סוער בכנסת: עימות חריף פרץ בוועדה לביטחון הפנים בין יו"ר הוועדה ח"כ מירב בן ארי (יש עתיד) לח"כ גלית דיסטל-אטבריאן (הליכוד), זאת לאחר שבן ארי לא הסכימה לתת לה לסיים את דבריה בוועדה – ולאחר מכן אף הוציאה אותה מהדיון בקריאה שלישית.

העימות בין השתיים התרחש במהלך דיון מיוחד שהתנהל בפרשת NSO והשימוש לכאורה של המשטרה בתוכנת הריגול פגסוס נגד אזרחים ישראלים. ח"כ דיסטל-אטבריאן החלה לקשר בין הסערה הציבורית שפרצה לבין השיוך הפוליטי וטענה כי "יש פה שתי משטרות לשני עמים".

"רציתי לשאול איך הציבוריות הישראלית הייתה מגיבה אם היה מתברר שהמשטרה האזינה לבן של גנץ, אולי לבת של אחד משופטי העליון", אמרה ח"כ דיסטל-אטבריאן. בהמשך הוסיפה: "כשהמפכ"ל הדליף מחקירות משטרה באופן לא חוקי נגד חקירת ראש ממשלה שנפתחה באופן לא חוקי – אף אחד מכם לא רץ לאולפנים. כששפי פז נעצרה כבר אולי מאה פעם מעצרי שווא, אף אחד לא רץ לאולפנים. כשילדות בנות 14 בהתנתקות במעצר מנהלי בלי טלפון להורים שלהם – אף אחד מכם לא רץ לאולפנים".

משרדי חברת NSO (צילום: Reuters)
משרדי חברת NSO|צילום: Reuters

בשלב זה יו"ר הוועדה בן ארי החליטה שלא לאפשר לה להמשיך את דבריה – זאת למרות מחאותיה. "יש גבול. אני מאוד מצטערת", אמרה בן ארי. "ישב פה ח"כ מהמפלגה שלך, באמת, שגם הוא אגב תומך והוא מתנהל בצורה עניינית".

"אני מודה לך על החינוך. יש לי זכות להשלים את דבריי", השיבה הח"כית מהליכוד, בן ארי המשיכה בסירובה: "לא. אני אחליט איך יהיה ואת לא תדברי למשטרה בצורה כזאת. זה לא יקרה. את לא תהפכי את המשטרה פה לשק החבטות שלך, עם כל הכבוד".

השתיים המשיכו להתווכח והטונים המשיכו לעלות, עד שבן ארי החליטה לעבור לדובר הבא. "הבנו שכרגע הממשלה פועלת באופן דיקטטורי", אמרה דיסטל-אטבריאן ושלחה עקיצה נוספת לעבר יו"ר הוועדה, כשכינתה אותה "רודנית". הדברים הללו הכעיסו עוד יותר בן ארי, שהורתה להוציאה מיד מהוועדה.

"דיקטטורה? אני שעתיים מנהלת את הדיון, את באה חמש דקות לפני הסוף, יושבים פה רק חברי כנסת מהאופוזיציה ומדברים על כל מה שהם רוצים. זה לא יקרה. את רוצה לבוא לדיון? תבואי ב-12", הוסיפה יו"ר הוועדה.

רגע לפני שהוצאה מהדיון, ח"כ דיסטל-אטבריאן סיפקה עוד אמירה מתריסה כלפי בן ארי: "כשאנחנו נחזור אני אזכור את ההתנהלות הזאת. אני אזכור אותה היטב".