נפילת רקטה (צילום: דוברות המשטרה, אור מני)
ארכיון|צילום: דוברות המשטרה, אור מני

בצל האזעקות שנשמעו אתמול (שלישי) בצפון רמת הגולן, חנך פיקוד העורף את המרכז הלאומי לאיתנות ישראלית. המרכז הוקם בשיתוף עם רשות החירום הלאומית והגופים העוסקים בהיערכות למצבי החירום במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המרכז נועד להכשיר וללמד את האזרחים בנושא חירום, במטרה לשפר את היעילות המבצעית של העורף. המרכז יכלול סימולטורים לדימוי תרחישי חירום, בית ספר להכשרת בעלי תפקידים למצבי חירום ומרכז מורשת.

שר הביטחון משה יעלון ומפקד פיקוד העורף אלוף איל איזנברג השתתפו אתמול בתכנית הראשונה. "חשיבות עבודת פיקוד העורף אל מול הרשויות המקומיות והקמת המרכז מקבלת משנה תוקף היום, בשל המציאות המשתנה באזורנו, כפי שהתבטאה בירי אל עבר רמת הגולן", אמר יעלון. "המרכז ישדרג אותנו כחברה להתמודד נכון יותר בעיתות חירום".

ראשי הרשויות המקומיות ישתתפו גם הם בתכנית מתוך כוונה שהרשויות המקומיות יהוו "לבנת יסוד" במענה העורף בחירום. "אופיה של מדינת ישראל מכריח אותנו לנהל מצבי חירום גם בעיתות שגרה", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס. "הכלים שמעניק לנו פיקוד העורף בזמן אמת מאפשרים לנו לשפר את מוכנותנו. שיתוף הפעולה ההדוק הוא הדרך שלנו להשיב את השקט והרוגע לאזרחים".

"ביום זה אנו שותפים להיסטוריה של הקמת המרכז הלאומי לאיתנות ישראלית, מרכז שעתיד להיות בית מקצועי למנהיגות המקומית בחזית האזרחית", אמר איזנברג. "מוכנות לחירום זה שם המשחק וההכשרה באה לתת כלים להתמודדות עם מצבי החירום, כל זאת מתוך מטרה אחת משותפת - לשרת את אזרחינו".