סצ'ואן איירליינס בדרך לישראל (צילום: רוייטרס, חדשות)
סצ'ואן איירליינס בדרך לישראל|צילום: רוייטרס, חדשות

חברת "סצ'ואן איירלינס", חברת התעופה השנייה בגודלה בסין, תתחיל להפעיל טיסות ישירות בין העיר צ'נגדו לתל אביב החל מספטמבר הקרוב. מחיר כרטיס טיסה הלוך וחזור הוא 700 דולר, אורך הטיסה 10 שעות והיא צפויה לפעול פעמיים בשבוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הטיסות יחלו לפעול מהתאריך 26.9 בימים ראשון ורביעי, כשהטיסה מצ'נגדו תמריא בשעה 02:15 לפנות בוקר ותנחת בתל אביב ב-07:35 שעון ישראל. בכיוון ההפוך, ההמראה מתל אביב תהיה בשעה 15:35 והנחיתה בצ'נגדו ב-06:00.

היום (שלישי) עלו לאתר החברה מחירי הטיסות. בשלב זה מדובר במחירים לא נמוכים במיוחד, כשכרטיס בכיוון אחד עולה 470 דולרים ובשני הכיוונים 700 דולרים. עם השלמת המהלך, סצ'ואן תצטרף לחברות אל על והיינאן שמפעילות טיסות לסין. היינאן, שמפעילה טיסות לבייג'ינג ושנגחאי, תתחיל באוגוסט הקרוב להפעיל טיסות ישירות גם לגואנז'ו ולשנזן.

מנכ''ל סצ'ואן עם שר התיירות לוין (צילום: חדשות)
מנכ''ל סצ'ואן עם שר התיירות לוין|צילום: חדשות

החברה תתחיל לפעול בישראל בעקבות מגעים עם משרד התיירות, שהבטיח לה מענק בסך חצי מיליון אירו אם תסכים להפעיל את הקו. "אני מברך את חברת סצ'ואן אירליינס על היענותם לפתיחת הקו הישיר מצ'נגדו", אמר שר התיירות, יריב לוין. "זהו היעד הרביעי שנפתח על ידי חברת תעופה סינית לישראל במסגרת שיתוף פעולה עם משרד התיירות".

צ'נגדו היא בירת מחוז סצ'ואן במרכז סין. היא העיר החמישית בגודלה במדינה ומפורסמת בעיקר בזכות דובי הפנדה הגדלים בתחומיה. חברת התעופה הוקמה בשנת 1986 ויש לה כעשרה בסיסים ברחבי סין. רוב המטוסים שלה הם מתוצרת חברת איירבוס ו-11 מהם מדגמי איירבוס A330 רחבי גוף שיכולים להגיע בטיסה ישירה לישראל.