"לא מתנצל - זה מה שצריך היה לעשות": שר הביטחון בני גנץ אמר היום (חמישי) בראיון לדקל ולוינסון ברשת ב' כי הוא שלם עם ההחלטה להגביל את זכות המחאה. גנץ הוסיף כי ההחלטה "כואבת לו" וכי "ההפגנות יחזרו כשנצא מהסגר החמור". ראש הממשלה החליפי גם אמר: "אני לא אוהב לראות רחבת הפגנות ריקה - כמו שאני לא אוהב לראות את רחבת הכותל ריקה. ברגע שנצא מהסגר - נוכל לחדש את היכולת להפגין".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"תמיד אפשר לחשוד בנימוקים פוליטיים", אמר גנץ. "לצערי יש ציבור שלא מאמין לנתניהו, ויש להם סיבות, ולכן יש פחות אמון. אבל בכל זאת, חברים, יש יותר מ-8,000 נדבקים ביום. לא מנענו הפגנות - הגבלנו אותן לנוכח הסיטואציה".

"אני מקווה שהזמן לא יארך ויהיה אפשר לחזור ולהפגין כרגיל", הוסיף שר הביטחון. "אני לא אוהב לראות רחבת הפגנות ריקה, כמו שאני לא אוהב לראות את רחבת הכותל ריקה. נעקוב אחרי המצב הזה וברגע שנצא מהסגר נוכל לחדש את היכולת להפגין - וזה יהיה מסויג להנחיות של הדרג הרפואי".

גנץ הוסיף: "אני מכבד את המפגינים ומעריך את זה שהם נאבקים על מה שהם נאמנים לו - וגם כשתוקפים אותי אישית אני מקבל את זה באהבה, ולא בכיף. אלו אנשים נהדרים שנאבקים, אבל אני מרים דגל ואומר - זה יחזור כשהמצב יאפשר. אני אומנם חילוני, אבל אני מכבד גם את האנשים שרוצים להתפלל".

כשנשאל גנץ על השר יזהר שי - שהתכוון להתפטר במחאה על החלטות הממשלה וחזר בו - אמר יו"ר כחול לבן: "אני בניגוד אליו לא מתנצל. מאוד כואב לי - אבל אני מאמין שכרגע זה מה שצריך לעשות. יש אנשים שחושבים אחרת וזה לגמרי לגיטימי. יש לי הערכה באופן אישי לבוגי יעלון, אבל אני עושה את כל מה שאני מאמין שטוב למדינת ישראל - וכל עוד זה מה שאני יכול לעשות אני אמשיך לעשות את זה".

בני גנץ בפתיחת שנת הלימודים תשפ
בני גנץ בפתיחת שנת הלימודים תשפ"א|צילום: חורחה נובמינסקי, לע"מ

גנץ גם אמר: "ראש הממשלה חשב שצריך להדק את הסגר ואני לא - וזה בסדר שיש חילוקי דעות, אין בעיה עם זה. בואו נשים את הפוליטיקה בצד, יצאנו מהסגר הקודם רחב מדי, מהר מדי, ללא בקרה מספקת - וטוב שכרגע אנחנו מפעילים אסטרטגיה של בלימה".

גנץ נשאל מדוע תוכנית הרמזור של הממונה גמזו לא אומצה והשיב: "הניסיון שלנו להימנע מסגר הוא אותנטי - אבל עכשיו המחלה מתפרצת, ולא רק פה. ולכן היינו צריכים לעשות את הצעד הזה - וזה מה שעשינו. שיטת הרמזור היא מודל נכון וגמזו סידר אותה בצורה טובה. הרמזור יכול לעבוד בהיקפי תחלואה יותר נמוכים. למרות שהתוכנית אושרה עבר זמן בין כל האישורים והיקף התחלואה עלה, ולכן הרמזור לא היה רלוונטי".

שר הביטחון הוסיף, ברקע הדיווחים על כך שמינויו של גמזו לא יוארך: "אני שמח שגמזו הצטרף למאמץ שלנו. הוא עושה עבודה טובה ויש לו הבנה רפואית של המצב. גיביתי ואני מגבה אותו".