הודעת הפרישה של גדעון סער מהחיים הפוליטיים הכתה בתדהמה רבים, שלא הצליחו להבין את פשר העיתוי להחלטה המרעישה. באירוע פרידה שנערך לכבודו במודיעין עילית, שיתף סער את המשתתפים בחלק מהסיבות המפתיעות לפסק הזמן שלקח, ובעיקרן תהליך התקרבותו לדת מאז לידת בנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז הודיע על החלטתו לקחת הפסקה מהחיים הציבוריים, השתתף גדעון סער בשלל אירועי פרידה רשמיים. באוויר ניתן היה לחוש בסקרנותם הרבה סביב המניעים לפרישתו. בטקס האחרון שנערך לכבודו בעיר החרדית מודיעין עילית, שיתף סער את הקהל לראשונה בגילוי לב בשיקולים שהנחו אותו. "אמרתם שאתם עצובים שאני מסיים את תפקידי, אבל אני ממש לא עצוב", אמר לנוכחים. "האם אתה מסיים את זה אהוד על הציבור, מקובל על הציבור, בשיא הכוח - או שהציבור שולח אותך הביתה? הרבה יותר הגיונית בעיני הדרך הראשונה. אני מרגיש, ברוך השם, שאני עושה את זה ברגע הנכון".

בין השורות ניתן היה להבחין בשינוי השיח של סער, מה שהגביר את הסקרנות הרבה סביב השאלה האם סער מתקרב לדת, האם הוא שומר שבת בחייו הפרטיים ואם יש לזה קשר להחלטתו בעניין המרכולים בתל אביב? "אני לא יהודי ששומר תרי"ג מצוות, נכון", הודה סער. " אני שומר שבת מאז שנולד בני, דוד. זה נדר שנדרתי במעמד של הברית".

את הפרק החדש בחייו כשומר שבת מתאר סער כמהלך נכון, זאת למרות שהוא אינו פשוט עבורו. "כל הסביבה שלי היא לא סביבה ששומרת שבת", אמר. "אף על פי כן אני חושב שבכל הקריטריונים קיבלתי את ההחלטה הנכונה".

אותה החלטה, כך מתברר, החלה כבר להשפיע על תחום אחד ואהוב בחייו: הכדורגל. "אני ידוע כאוהד של אלופת אירופה, ריאל מדריד", גילה סער". "לקראת ה-משחק שאמור היה להתקיים בין ריאל מדריד לברצלונה, הזמין אותי נשיא המועדון של ריאל מדריד. אחרי שכבר הגעתי לספרד התברר לי שהמשחק יהיה בשבת. התקשרתי לחבר טוב שלי בארץ, יהודי דתי. אמרתי לו 'תראה, כך וכך העניין. לפני שאני מתקשר לרב, מה אתה אומר?', והוא אמר לי 'תראה, אתה הולך ברגל? המלון קרוב למגרש? על המגרש לא משחקים יהודים? אני חושב שמבחינה הלכתית זה בסדר'. אז התחלנו לדבר על עניין של כבוד השבת. בסופו של דבר הגענו למסקנה שמבחינת כבוד השבת - אי אפשר ללכת למשחק, ובאמת לא הלכתי למשחק".