לפני ימים אחדים צולם הנסיך וויליאם, יורש העצר, כשהוא רוכב על קורקינט חשמלי – ממש כמו נתיניו הצעירים בממלכה. וויליאם רכש בשנה שעברה קורקינט חשמלי כדי לנווט בקלות ובמהירות אל טירת ווינדזור בה מתגורר אביו המלך צ'ארלס. הטירה ממוקמת במרחק של 3-2 ק"מ מביתו באדלייד קוטג' שבווינדזור הום פארק. כזכור, בימים אלה מתאוששת אשתו של וויליאם קייט מידלטון מניתוח שעברה בחודש ינואר וממחלת הסרטן שהתגלתה בגופה.

@a.n.g.e.l.a_xue_ actually is him Vid Cred: @Ashley!!  #princewilliam #british #freedom #monarchy #prince ♬ Star Spangled (Bass Boosted) - SNC

מבט מעמיק יותר בקורקינט של וויליאם שתועד מגלה שמדובר בפיתוח ישראלי, קורקינט מדגם YOO2 של חברת MII2, ראשי תיבות המייצגות MADE IN ISRAEL 2. על פי אתר החברה, הדגם נמכר תמורת 4,000 שקלים שהם כ-850 פאונד, והוא מגיע במגוון של צבעים, כולל אדום, צהוב ולבן.

על פי האתר, ה-YOO2 הוא דגם הדגל של החברה המבוסס על פטנט בהנדסת המבנה והשלדה. שלדת הקורקינט עשויה סגסוגת מגנזיום איכותי ביציקה אחת, ללא ריתוכים וללא ברגים. הקורקינט מתוכנן לרכיבה יומיומית בכל מזג אוויר, ויש לו מערכת לבלימת זעזועים משופרת. הוא שוקל בסך הכל 18 קילו ומסוגל להגיע למהירות של 25 קמ"ש.

קורקינט YOO2 (צילום: MII2)
קורקינט YOO2|צילום: MII2

מלבד הנוחות, ווליאם ידוע בתור פעיל למען איכות הסביבה, וייתכן שהוא בחר בהתניידות קורקינט חשמלי מכיוון שהוא אינו מזהם כמו רכב. עם זאת, התקנות לגבי רכיבה על קורקינטים חשמליים בבריטניה מחמירות יותר ביחס לישראל, ונכון לכתיבת שורות אלה, נסיעה בהם חוקית רק על קרקע פרטית באישור בעל הקרקע, או אם הם חלק מתכנית שיתוף נסיעות.

MII2 היא אחת מהחברות הישראליות הראשונות שייצרו קורקינטים חשמליים, והיא פועלת בשוק כבר 15 שנה. למעשה, היא הייתה אחת מהחברות הראשונות בתחום ולכן נחשבת לחלוצה ופורצת דרך.

מייסד ומנכ"ל החברה, רם פאר, סיפר לאתר autoevolution שהנסיך הגיע לאחת מהסוכנויות שמפעילה החברה בלונדון בקיץ שעבר כדי לקנות את המוצר. על פי פאר, הנסיך וויליאם סירב לכל הטבה או הנחה, ובחר לקנות את הקורקינט במחיר מלא.