החדשות
כוננות גבוהה בבירה, ארכיון (צילום: רויטרס)
הח"כים יעלו שוב להר הבית?
|
צילום: רויטרס

"נקבע מועדים לעליית ח"כים שוב להר הבית"

בתשובתה לבג"ץ חשפה המדינה כי ישנה כוונה לקבוע מועדים נוספים בהם יוכלו חברי כנסת מן הימין ומן השמאל לשוב ולעלות להר הבית. בחודש שעבר בוצע פיילוט בו נבדקה האפשרות להסיר את איסור העלייה לחברי כנסת. במסגרת הפיילוט ביקרו בהר חבר הכנסת יהודה גליק וחברת הכנסת שולי מועלם

ירון אברהם | החדשות | פורסם 18:40 19.09.17 

שנה גודל אות

כוננות גבוהה בבירה, ארכיון (צילום: רויטרס)
הח"כים יעלו שוב להר הבית?
|
צילום: רויטרס

המדינה הגישה היום (שלישי) את תשובתה לעתירה שהוגשה לבג"ץ על ידי חבר הכנסת יהודה גליק במטרה לבטל את האיסור לעליה להר הבית. במסגרת חשפה הפרקליטות כי ישנה כוונה לקביעת מועדים נוספים לעליית חברי כנסת להר הבית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסוף החודש שעבר, כשהוא מלווה בשוטרים ובאבטחה, חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) עלה להר הבית כחלק מהפיילוט עליו החליטו ראש הממשלה ומפכ"ל המשטרה. גם חברת הכנסת שולי מועלם (הבית היהודי) עלתה להר.

חברי הכנסת מנועים מלעלות להר הבית , מאז נובמבר 2015, אז החליט ראש הממשלה להפסיק את עליית הנבחרים להר. עם זאת, בפיילוט, שרי הממשלה לא יכלו לעלות ולבקר בהר, החלטה שגררה גם היא ביקורת חריפה.

ח"כ גליק בעליה להר הבית בחודש שעבר (צילום: אביב טטרסקי, עיר עמים)
ח"כ גליק בעליה להר הבית בחודש שעבר
|
צילום: אביב טטרסקי, עיר עמים

על תכנית הפיילוט שגובשה במשטרה דווח במכתב ששלח קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, לחברי הכנסת בו פורטו כל ההגבלות לעלייה: בשל החשש לעימותים בין חברי כנסת ערבים ליהודים הוחלט כי יהיה עליהם לעלות בנפרד.

חבר הכנסת יהודה גליק מסר בתגובה: "הפיילוט הנצחי שבמסגרתו יקבעו מועדים נוספים, לא ידועים, לעליית חברי כנסת להר הבית, על מנת 'לזרוק עצם' לחברי הכנסת בתקווה שיתרצו בכך הוא יריקה בפרצופם של חברי הכנסת, בחסינותם ובדתם.

מעולם לא קרה שהר הבית היה פתוח לכל דורש ורק לחברי כנסת הודבקה תווית של מצורעים שאינם יכולים לעשות זאת, גם לא במקרה שהביאה המדינה כראיה בתשובתה. אני מתמלא צער על כך שגם בחגים הבאים עלינו לטובה אצטרך להתחנן על מנת שיותר לי לקיים את מצוות העלייה לרגל להר בית ה'. אמשיך להיאבק עד להשבת הצדק והחוק על כנו".

עו"ד אביעד ויסולי המייצג את ח''כ גליק בעתירה מסר: "תשובת המדינה מזלזלת בבית המשפט וחסרת כל בסיס ענייני ומשפטי. גם בהר הבית חלים חוקי המדינה, ריבונותה ועקרונות של זכויות אדם ואזרח. ניפגש בבית המשפט".