הקבוצה המפתיעה שמחוסנת - גם אם יש חשש ממחסור: בשבוע שעבר, מתברר, יצאה הנחייה במשרד הבריאות - שלפיה כל אדם מעל 60 שנמצא בישראל יכול לקבל חיסון בחינם. על פי ההנחיה שפורסמה הערב (שני) במהדורה המרכזית, תושב חוץ יחוסן - אפילו אם הוא לא תושב ישראל, אפילו אם הוא לא אזרח ומשתמע שאפילו תייר. מנכ"ל משרד הבריאות הגיב לפרסום והבהיר: "הכוונה היא לא לחסן תיירים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מתברר שאחד מהמתחסנים האלה הוא דמות מוכרת, מאיר חביב - פוליטיקאי צרפתי יהודי, חבר פרלמנט בצרפת וגם חבר של ראש הממשלה נתניהו. חביב התחסן בישראל לפני כמה ימים. אין בכך כדי לרמוז חלילה שיש קשר לחברות שלו עם נתניהו, אבל הציוץ שלו לאחר החיסון מעניין ומעלה שאלות.

"גאה להיות הפוליטיקאי הצרפתי הראשון שחוסן!", כתב חביב. "עשיתי את זה באמון ובאמונה. אני מרגיש טוב! ניקח יחד את ההימור הצרפתי על העתיד ועל המדע. ישראל וצרפת יחד לשנת 2021 מלאה בחיים, בהבטחה ובתקווה". 

 

התקשרנו אליו כדי לשאול איך הוא עשה את זה, והוא השיב: "כן כמו עשרות אלפי אנשים התחסנתי כמו כל אלה שהם 60 ומעלה". לאחר מכן הודה שהוא בן 59 ולא בן 60 - והוסיף: "אני עם דרכון צרפתי חודש וחצי בארץ". כשנשאל אם הוא מבוטח באחת מקופות החולים ענה: "מה זה חקירה? אני בפגישה. אני באמצע פגישה, ביי". 

מרכז המתחסנים, חיסון לקורונה, חיסונים, הקורונה ביש (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
חיסון לתושבי חוץ - גם אם אינם מבוטחים|צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יש היגיון בהחלטה שנועדה למנוע תחלואה של בני 60 ומעלה, שגורמת לעומס בבתי החולים. "אנחנו נחסן על חשבון המדינה כי הם יכולים להפיץ את המחלה כמו כל כל אחד אחר", הסביר פרופ' חזי לוי, מנכ"ל משרד הבריאות, בריאיון ליונית לוי במהדורה המרכזית. "הכוונה היא לא לחסן תיירים, אלא תושבי חוץ ששוהים בארץ, עובדים בארץ - חלקם אולי לא חוקיים או לא מבוטחים אבל הם נמצאים כאן ויכולים להדביק. לכן החלטנו לחסן, כמו גם את העובדים הזרים שמטפלים בבתי אבות".