אירוע בטיחות חמור - קרוב לרמטכ"ל: שני פגזים נורו הבוקר במסגרת תרגיל חטיבתי בדרום, לכיוון שטח בו נכח בין היתר הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ. במקום נכחו גם מפקד פיקוד המרכז אלוף אבי מזרחי וכן מפקד זרוע היבשה אלוף סמי תורג'מן. בתקרית לא היו נפגעים.

מדובר בתרגיל חטיבתי של כוחות מילואים בשילוב כוחות סדירים, שנערך בימים האחרונים בבסיס צאלים. במהלך התרגיל נורו שני פגזים בקוטר 155 מ"מ בירי ארטילרי תלול-מסלול של שני צוותים, אשר "חרג ממסגרת מגבלות הבטיחות של התרגיל", כך נמסר מצה"ל.

בשטח אליו נורו הפגזים נכחו עשרות מפקדים ולוחמים רבים, בהם בין היתר אלוף פיקוד המרכז אבי מזרחי ומפקד זרוע היבשה אלוף סמי תורג'מן. גורם צבאי אישר כי הרמטכ"ל היה במרחק של כמה מאות מטרים מנקודת הפגיעה של הארטילריה.

גורם צבאי הדגיש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי לא הייתה סכנה לרמטכ"ל. "מדובר בתקלת בטיחות חמורה", לדברי הגורם הצבאי. "הם ירו במקום לנקודה א' לנקודה ב' שלא היו אמורים לירות אליה. מתחקיר ראשוני עולה כי ככל הנראה מדובר בטעות בטיווח".

גנץ בתרגיל קודם בדרום. אירוע חמור|צילום: דו"צ

הרמטכ"ל הפסיק את התרגיל מיד לאחר אירוע הבטיחות ולאחר תחקיר ראשוני בשטח עם מפקד מז"י ומפקד פיקוד המרכז, אישר למפקדים להמשיך בתרגיל רק עם הכוחות הקרקעיים - ללא המעטפת הארטילרית.

"הרמטכ"ל רואה את האירוע בחומרה רבה מאוד והורה למפקד זרוע היבשה למנות ועדת חקירה שתבדוק את נסיבות האירוע", הוסיפו בצה"ל.

מדובר באירוע חריג, שכן מנתוני מחלקת הבטיחות בזרוע היבשה מסתמנת ירידה ברורה ועקבית בכמות הנפגעים וההרוגים במסגרת תאונות אימונים בצה"ל, זאת על אף עלייה חדה בהיקף האימונים בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק