ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להציע שוב את תפקיד הפרויקטור לפרופסור גבי ברבש לאחר עזיבת פרופ' גמזו את התפקיד ב-1 בנובמבר. ההערכה היא שנתניהו, שמעריך מאוד את ברבש ואף הציע לו לפני כמה חודשים להיכנס לתפקיד, ינסה לעשות זאת שוב לאחר עזיבת גמזו. לפי זה ניתן להבין שנתניהו לא מתכוון להילחם על כך שגמזו יישאר בתפקיד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חרף הבקשה של נתניהו, לא נראה שבכוונתו של ברבש להיעתר לה. בתגובה לפרסום מסר ברבש: "הנושא אינו רלוונטי. אני מסייע למאבק נגד הקורונה בדרכים אחרות וכך אמשיך". 

"התחושה שלי באותו זמן הייתה שמשרד הבריאות לא הפנים את המגבלות שלו והצורך להאציל את הסמכויות למי שמנהל את הפרויקט – כך שהייתי חששן"', הסביר ברבש בריאיון ליונית לוי ביולי מדוע סירב לקבל את התפקיד כשהוצע לו לראשונה. 

"ביקשתי שבשני תחומים, בריאות הציבור ומערכות המידע שאוגרות את המידע ומביאה למקבלי ההחלטה – שתהיה לי סמכות בלעדית. זה לא התקבל, ועל רקע זה החלטתי לא לקחת את ההצעה". בהמשך הוסיף: "בדיעבד יכול להיות ששגיתי, אבל התחושה שלי באותו זמן הייתה שמשרד הבריאות לא הפנים את המגבלות שלו והצורך להאציל את הסמכויות למי שמנהל את הפרויקט הזה - כך הייתי חששן יותר".

נציין כי אתמול עלה שמו של מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב כמועמד אפשרי שיקבל הצעה לתפקיד הפרויקטור, ואולם בריאיון לקרן מרציאנו הבהיר בר סימן טוב כי אין בכוונתו להתמנות לתפקיד.