החדשות
כסף קטרי, ארכיון (צילום: חדשות)
הכסף הקטרי שהועבר לחמאס
|
צילום: חדשות

מסתמן: הכסף הקטרי יעבור לעזה

גורם ישראלי אישר שהקבינט נוטה לאשר את העברת הכסף הקטרי לרצועת עזה. במהלך הישיבה כל גורמי מערכת הביטחון תמכו במהלך. גורם מדיני הכחיש את הדיווח וטען: "ההחלטה תתקבל בקרוב"‎

ירון אברהם - לא לשימוש | דנה ויס | חדשות | פורסם 23:27 23.01.19 

שנה גודל אות

כסף קטרי, ארכיון (צילום: חדשות)
הכסף הקטרי שהועבר לחמאס
|
צילום: חדשות

הקבינט הביטחוני-מדיני החליט אמש (רביעי) באופן עקרוני לאשר את העברת הכסף הקטרי לחמאס כדי למנוע הסלמה. הקבינט נוטה לאשר את העברת הכסף, לאחר התייעצות עם כלל גורמי הביטחון והמודיעין שנכחו בדיון ותמכו בכך, אבל לא הייתה הצבעה וההחלטה לא התקבלה באופן רשמי. ביום שלישי ראש הממשלה נתניהו הצהיר שלא יעביר את הכסף לרצועה בתגובה לאירועים האלימים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"בניגוד לפרסומים, עדיין לא התקבלה החלטה באשר להעברת הכסף. החלטה תתקבל בקרוב", הבהיר הגורם המדיני. בשלישי קצין צה"ל נפצע קל מירי צלפים במהלך הפרות סדר אלימות בדרום הרצועה. בדובר צה"ל מסרו כי הקליע פגע בקסדתו של מפקד פלוגה בחטיבת הצנחנים, שפונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה ומאז שוחרר.

בבית החולים מסרו כי "מצבו של הפצוע שפונה מהתקרית ברצועת עזה הוגדר קל. הוא טופל במיון הכירורגי בחתך בראשו ושוחרר". בתגובה לירי, טנק צה"ל תקף עמדת תצפית של ארגון חמאס שכתוצאה ממנו נהרג פעיל חמאס ושניים נוספים נפצעו קשה.

בהודעת צה"ל נמסר כי הירי בוצע במסגרת הפרות סדר באזור כיסופים שכללו יידוי אבנים וירי לעבר הלוחמים. במהלך העימותים התקרבו חמישה חשודים לגדר המערכת בדרום הרצועה. שניים מהם חצו את הגבול לתוך שטח ישראל וחזרו מיד לשטח עזה.

קסדת המ"פ שספגה את הקליע (צילום: אשרי צימר / חדשות 24/7 בפייסבוק)
קסדת המ"פ שנפצע
|
צילום: אשרי צימר / חדשות 24/7 בפייסבוק

בעקבות האירועים האחרונים ברצועת עזה ובהתייעצות עם גופי הביטחון, ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט בשלישי שלא לאפשר את העברת הכסף הקטרי לרצועת עזה.

בעקבות ההחלטה, שרים בקבינט המדיני-ביטחוני מתחו ביקורת חריפה על המהלך ואמרו כי מדובר בצעד פוליטי של נתניהו בעת בחירות במטרה להסיט את השיח. "מניעת הכסף עלולה להוביל להתלקחות מהירה בעזה, לאף אחד אין אינטרס כזה", האשימו השרים. "אין ספק שזו פוליטיקת בחירות. נתניהו עושה שרירים שעלולים לסבך אותנו בהסלמה מיותרת".