החדשות

בגלל איומים: אבטחה מוגברת לדיכטר

הכנסת החליטה כי את חבר הכנסת דיכטר ילווה מעתה מאבטח נוסף, אחרי התקרית אתמול בכרמיאל בה קראו לעברו "בוגד" והתבטאויות אלימות כלפיו ברשת. לאחר שכינו אותו "נאצי" הגיב דיכטר, יוזם חוק הלאום: "דבר אחד לא יעבור בשקט. לי לא יקראו נאצי"

דפנה ליאל, כתבת כנסת | החדשות | פורסם 20:03 03.08.18 

שנה גודל אות

האבטחה סביב חבר הכנסת אבי דיכטר תתוגבר, כך החליטה היום (שישי) הכנסת. מעתה והלאה ילוו את דיכטר שני מאבטחים ולא אחד כפי שהיה לו עד עכשיו. ההחלטה נבעה לאחר שהשיח הנוגע לחוק הלאום וליוזמו ומגישו - דיכטר, הפך לאלים ברשתות החברתיות, ולאחר שאתמול השתתף באירוע של הקהילה הדרוזית וספג קריאות כגון "בוגד נתעב" ממנהיג המחאה נגד חוק הלאום בעדה הדרוזית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול, כאשר נכנס חבר הכנסת דיכטר לאולם בכרמיאל, שבו נערך טקס הענקת מלגות לחברי העדה הדרוזית, שרר שקט מתוח במקום. לאחר זמן קצר קרא יושב ראש פורום המאבק בחוק הלאום, ד"ר אמיר חניפס לעבר דיכטר: "גזען, כלב לך הביתה". בנוסף כינו הפעילים את דיכטר "נאצי". חניפס נהדף על ידי השוטרים במקום. "לא המשטרה ואיש לא יעצו אותנו מלמחות נגד החוק הגזעני המכונה חוק הלאום", אמר.

דיכטר התייחס בנאומו לתקיפה: "דבר אחד לא יעבור בשקט. לי לא יקראו "נאצי"! - לא יהודי, לא ערבי, לא מוסלמי, ולא דרוזי. אני את המשפחה שלי איבדתי על ידי הנאצים שרצחו את המשפחה של אימא שלי ואת המשפחה של אבא שלי. זה לא סיפור ביני לבין העם הדרוזי. זה ביני לבין האיש עצמו".

במוצאי שבת מתכוונת העדה לערוך עצרת המונית בכיכר רבין בתל אביב במחאה על החוק. על רקע זאת, הציג מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה יואב הורוביץ למנהיג העדה הדרוזית בישראל השייח' מוואפק טריף את המתווה החדש שגיבשה ועדה מיוחדת שהוקמה בעקבות המחאה שהתעוררה לאחר שחוק הלאום השנוי במחלוקת עבר באופן סופי בכנסת, זמן קצר לפני שיצאה לפגרת הקיץ.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/