חדשות

ארדואן מאיים: "אם ישראל תתקוף את לבנון או עזה - לא נשב בשקט"

ראש ממשלת טורקיה מאיים כי ארצו לא תשב בחיבוק ידיים אם ישראל תפלוש שוב לעזה או ללבנון. "נתערב בכל האמצעים שעומדים לרשותנו", הבהיר ארדואן במהלך ביקורו בביירות

עמית ולדמן | החדשות | פורסם 15:40 25.11.10 | עודכן 16:05 25.11.10

שנה גודל אות

ממשיך לחמם את הגזרה: ראש ממשלת טורקיה רג'יב טאיפ ארדואן מאיים היום שאם ישראל תפלוש שוב לעזה או ללבנון - "ארצו לא תשב בחיבוק ידיים".

במהלך יומו השני לביקורו בלבנון, קיים ארדואן מסיבת עיתונאים בביירות והבהיר כי טורקיה תעמוד לצד לבנון והפלסטינים במקרה של תקיפה ישראלית ותגיב בהתאם: "אנחנו לא נשקוט ונתמוך בצדק בכל האמצעים שעומדים לרשותנו".

"האם ישראל סבורה שהיא יכולה לפלוש ללבנון עם המטוסים והטנקים החדישים ביותר, להרוג ילדים ונשים, להרוס בתי ספר ובתי חולים ואז לצפות מאיתנו להישאר אדישים?", שאל ראש הממשלה באירוע שאורגן על ידי הבנק הכלל-ערבי. לאחר הנאום יצא ארדואן לעבר דמשק, שם ייפגש עם הנשיא הסורי בשאר אסד.

ישראל צריכה להתנצל על הטעות

אתמול קרא ארדואן לישראל להתנצל "על טעויותיה באזור", בנאום שנשא בלבנון. ארדואן הוסיף כי טורקיה "תעשה את מירב המאמצים למנוע סכסוך נוסף בלבנון".

"נמשיך להקים קול צעקה נגד טבח אנשים חפים מפשע וילדים. נקרא לרוצח 'רוצח' כשהדבר נחוץ", אמר ראש ממשלת טורקיה שנאם בעיירה קוואשרה במחוז עוכאר בצפון לבנון.

ארדואן הוסיף, "עם ישראל צריך לראות את זה עכשיו. אם השלום יגיע לאזור, ישראל תזכה כפי שהאזור יזכה. אם יש מלחמה באזור, עם ישראל ייפגע כמו שאנשי האזור ייפגעו. לכן אנו קוראים לישראל לחזור בה מטעויותיה, להתנצל ולקבל את השלום".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק