החדשות

נתניהו מאיים: "אם אירן תחצה הקו האדום - לא נהסס לתקוף"

בריאיון לרשת CNN שישודר הלילה, צפוי ראש הממשלה לשגר מסרים חריפים לעבר רוחאני. כך צייץ הכתב פירס מורגן בעמוד הטוויטר שלו. "הוא ציין כי ישמח לשיחת טלפון מרוחאני", כתב מורגן, והוסיף: "נתניהו אמר לי בדיוק מה שיגיד לרוחאני. זה מרתק"

חדשות 2 | החדשות | פורסם 22:41 03.10.13 

שנה גודל אות

"חמינאי מנהיג כת נפשעת". נתניהו (צילום: AP)
נתניהו מאיים
|
צילום: AP

מסע ההסברה של ראש הממשלה נתניהו נמשך - והטון מחריף: בריאיון לכתב רשת CNN, פירס מורגן, שישודר הלילה (ו'), משגר נתניהו מסרים שאינם משתמעים לשתי פנים. "אם אירן תחצה הקו האדום - לא נהסס לתקוף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בציוץ בעמוד הטוויטר שלו, סיפק הכתב הצצה לדברים המרכזיים שצפוי ראש הממשלה לומר בריאיון. "הוא אף אמר לי שהוא 'ישמח לשיחת טלפון מנשיא אירן רוחאני'", כתב מורגן. "הוא אמר לי בדיוק מה הוא צפוי להגיד לו. זה מרתק".

נתניהו לאירנים: "גרעין ישעבד העם האירני לנצח"

אמש, בריאיון ראשון לכלי תקשורת בשפה הפרסית, אמר ראש הממשלה נתניהו כי "העם האירני לעולם לא יצליח להשתחרר מהרודנות אם המשטר יחזיק בנשק גרעיני. הוא יחיה בעבדות לנצח".

"אקבל בברכה מאמץ גישור אמיתי, לא דברי הבל", הוסיף נתניהו. "אנחנו לא טיפשים". לאחר מכן פנה לעם האירני: "אתם, העם האירני, אתם הפרסים, אתם לא רוצים שיהיה בידיו של המשטר נשק גרעיני מפני שלעולם לא תיפטרו מהעריצות הזו".

אמש החל נתניהו במתן סדרת ריאיונות לכלי תקשורת שונים בעולם. באחד מהם, שהוענק לרשת NBC האמריקנית, דחק בקהילה הבין לאומית לנהל משא ומתן עיקש עם אירן, שבו לא יוחלט על ביטול הסנקציות נגד המדינה עד שתפסיק לפתח נשק גרעיני. נתניהו אף הזהיר מפני חזותו המתונה של נשיא אירן רוחאני, שלדבריו רק מעוורת את מנהיגי המערב.

"העם באירן לא מונהג על ידי הנשיא רוחאני, אלא על ידי האייתוללה חמינאי. חמינאי עומד בראש כת שאפתנית ותוקפנית", אמר. ראש הממשלה אף הוסיף כי רוחאני מציג גישה דו-ערכית כלפי המערב.