החדשות

"שר שהולך למועדון חשפנות זה לא עניין לציבור"

ח"כ יעקב פרי התייחס לפרשת הקלטות יאיר נתניהו וטען כי על מאבטחים לדווח רק בעניינים ביטחוניים או אם יש עבירה פלילית. "למאבטחים יש גבולות והם מעבר על החוק או סיכון ביטחוני", אמר באירוע שבתרבות בנס ציונה

דפנה ליאל, כתבת כנסת | עמליה דואק, כתבת כלכלה | החדשות | פורסם 13:00 13.01.18 

שנה גודל אות

חבר הכנסת יעקב פרי התייחס היום (שבת) להקלטות יאיר נתניהו בו הוא מתועד כשהוא הולך למועדון חשפנות עם רכב שרד ומאבטחים. "מאבטח לא צריך לדווח אם אין סיכון ביטחוני או עבירה פלילית - אין עניין לציבור אם שר הולך למועדון חשפנות", אמר בשבתרבות בנס ציונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אם אדם בוחר ליהנות מדברים מסויימים ולטעמי הם לא נאותים זה סיפור אחד", אמר פרי, ראש השב"כ לשעבר. "למאבטחים יש גבולות והם מעבר על החוק או סיכון ביטחוני".

"הייתי 31 שנה בשב"כ, מתוכם 8 שנים ראש השירות אף פעם אחת לא הגיע אליי מאבטח או ראש אבטחת אישים וסיפר לי מה יצחק רבין אמר ללאה רבין או מה אריק שרון אמר לרעייתו", הוסיף פרי. "אם זה פלילי צריך לדווח".

חבר הכנסת התייחס גם לתחקיר התוכנית "עובדה" בו נטען כי הדליף חומרים מחקירת השר אריה דרעי בזמן שכיהן כראש השב"כ בשנת 1999. "בפוליגרף שאלו אותי האם העברתי מידע לגורם לא מוסמך", ניסה להסביר את העובדה שנמצא כדובר שקר במכונת אמת וטען כי העובדות שהועלו בתחקיר אינן נכונות. "גורם בלתי מוסמך היא גם אשתי או כל אחד שאסור לתת לו איזשהו מידע".

מ"יש עתיד" נמסר: "דבריו של ח"כ פרי נאמרו כתגובה לשאלת אבטחת בניו של ראש הממשלה. כאשר מתקבלת החלטה רשמית על אבטחת אישיות כלשהי, זה לא עניין הציבור לאן המאבטח מלווה אותו וישנו חיסיון בנושא, אלא אם מדובר בעבירה פלילית או בביטחון המדינה".

"ח"כ פרי מתנגד בכל תוקף לתופעת הזנות ומועדוני והחשפנות. יש עתיד בהובלת ח"כ עליזה לביא מקדמת את הנושא בכנסת הנוכחית לחקיקת נגד ולהפללת לקוחות, בדיוק בכדי שהדבר יהווה עבירה פלילית. הניסיון לייחס לח״כ פרי אמירה שזה בסדר ללכת למועדוני חשפנות היא אמירה מגמתית והזויה".