החדשות
הכספים יספיקו רק עד אוקטובר. ארכיון (צילום: AP)
אונר"א (ארכיון)
|
צילום: AP

הצעדים של ממשל טראמפ נגד אונר"א

פרסום ראשון: הממשל האמריקני צפוי להודיע בקרוב על הפסקת התקציב לארגון הפליטים בגדה המערבית - וכן למנוע העברת כספים ממדינות נוספות. בנוסף יש כוונה להכיר רק בעשירית ממספר הפליטים שמוכרים כיום

דנה ויס | החדשות | פורסם 20:19 25.08.18 

שנה גודל אות

הכספים יספיקו רק עד אוקטובר. ארכיון (צילום: AP)
אונר"א (ארכיון)
|
צילום: AP

פרסום ראשון: בימים הקרובים צפוי ממשל טראמפ להודיע על מדיניות חדשה שמבטלת הלכה למעשה את זכות השיבה הפלסטינית. התכנית החדשה צפויה לכלול מספר צעדים שמכוונים בעיקר לעבר ארגון הסיוע לפליטים - אונר"א.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פרסום התכנית החדשה צפויה להתבצע בראשית חודש ספטמבר, אז יפרסם הממשל את המדיניות כלפי ארגון הפליטים שתכלול מספר צעדים. תחילה יפורסם דוח לגבי מספר הפליטים הפלסטינים, כשהאמריקנים טוענים שמדובר בכחצי מיליון, לעומת יותר מחמישה מיליון לפי אונר"א.

טראמפ ואבו מאזן (צילום: רויטרס)
טראמפ ואבו מאזן
|
צילום: רויטרס

דבר שני וחשוב אף יותר הוא דיווח לפיו ממשל טראמפ צפוי להודיע כי הוא שולל את ההגדרה של ארגון אונר"א, השמור רק לפליטים פלסטינים ומעביר את מעמד הפליט בירושה. צעד נוסף הוא עצירת התקציב לארגון בגדה המערבית.

האמריקנים צפויים גם לבקש מישראל לשקול מחדש את המנדט שהיא מעניקה לאונר"א לפעול בגדה המערבית, וזאת כדי לוודא שמדינות ערב לא יוכלו להעביר את הכסף לארגון במקום האמריקנים.

הפחתה במספר הפליטים הפלסטינים (צילום: שלמה מור)
הפחתה במספר הפליטים הפלסטינים
|
צילום: שלמה מור

בירושלים רואים במהלך כצעד היסטורי נוסף של הנשיא טראמפ והצוות שלו, שממשיכים להכיר במציאות כפי שהיא. אחרי שהסירו משולחן את עניין ירושלים והעבירו את השגרירות עכשיו הם למעשה מסירים מהשולחן גם את זכות השיבה שהיא אבן הנגף המרכזית בכל משא ומתן שהוא, ומאמצים לחלוטין את עמדת ישראל.

מהמועצה לביטחון לאומי בבית הלבן נמסר: "הממשל יודיע על המדיניות שלו לגבי ארגון אנור"א בזמן המתאים".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/