בצל שורה של התגרויות ותקריות בצפון, פרסמנו הערב (חמישי) ב"מהדורה המרכזית" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס ביום ראשון דיון מצומצם שיתמקד בארגון הטרור חיזבאללה ובחזית הלבנונית. לדיון צפויים להגיע בכירי צה"ל, בראשם ראש אמ"ן וראש אגף מבצעים, לצד בכירים נוספים במערכת הביטחון.

בדיון שיערך, לבקשת הדרג המדיני, יתארו בכירי צה"ל את המצב הפנימי בלבנון ויסקרו את מה שמכונה "הפרשיות הפתוחות בגזרה". בין היתר, ידונו בסוגיית האוהל של חיזבאללה שעדיין ממוקם בשטח הישראלי, ולמה שהוא, כמו גם התפתחויות אחרות שקרו בגזרה זו, עשו להרתעה הישראלית אל מול ארגון הטרור.

האוהלים במובלעת בהר דב
האוהלים במובלעת בהר דב

מטרת הדיון היא להציג את התפתחות האיום שנשקף מהחזית הצפונית בחודשים האחרונים, ובצה"ל צפויים להציג בו את ציר הזמן שישקף כיצד ככל שנקפו הימים הביטחון של נסראללה הלך וגבר. זאת, גם על רקע מה שנתפס אצלו כחולשה פנים ישראלית, וגם על רקע ההחלטות הישראליות "להכיל" את האירועים לפי שעה, ואם להגיב - נקודתית ובמשורה.

על פי ההערכות, נציגי צה"ל יאמרו לדרג המדיני בדיון כי הסיכוי לעימות בצפון הוא הגבוה ביותר מאז שנת 2006, ויציג הערכות לפיהן נסראללה עשוי לפעול באופן התקפי יותר כדי לנסות לאתגר את ישראל ולמתוח עוד קצת את הגבולות, על רקע הפילוג הפנימי. זה לא יקרה בדיון הזה, אבל ברור שישראל תצטרך, אולי בקרוב מאוד - לקבל החלטה אסטרטגית בנוגע לחיזבאללה.