האם מדיניות הסגר עדיין רלווטית? ראש מרכז הסייבר וראש סדנת יובל נאמן למדע וביטחון באוניברסיטת תל אביב, פרופסור יצחק בן ישראל טוען במאמר שפרסם שהמגפה מתנהגת בתבנית קבועה ברחבי העולם – בלי קשר למדיניות שאותה מדינה נוקטת. על פי בן ישראל, שיא התפשטות המגפה כבר מאחורינו והוא מעריך שהמגפה תדעך לחלוטין בתוך כשבועיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במאמר שפרסם, מצביע בן ישראל על התבנית המתקיימת בכל מקום בו מתפרצת המחלה: תחילה ישנה עלייה מהירה במספר החולים, ואז התמתנות ותחילה של דעיכה. לטענתו, ניתן להבחין בתבנית הזו במדינות שנקטו מדיניות של הסגר ועצירת המשק, וגם במדינות שהיו מתירניות יותר והמשיכו להפעיל עסקים ובתי ספר.

=
תוספת מספר החולים ליום בישראל

בהתאם לנתונים שאסף, בן ישראל טוען שניתן לבטל את צעדי ההסגר והפגיעה במשק ובכלכלת ישראל. עם זאת, הוא טוען כי יש להמשיך בצעדים האחרים כגון הריחוק החברתי, חבישת מסכות והגברת הבדיקות.

מסביב לעולם גרף

במקביל, הוא טוען שיש להחזיר כ-50% מהמשק לעבודה כבר ביום שאחרי הפסח, ושבוע עד 10 ימים לאחר מכן להחזיר את יתר העובדים. כמו כן, לטענתו יש להמשיך במאמץ ההצטיידות בציוד רפואי ובדיקות לגילוי הנגיף.     

עולם על פי שבועות

    

"מתברר ששיא העלייה בקצב התחלואה מאחורינו מזה כשבועיים, וככל הנראה היא תדעך כמעט לגמרי בתוך כשבועיים", אמר ל-N12. "יכול להיות שיהיו הידבקויות אבל אני מדבר על מספרים משמעותיים. בהתחלה לא ידענו דבר אז אין להאשים את נקיטת זהירות היתר אבל עכשיו אנחנו לא במצב הזה. מה הסיבה לירידה בכל העולם? לא ברור ואף אחד לא יודע עדיין למה המחלה הזו מתנהגת באופן הזה".