החדשות

פצוע קל בפיגוע דקירה בירושלים

מחבלת פלסטינית בת 29 ואם לחמישה דקרה גבר באזור תחנת הרכבת הקלה של שער שכם, ונוטרלה על ידי כוח מג"ב שהוצב במקום. צוותי מד"א שהגיעו לזירה העניקו לפצוע טיפול רפואי ופינו אותו לביה"ח. הדוקרת טעתה בזיהוי בשל הכיתוב בעברית על חולצת הפצוע

ירון אברהם | משה נוסבאום | החדשות | פורסם 12:09 12.08.17 | עודכן 13:21 12.08.17

שנה גודל אות

פיגוע דקירה בירושלים באמצע השבת: אזרח ישראלי נפצע היום (שבת) באורח קל לאחר שנדקר על ידי מחבלת פלסטינית בצומת הרחובות דרך בר לב וסולטן סולימאן. המחבלת, פלסטינית בת 29 מצור באהר, נוטרלה על ידי כוחות הביטחון. הפצוע טופל ופונה לבית החולים הדסה הר הצופים בעיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

המחבלת ככל הנראה טעתה, וחשבה שהיא דוקרת יהודי בשל העובדה שהקורבן לבש חולצה שעליה כיתוב בעברית של הרכבת הקלה. הפצוע הוא עובד של הרכבת הקלה בעיר, אבל היום הוא היה ביום חופש. היא ראתה מישהו עם חולצה וכיתוב בעברית וחשבה שהוא יהודי.

זירת הפיגוע, היום (צילום: תיעוד מבצעי מדא)
עובד של הרכבת הקלה נפצע קל
|
צילום: תיעוד מבצעי מדא
הסכין ששימשה לדקירה, היום (צילום: דוברות המשטרה)
הסכין ששימשה לדקירה, היום
|
צילום: דוברות המשטרה

המחבלת הגיעה כשסכין בידה לכיוונו של האיש בעת שעמד סמוך לתחנת הרכבת הקלה של שער שכם, דקרה אותו באמצעות הסכין שאחזה בידה ופגעה בו בכתפו. כוח משטרה ומג"ב המוצב במקום זיהה את האירוע, הגיב מיד, צמצם טווח לכיוונה והשתלט עליה. בתיעוד שפורסם מהזירה נראים השוטרים משתלטים על האישה.

המחבלת נעצרה והועברה לחקירה ביחידה המרכזית, ובזירה נתפסה הסכין בה השתמשה. צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו לפצוע טיפול רפואי ולאחר מכן פינו אותו לבית החולים הדסה הר הצופים, כשהוא סובל מפצע דקירה בידו.

זירת האירוע, היום (צילום: תיעוד מבצעי מדא)
זירת האירוע, היום
|
צילום: תיעוד מבצעי מדא

חובש בכיר במד"א יוסף קלמן שטיפל ופינה את הפצוע סיפר: "כשהגענו סמוך לחניון אוטובוסים בסוף רחוב הנביאים, סמוך לרחוב סולטן סולימאן, ראינו גבר בן 31, בהכרה מלאה. הוא התהלך וסבל מפצע דקירה ביד, ושוטר שהיה במקום העניק לו סיוע ראשוני. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימום וחבישה ופינינו אותו לבית חולים כשמצבו קל".