מאז חשיפת חדשות 12 על הסתירה בין נתוני התפוסה בבתי החולים שמפרסם משרד הבריאות לבין אלה שמפרסמים בתי החולים - הופסק פרסום הנתונים. ואולם, מבדיקת מקומות האשפוז בכמה בתי החולים עולה כי רק בבית החולים שערי צדק הגיעו לתפוסה מלאה - וגם שם צפויה פתיחת מחלקה נוספת עבור חולי קורונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מצב התחלואה במחלקות הקורונה ערב הטלת הסגר: בבילינסון יש 52 מאושפזים, סה"כ 57% תפוסה. בבית חולים השרון ישנם 14 מאושפזים, סה"כ 35% תפוסה. בבית החולים סורוקה ישנם 52 מאושפזים, סה"כ 66% תפוסה. בבית החולים שערי צדק יש 65 מאושפזים, 100% תפוסה (בסוכות פותחים מתחם עם עוד 60 מיטות אשפוז, ואז בעצם התפוסה תעמוד על 50% בלבד). כמו כן, בבית החולים רמב"ם יש 60 חולים, סה"כ 85% תפוסה ובבית החולים שיבא ישנם 68 חולים, סה"כ 81% תפוסה. 

הנתונים הללו משקפים את חוסר התפקוד והכשלון של מערך ויסות חולי הקורונה, כפי שכבר קבע צוות הברומטר שמייעץ לפרויקטור גמזו. יש לציין כי העברת חולים לבתי חולים פנויים כמו השרון, סורוקה ובילנסון - יכולה להקל באופן משמעותי על העומס בבתי החולים.

מחלקת הקורונה בבית החולים איכילוב (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

בפערים שחשפנו בין נתוני בתי החולים לאלה של משרד הבריאות, אחד הנתונים הבולטים נגע לבית החולים שיבא. בעוד שבבית החולים טענו שמחלקות הקורונה עומדות על 52 אחוזי תפוסה, במשרד הבריאות נרשם שהמחלקה עמוסה ונמצאת ב-120 אחוזי תפוסה.