עדכונים בולטים

21:10 - חיזבאללה במתקפה נוספת: 3 כטב"מים התפוצצו במרכז רמת הגולן, חיילת נפצעה קל

הכטב"מים נפלו במרחב בית המכס - ושיגורם לא הפעיל אזעקות במרחב. במקביל דובר צה"ל הודיע כי כוח מצוות הקרב של חטיבה 228 זיהה חוליית מחבלי חיזבאללה שנכנסה לאתר צבאי במרחב טיר חרפא. מטוסי קרב תקפו את האתר שבו זוהו המחבלים ולאחר מכן תשתיות צבאיות נוספות בדרום המדינה.

19:14 - הושלמה הפשיטה על סג'עייה: 8 מנהרות הושמדו

דובר צה"ל הודיע כי כוחות חטיבת הצנחנים, חטיבה 7 ויחידת יהל"ם השלימו את משימתם שארכה כשבועיים במרחב סג'עייה בפיקוד אוגדה 98. במהלך הלחימה, חיסלו הכוחות עשרות רבות של מחבלים, השמידו מתחמי לחימה ומבנים ממולכדים. עוד נמסר כי במהלך הפעילות הושמדו 8 מנהרות, שלאורכן נמצאו אמצעי לחימה, מחשבים ניידים ואמצעי תקשורת: "ציוד המאפשר שהייה לזמן ארוך ותשתיות חשמל וגז שישמשו את המחבלים".

18:12 - שני לוחמי צה"ל נפצעו קשה בעזה

דובר צה"ל עדכן הערב כי שני לוחמים מחטיבת אלכסנדרוני (3) נפצעו קשה בקרב במרכז הרצועה. הם פונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי, משפחותיהם עודכנו.

17:21 - נסראללה: "אנחנו מתישים את האויב. נסכים לכל החלטה של חמאס במו"מ"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר בנאום לזכר בכיר הארגון אבו נעמה שחוסל בתקיפה ישראלית כי "עצירת המלחמה בעזה היא הדרך היחידה לעצור את המלחמה בחזית הצפונית". הוא לעג לישראל, והתייחס לחוק הגיוס ולמצבו של צה"ל. "צבא האויב נאלץ להאריך את גיוס החובה, ויש לכך השפעה כלכלית וחברתית גדולה על החברה הישראלית".

נסראללה הביע סיפוק מהישגי ארגון טרור במהלך המלחמה, וטען כי "הושגו המטרות שלנו להתיש את האויב בכלכלה, בכוח האדם ובמציאות החברתית, וזה יאלץ אותו להפסיק את המלחמה". נסראללה התייחס גם למו"מ לעסקת חטופים, שתוביל גם להפסקת אש בעזה, והבהיר כי "חמאס מנהל משא ומתן בשמו ובשם סיעות ההתנגדות וכל ציר ההתנגדות. מה שחמאס מסתפק בו, כולנו נהיה מרוצים". הוא הוסיף כי "לא ביקשנו שחמאס יתאם אתנו את המשא ומתן, ואנחנו תומכים בו בכל החלטותיו ואיתו עד הסוף".

חסן נסראללה (צילום: רויטרס)
"אנחנו עם הפלסטינים עד הסוף, לא התעייפנו". חסן נסראללה נואם מול תומכיו|צילום: רויטרס

15:24 - צה"ל: נתפסו יותר מ-150 שקים של חומרים להכנת מטענים ברחבי פיקוד המרכז

דובר צה"ל הודיע כי במסגרת הפעילויות של כוחות הביטחון נגד טרור המטענים, כוחות צה"ל, מג"ב והמנהל האזרחי בהכוונת השב"כ תפסו בחמש חטיבות מרחביות בפיקוד המרכז יותר מ-150 שקים של חומרים להכנת מטענים.

"הכוחות עצרו שישה בעלי חנויות שמכרו את החומרים, והעבירו אותם להמשך חקירת כוחות הביטחון. בנוסף, הכוחות עצרו חמישה מבוקשים בחוסאן ובעיזריה שבעציון ועצרו מבוקש נוסף בעוריף שבשומרון", מסר דובר צה"ל. "המבוקשים שנעצרו הועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון, אין נפגעים לכוחותינו. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול לסיכול טרור המטענים וטרור מכל סוג שהוא. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-4,150 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים. כ-1,750 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס".

15:05 - גלנט נועד עם שליח ביידן למזרח התיכון: "פתרון שימנע ניסיונות הברחת נשק לרצועה הכרחי לנסיגת כוחות צה"ל מחלק מציר פילדלפי. ישראל נכונה לפתוח את מעבר רפיח"

גם שר הביטחון יואב גלנט נפגש עם שליחו של נשיא ארה"ב למזרח התיכון. "השניים שוחחו על הצורך בניצול ההזדמנות שנוצרה להגעה להסדר להשבת החטופים, ועל הדרכים האפשריות לפתרון הפערים שנותרו. השר גלנט הודה למקגרק ולראש ה-CIA ביל ברנס על מעורבותם האישית בנושא". 

"בפגישתם, שוחחו השניים על ההתקדמות בשיח בין ישראל למצרים בהובלת ארה"ב באשר לפתרון שימנע ניסיונות הברחת נשק לעזה, על פי התוכנית שהציג שר הביטחון בתחילת המלחמה ונידונה בין הצדדים. גלנט הדגיש בפני השליח כי פתרון שימנע ניסיונות הברחת נשק לרצועת עזה הכרחי לקטיעת צינור החמצן של החמאס ולנסיגת כוחות צה"ל מחלקים מהציר, עבור התקדמות השיח על הסכם לשחרור חטופים. גלנט אמר כי ישראל נכונה לפתוח את מעבר רפיח, אך לא תאפשר את חזרתו של חמאס למקום. גלנט הביע את הערכתו בפני השליח והודה לממשל האמריקני על עמידתו לצד ישראל בקידום השבת החטופים והשגת מטרות המלחמה".

15:02 - מטח כבד לצפון - כ-30 שיגורים זוהו

התרעות הופעלו בכמה יישובים בצפון הארץ לאחר שחיזבאללה שיגר רקטות ואלה יורטו מעל לגליל. בצה"ל זיהו כ-30 שיגורים שחצו מלבנון לעבר מרחב זעורה, ומסרו כי אין נפגעים. 

14:32 - נתניהו נועד עם שליח ביידן למזרח התיכון: "מחויבים לעסקה כל עוד נשמרים הקווים האדומים של ישראל"

ראש הממשלה נתניהו נפגש עם השליח המיוחד של נשיא ארה"ב למזרח התיכון ברט מקגורק, בלשכת רה"מ בירושלים. בפגישתם דנו השניים בסוגיות אזוריות, ורה"מ  התייחס למו"מ: "רה"מ הדגיש את מחויבותו לעסקה כל עוד נשמרים הקווים האדומים של ישראל. בפגישה השתתפו השר לעניינים אסטרטגיים ושגריר ארה"ב בישראל".

12:01 - המשלחת הישראלית נחתה בדוחה

ראש המוסד דוד ברנע, ראש השב"כ רונן בר וראש מנהלת החטופים ניצן אלון - נחתו בדוחה. בשעות הקרובות תתקיים פסגה יחד עם ראש ממשלת קטר, ראש המודיעין המצרי וראש ה-CIA.

11:37 - בהתפתחות משמעותית ביותר, צה"ל קורא לכל תושבי העיר עזה לעזוב מיד דרך הנקז לכיוון מחנות המרכז

בכרוז שהפיץ צה"ל לתושבי העיר עזה נכתב: "מעברים בטוחים מאפשרים לכם לעבור במהירות וללא בדיקה מהעיר עזה למקלטים בדיר אל-בלח ובאל-זוואידה. רחוב עומר אל-מוחטר ורחוב טארק בין זיאדה נחשבים למסדרונות בטוחים לחצות מערבה לרחוב אל-ראשיד ומשם דרומה. רחוב אל-והדה ורחוב חליל אל-וזיר נחשבים למסדרונות בטוחים למעבר מזרחה לשכונת אל-זייתון ולכיכר העיר, ומשם לסלאח א-דין שבדרום. העיר עזה תהיה אזור לחימה מסוכן".

כרוז שפיזר צה
כרוז שפיזר צה"ל לתושבי עזה

07:00 - צה"ל תקף תשתיות חיזבאללה בעומק לבנון ובדרומה

במהלך הלילה, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו שתי תשתיות טרור של מערך ההגנה האווירית של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים ג'נתא שבעומק לבנון וברעשית שבדרום לבנון. כמו כן, מטוסי קרב תקפו מחסן אמצעי לחימה של הארגון במרחב הכפר כילא שבדרום לבנון.

06:00 - הותר לפרסום: לוחם מגלן רס"ל טל להט נפל בקרב במרכז עזה

רס"ל טל להט, בן 21 מכפר סבא, נפל בקרב במרכז רצועת עזה. הוא שירת כלוחם ביחידת מגלן שבעוצבת הקומנדו והועלה מדרגת סמ"ר לדרגת רס"ל לאחר מותו. הלוויתו תיערך ביום רביעי, ד' בתמוז התשפ"ד, 10 ביולי 2024, בשעה 17:00, בבית העלמין הצבאי בכפר סבא.

04:16 - חשש לחדירת מחבלים ביישוב עלמון שבהרי בנימין

00:45 - צה"ל: נבדקים דיווחים על פגיעה באזרחים סמוך לבית הספר בח'אן יונס

מטוס קרב תקף מחבל חמאס שהשתתף, בין היתר, בטבח 7 באוקטובר – כך לפי דובר צה"ל. בתוך כך, נבדקים דיווחים על פגיעה באזרחים, סמוך לבית הספר "אלעודה בעבסאן" שב'חאן יונס, שמצוי בסמוך למיקום התקיפה.
האירוע מתוחקר.

ציר פילדלפי (צילום: דובר צה
כוחות צה"ל פועלים במרחב ציר פילדלפי|צילום: דובר צה"ל

00:23: דיווח בלבנון על תקיפה ישראלית בכפר א-נבי שית שבעומק המדינה

23:15: צה"ל תקף מטרות חיזבאללה בדרום לבנון

מטוסי קרב תקפו תשתית טרור של חיזבאללה במרחב קבריח'א, שברום לבנון לאחר שנורה ממנו המטח לרמת הגולן. בנוסף, הותקפו מבנים צבאיים במרחב כפר כילא.

23:00: המועצה האזורית מרום הגליל: זוהה שיגור לעבר היישוב אביבים

במועצה האזורית מרום הגליל טוענים כי זוהה שיגור לעבר היישוב אביבים. הטיל חצה את היישוב והתפוצץ בסמוך לו. במקום התפתחה שרפה שטופלה על ידי כיתת הכוננות של היישוב.