הטלטלה בגוש המרכז-שמאל הופכת לרשמית: יממה בלבד לאחר השבעת הכנסת ה-23, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס ביקשה היום (שלישי) להתפצל. לוי-אבקסיס, יו"ר גשר שרצה בבחירות האחרונות עם העבודה ומרצ, מבקשת להיחשב כסיעת יחיד ולפרק את החיבור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלשום החליטה לוי-אבקסיס שלא להמליץ על בני גנץ לראשות הממשלה, בניגוד לעמדת שותפיה למפלגה המאוחדת. ימים ספורים לפני כן הודיעה שלא תסכים להשתתף בממשלת מיעוט בראשות גנץ ובתמיכת בל"ד והרשימה המשותפת. בהודעה טענה כי אינה רואה עצמה מחויבת לחיבור עם מרצ שלדבריה "נכפה" עליה ועל עמיר פרץ.

הצהרתה הותירה את פרץ ב"הלם", לפי בכירים במפלגה - ובמרצ אף קראו ללוי-אבקסיס להתפטר ולהחזיר את המנדט שקיבלה. לאחר מכן התנהלה שיחה כעוסה בינה לבין פרץ, ולאחר מכן ביקשה להמליץ בנפרד על מועמד לראשות הממשלה: היא הודיעה לנשיא ריבלין כי היא תומכת בממשלת אחדות בשל המצב, ונמנעה מהמלצה על נתניהו ועל גנץ.

עמיר פרץ, אורלי לוי אבקסיס, ניצן הורוביץ (צילום: דוברות העבודה-גשר-מרצ)
פרץ, לוי והורוביץ בימים יפים יותר|צילום: דוברות העבודה-גשר-מרצ

לוי-אבקסיס, שבעבר כיהנה כח"כית מטעם ישראל ביתנו, התפצלה ממפלגתו של ליברמן ב-2016 ותפקדה כסיעת יחיד במשך יותר משנתיים. בבחירות לכנסת ה-21 באפריל 2019 רצה בראשות מפלגת "גשר" אך לא נכנסה לכנסת.

לקראת הבחירות השניות בספטמבר חברה לעמיר פרץ ושובצה במקום השני ברשימת העבודה-גשר. לקראת הבחירות הנוכחיות חברו השניים למרצ. המפלגה המאוחדת קיבלה שבעה מנדטים בלבד בבחירות, מתוכם אחד של גשר.