"אובדן גדול": יו"ר ועדת הפנים בכנסת, סעיד אלח'רומי (רע"ם), נפטר הלילה (בין שלישי לרביעי) בגיל 49. "התנועה האסלאמית ורע״ם מודיעות בצער רב על פטירתו של חבר הכנסת סעיד אלח'רומי", נכתב בהודעת המפלגה. אלח'רומי נפטר לאחר שלקה בהתקף לב ומותו נקבע בבית החולים סורוקה.

יו"ר המפלגה, מנסור עבאס, ספד לו מחוץ לבית החולים. "פוליטיקאי צעיר אנרגטי ומאוד חכם", אמר. "הוא תמיד האמין בדרך שלו כבן של ערביי הנגב. האובדן גדול". אלח'רומי לקה בליבו בעת שנסע ברכבו הביתה. לאחר שעצר בצד, עוברי אורח הזעיקו אמבולנס.

בהודעת המפלגה נכתב: "אלח'רומי, תושב שגב שלום מהנגב, בנה של החברה הערבית והעם הפלסטיני, הקריב את שנות חייו לשרת את בני החברה הערבית והסוגיות הבוערות של החברה שלו כיו"ר ועדת ההיגוי של ערביי הנגב וראש מועצת שגב שלום וחבר כנסת מטעם הרשימה הערבית המאוחדת".

חבר הכנסת אלח'רומי נולד בשנת 1972 בשגב שלום בנגב. את לימודיו היסודיים סיים ביישובו בדרום, ובתיכון למד בכפר ג׳ת במשולש. הוא בעל תואר ראשון בפיזיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. היה פעיל מאוד במגזר הבדואי. בשנים האחרונות, בתפקידו כיושב ראש ועדת ההיגוי העליונה לערביי הנגב, נמנה עם מובילי המאבק של החברה הבדואית נגד הריסות בתים ולמען הכרה ביישובים הלא-מוכרים בנגב.

אלח'רומי החל ללמד פיזיקה בתיכון שגב שלום, ובמהרה נבחר למועצה המקומית בשנת 2000, ובהמשך נבחר ליו"ר המועצה המקומית בשנים 2008-2004. במסגרת עבודתו במועצה היה גם חבר במועצה הארצית לתכנון ובנייה לתקופה של שנתיים, ובמשך 10 שנים כיהן בוועדת התכנון והבנייה לכפרים ערביים בדרום במשך 10 שנים (2013-2004).

אלח'רומי כיהן כמזכיר הכללי של הרשימה הערבית המאוחדת ומנהל המשרד הפוליטי שלה בשנים 2014-2002. הוא נבחר למספר קדנציות כח"כ מטעם התנועה, ולאחרונה עמד בראש ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת.