הקפיצה. בזמנו, הבריחה המסוכנת הזו נראתה לי עדיפה על להיות קורבן לעוד מעשה אונס".

הורשעה ב-5 סעיפים מתוך 6 בעבירה של סחר בקטינות

מקסוול בת ה-60 הייתה בת הזוג של איש העסקים, המיליארדר ג'פרי אפסטין ששם קץ לחייו ב-2019. היא הורשעה בסוף חודש דצמבר האחרון ב-5 סעיפים מתוך 6 בעבירה של סחר בקטינות. במהלך המשפט ארבע נשים שהיו קורבנות של אפסטין העידו נגד מקסוול, וסיפרו על היחסים עימה, כיצד גייסה אותן ואיך ניצלה את מצבן.

ג'פרי אפסטין (צילום: חדשות)
ג'פרי אפסטין. שם קץ לחייו בתא המעצר באוגוסט 2019|צילום: חדשות

ארבע הנשים שהעידו בפני חבר המושבעים היו קטינות בעת המעשים, חלקן אפילו בנות פחות מ-14. לפי העדויות, מקסוול אף השתתפה בחלק מהמפגשים עם אפסטין. איל ההון שם קץ לחייו בתא המעצר באוגוסט 2019 בזמן ההליך המשפטי נגדו. ההתאבדות הזו הגיעה לאחר שנכשל בניסיון התאבדות חודש קודם לכן. אנשי מתקן הכליאה מצאו אותו תלוי בתאו סמוך לשעה 07:30 בבוקר שעון ניו יורק.

אפסטין לא הספיק לעמוד לדין בגין הפרשה הזו, אבל בזמן שהתאבד כבר היה מורשע בשורה של עבירות מין ובסרסור קטינות בגין פרשות קודמות. על אף שאפסטין התאבד בתא המעצר, ההליך המשפטי נגד מקסוול נערך בכל זאת לבקשת התביעה, וזו הציגה את מקסוול כשותפה לפשעים שביצע.