ההודעה על פירוק הממשלה הייתה צפויה - אבל האופן שבו נמסרה באה כהפתעה מוחלטת. על אף שהיה ברור שימיה של הקואליציה ספורים, מי שהנחית את המכה האחרונה היה דווקא העומד בראשה - נפתלי בנט, שבפעולה הנוגדת את חוקי הפוליטיקה המוכרים למעשה שם סוף לכהונתו. מי שיתפוס את מקומו בלשכה בבלפור יהיה יאיר לפיד, שישיל את המילה "חליפי" מהתואר שהחזיק בו בשנה האחרונה - ויהפוך לראש ממשלת המעבר. ובעוד מספר חודשים, בסוף אוקטובר, יחזרו אזרחי ישראל אל הקלפיות שהם כבר מורגלים אליהן, ישלשלו פתק בתיבה שראו לא מעט בשלוש השנים האחרונות - ויצפו שהסבב החמישי יביא להקמת ממשלה שלא תתפרק לפני זמנה.

בפרק החדש של הפודקאסט unholy, יונית לוי וג׳ונתן פרידלנד משוחחים עם עמית סגל, על התרחישים האפשריים למערכת הבחירות הקרובה, המורשת שהקואליציה הזו מותירה - ומה שאל אותו בנו השבוע ביציע של הכנסת.

וגם - מי שיפגוש את ראש הממשלה הנכנס לפיד בכובעו החדש כבר בשבוע הבא יהיה עמנואל מקרון, נשיא צרפת שנחל גם הוא מפלה פוליטית השבוע. מנהיג הרפובליקה ייאלץ לפעול כעת למניעת שיתוק של המערכת, לאחר שאיבד את הרוב המוחלט בבית התחתון של הפרלמנט הצרפתי - בסבב בחירות שבהן מפלגתה של יריבתו, מנהיגת הימין הקיצון מארין לה פן, התחזקה במספר מושבים.

חפשו אותנו בפייסבוק: UNHOLY PODCAST