אל מול הביקורת הקשה שספג, על הפתיחה של בתי הספר באחד בספטמבר - שר החינוך יואב גלנט נערך כעת לקרב הבא. גלנט שיגר היום (רביעי) מכתב חריף ביותר נגד שר הבריאות אדלשטיין וצמרת משרד הבריאות. במכתב תוקף גלנט את התנהלות צמרת המשרד, שלטענתו לא מעבירה למשרד החינוך מידע אודות התחלואה במערכת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במכתב שנשלח הערב למזכירות הממשלה, למטה לביטחון לאומי, האשים גלנט את שר הבריאות יולי אדלשטיין, את סגנו יואב קיש, ואת צמרת משרד הבריאות בכך שהם מסתירים מידע במתכוון. לטענתו, הם לא מעבירים נתונים על חולים מאומתים גם בקרב תלמידי ישראל (כ-2.4 מיליון תלמידים), וגם בקרב עובדי ההוראה (כ-200 אלף).

במכתב ששוגר נכתב כך: "זה כארבעה חודשים אני פונים בכל הדרגים בבקשה לקבל את נתוני התחלואה בקרב התלמידים ועובדי ההוראה במערכת החינוך. אני רואה בחומרה רבה את המצב במצוי שבו מידע המצוי בידי מערכת הבריאות ועשוי לסייע בריסון התפרצות מגפת הקורונה, אינו מועבר לידי משרד החינוך בשל סיבות לא ענייניות".

שר החינוך גלנט מבקש להביא את העניין לישיבת הממשלה הקרובה, ולישיבת ועדת הקבינט הקרובה. זאת על מנת שתתקבל החלטה שתשים קץ למצב הדברים "הבלתי נסבל", כפי שהוא טוען.