חדשות
בצל החקירה, קירשנבאום פורשת (צילום: ארז ביטון)
חוזרת למירוץ הפוליטי - בצל החקירה. קירשנ
|
צילום: ארז ביטון

קירשנבאום ביקשה לפרוש – והתחרטה

סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו) החשודה במעורבות בפרשת השחיתות במגזר הציבורי, הודיעה ליו"ר מפלגתה ליברמן כי אין ברצונה להגיש מועמדות לכנסת הבאה. ליברמן דחה את בקשתה וביקש ממנה לשקול זאת שוב, וכעבור זמן קצר הודיעה קירשנבאום כי היא אכן חוזרת בה

עמית סגל | רינה מצליח | החדשות | פורסם 19:58 02.01.15 | עודכן 20:49 02.01.15

שנה גודל אות

בצל החקירה, קירשנבאום פורשת (צילום: ארז ביטון)
חוזרת למירוץ הפוליטי - בצל החקירה. קירשנ
|
צילום: ארז ביטון

סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום לא פורשת מהחיים הפוליטיים: זמן קצר לאחר שהודיעה ליו"ר ישראל ביתנו על רצונה להתפטר מתפקידה כראש מטה הבחירות של המפלגה ולצאת מהמירוץ לכנסת הבאה - זאת על רקע החקירה המתנהלת נגדה בשבועות האחרונים - החליטה קירשנבאום לחזור בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום ישיבת מטה הבחירות של המפלגה הודיעה קירשנבאום לליברמן על החלטתה לפרוש. היא הסבירה את רצונה בלחץ של המשפחה והחברים, אלא שליברמן דחה את בקשתה וביקש ממנה לשקול זאת שנית. קירשנבאום בחנה את העניין ובחרה במפתיע לשנות את החלטתה.

בניגוד להדחתם של סטס מיסז'ניקוב ודני איילון בעבר, הפעם מעוניין ליברמן בהישארותה של מי שנחשבת לאישה החזקה בישראל ביתנו ולאחת המקורבות לו ביותר. "אם מישהו עשה משהו לא בסדר הוא לא יהיה בישראל ביתנו, אבל עדיין עומדת חזקת החפות", הוא אמר בכנס ביום שלישי. שר החוץ הזכיר כי במפלגתו מעולם לא הורשע אדם בפרשת שחיתות, בניגוד למפלגות אחרות.

עד לחקירה נחשבה קירשנבאום למועמדת בולטת לקידום ברשימה, ואולי אף למינוי לתפקיד שרה.

"עדיין עומדת חזקת החפות". ליברמן (צילום: גיא וקנין)
"עדיין עומדת חזקת החפות". ליברמן
|
צילום: גיא וקנין

היועמ"ש: טענותיו של ליברמן - דברי הבל

היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין גיבה אמש (חמישי) את מערכת אכיפת החוק ודחה בתוקף את הטענות הקשות שהשמיע ליברמן בנוגע לחקירת פרשת השחיתות שבה מעורבים בכירי מפלגתו ואישי ציבור נוספים.

במהלך נאום שנשא בכנס בחיפה הבהיר וינשטיין כי מדובר בחקירה משמעותית, שמעלה חשד לשחיתות מאורגנת ושיטתית, בהיקפים נרחבים. "החקירה, שהחלה כחקירה סמויה, התרחבה מישיבה לישיבה וחשפה על פני הדברים תמונה מדאיגה", אמר היועץ המשפטי. "חומרתם המופלגת של החשדות, והעובדות שבעטיין התעורר צורך לבצע חקירה גלויה, מוכרים לי היטב".

וינשטיין הסביר כי הפרשה החלה ממספר אירועים שונים ונפרדים, שהתגלה ביניהם מכנה משותף. "זוהי שחיתות שמקורה על פי החשד בקנוניה בין אנשי שלטון מרכזי, שלטון מקומי ועמותות ציבוריות", הסביר. "כל אלה לצורך הפקת רווחים וטובות הנאה אישיות מכספי הציבור".

עו"ד וינשטיין (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
"החקירה חשפה תמונה מדאיגה". וינשטיין
|
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הוא ציין כי אישר את פתיחתה של החקירה וליווה אותה באופן צמוד. "התקיימו בפניי דיונים לצורך אישור פעולות חקירה ולצורך קבלת החלטות על אפיקי חקירה חדשים", אמר היועץ המשפטי.

בהתייחסו לדבריו החריפים של ליברמן, שהאשים כי החקירה נגד מקורביו מונעת מרדיפה אישית של הפרקליטות נגדו ומנקמנות, אמר וינשטיין כי "הטענות המושמעות לצערי הן דברי הבל. טענות הסומכות כולן על אדני שווא. אני נותן גיבוי מלא ליחידות החוקרות ולפרקליטים המלווים. פעולתם ראויה לכל שבח. כל שנעשה, בידיעתי ובאישורי נעשה".

בהמשך דבריו הסביר היועץ המשפטי לממשלה כי הסיבות למעבר לחקירה גלויה בעת הזו מגוונות ואמר כי גם בתקופת בחירות נערכות חקירות מסוג זה, וכי החקירה עצמה נפתחה הרבה לפני ההחלטה על הקדמת הבחירות.