לפני כשבוע רכשו בני זוג אמריקאים שמתכוונים לעלות ארצה, את כל הקומה ה-28 במגדל דן, שברחוב ארלוזורוב 17 בתל אביב, בתמורה ל-84 מיליון שקל. מדובר באחת מעסקאות הנדל"ן הגבוהות בשנת 2020, שככלל התאפיינה במספר עסקאות גבוהות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המגדל, שאוכלס ב-2019, נחשב לאחד מהיוקרתיים בתל אביב. הוקם על ידי חברת דן על שטח ששימש בעבר מוסך אוטובוסים של הקואופרטיב, והוא כולל 29 קומות. 

המוכרת היא דן באמצעות חברת א.מ.ד פיתוח נדל"ן והשקעות שבבעלות חברת דן. הקומה שנרכשה כללה במקור שתי דירות, ששטחן בסך הכל 730 מ"ר (דירה אחת של 360 מ"ר והשנייה גדולה ממנה ב-10 מ"ר). לכל אחת מהן יש מרפסת של כ-60 מ"ר. עוד יצוין כי הקומה נמכרה ברמת מעטפת, קרי ללא אבזור פנימי בכלל. המתווכים בעסקה היו האחים ערן ושי אליוף, בעלי סוכנות אליוף גרופ. בנוסף לקחה חלק בעסקה גם המתווכת טליה ויץ. 

מגדל ארלוזרוב

על פי נתוני רשות המסים, מדובר בעסקה היקרה במגדל עד כה. ב-2018, נרכשה דירת מיני פנטהאוז בשטח של 360 מ"ר המשתרעת על פני חצי קומה, עם מרפסת בשטח של 50 מ"ר, על ידי משה ממרוד, יו"ר קבוצת תדיראן, תמורת 40 מיליון שקל. ב-2019 נמכרה דירה אחרת בשטח 377 מ"ר תמורת 38 מיליון שקל.

לפי פרסומים שונים שכנים נוספים במגדל הם איש העסקים האלוף (במיל') איתן בן אליהו, לשעבר מפקד חיל האוויר, וכן שחקן קבוצת הכדורגל ברצלונה סרג׳יו רוברטו ואשתו הדוגמנית קורל סימנוביץ'

נכון לעכשיו, כל הדירות במגדל נמכרו למעט הפנטהאוז בקומה ה-29. מדובר בדירת ענק של 870 מ"ר כולל מרפסות, שכוללת חדר כושר, בריכת שחייה ואולם קולנוע. בעבר חברת דן פרסמה כי היא דורשת עבורו עליו לא פחות מ-200 מיליון שקל, מחיר שאינו נחשב לריאלי בישראל, וזו ככל הנראה הסיבה העיקרית לכך שהוא טרם נמכר, על אף שבינתיים החברה הורידה במידה מסוימת את המחיר הנדרש.

הכתבה המקורית פורסמה ב"גלובס"