הגישור הוא כלי חשוב מאוד, בכלל בחיים בעת פתרון משברים וסכסוכים ובעיקר לקראת ובעת פרידה.

הגישור הוא תהליך שבו מנסה גורם חיצוני בעל ניסיון, אשר הצדדים סומכים עליו, ליישב סכסוך או מחלוקת בין שני הצדדים. המטרה  של מגשר טוב ומקצועי היא למצוא את הפתרון שיהיה משביע רצון עבור שני הצדדים, כל זאת תוך התייחסות רגשית לשני הצדדים במטרה לשפר את מערכת היחסים לעתיד לצורך פתרון סוגיות שיצוצו באופן טבעי במהלך החיים.

תהליך הגישור הוא וולונטרי - רצוני לחלוטין ואינו נעשה בין כותלי בית המשפט. הליך הגישור נבחר על ידי הצדדים כדי להימנע מלהיכנס לערכאות דיוניות. בתהליך נשתמש בשפה נעימה, מכבדת ומאפשרת לכל אחד להתבטא בכבוד אחד כלפי השני, נעשה שימוש בכלים של תקשורת מקרבת, תוך כבוד הדדי וללא צורך בשפה משפטית או צורך בפסקי דין.

לפניה ישירה אל משרד עו"ד אושרית ברויר-טפר, לחץ/י כאן

פנייה לגישור יכולה למנוע הליך משפטי ארוך, סבוך ויקר

כמעט תמיד, פונים הצדדים לגישור כאשר הם רוצים להימנע מההליך הארוך, הסבוך והיקר של תביעה משפטית ומתוך רצון להגיע להבנות.  יש לציין כי הליכים משפטיים, בניגוד לגישור, יכולים להימשך זמן רב. הצדדים יודעים איך מתחיל ההליך ומתי נכנסו לכותלי בית המשפט, אולם בוודאי אינם יכולים לשער את סוף ההליך ותוצאותיו, את משך זמן ההליך ואת העובדה כי לעתים מתווספות עוד ועוד תביעות בין הצדדים כך שמתנהלים מספר הליכים שמתקיימים בו זמנית.

הליך משפטי הוא מתיש, לעתים מייאש ובעיקר מסורבל ועולה הרבה מאוד כסף לשני הצדדים - כלומר, נטל משמעותי על כל התא המשפחתי כולו.

כאמור, עבודתו של מגשר טוב, מקצועי ובעל ניסיון היא לאתר את האינטרסים והרצונות של שני הצדדים ולמצוא את המכנה המשותף להם. מגשר מקצועי מבין את כל הצדדים, מגיע לעומק רצונותיהם ומצליח ללמד את הצדדים כיצד להעביר מסרים בצורה נכונה לצד השני בבחינת תקשורת בונה ויעילה.

אולם, לא תמיד זה כל כך קל. הרי מדובר בבני זוג מסוכסכים ברמה כזו או אחרת, חלקם כבר מונחים על ידי אחרים מה לומר ומה לא, הם מרגישים שהם צריכים להסתיר את האינטרסים שלהם ולמעשה מרחיקים את עצמם זה מזו בכוונת מכוון.

מדוע לגישור טיפולי יש ערך מוסף גדול יותר?

לא תמיד הצדדים עצמם יודעים שיש להם אינטרסים זהים, מאחר שמתוך המקום הכואב שלהם הם יחפשו דווקא את השונה ביניהם. אלא שמגשר שיש לו גם הכשרה טיפולית, ידע וכלים בתחום, יכול לסייע לצדדים לאתר את המחבר ביניהם, לחדד את הצרכים האישיים יחד עם אלו המשותפים תוך ראיית האחר, להדגיש את המכנה המשותף של הצדדים ולקרב אותם להסכמות.

גישור טיפולי מאפשר לצדדים להצליח להבין את ההיבטים הרגשיים, את רצונותיו ותחושותיו של הצד האחר, לעתים בפעם הראשונה, ובעיקר מאפשר לצדדים לחשוב על הדרך הטובה ביותר שבה יוכלו לסיים את הסכסוך.

מטרת הגישור הטיפולי היא ליצור הסכם אשר בסופו של דבר ישקלל ויביא את רצונות הצדדים שניהם גם יחד וימלא במידת האפשר, בצורה זו אחרת, אחריהם. כל זאת, בניגוד לתביעה משפטית שבה לרוב מוכרע הדין כלפי צד אחד ובאופן טבעי הצד השני חש שהפסיד.

אין ספק כי גישור טיפולי מאפשר את שיפור היחסים לטווח הרחוק, מאפשר התבוננות על הדינמיקה העתידית ולהבין את מכלול הצרכים של כל המשתתפים, וכן מאפשר שימוש בשפה מקרבת ותקשורת טובה, על מנת להגיע להסכמות משותפות ומבוססות שיחזיקו מעמד לאורך זמן.

את הדרך להגיע להסכם אפשר להפוך גם לחוויה מתקנת לכל מה שלא הסתדר בנישואים ולתקן את התקשורת כדי להגיע לגידול משותף של הילדים שנשארים משותפים גם לאחר הפרידה , להכרעות משותפות יחד -למען עתיד טוב יותר שלכם ושל הילדים, גם אם אתם בנפרד.

בתהליך של גישור טיפולי יש סיכוי גדול יותר להגעה להסכמות. בגישור טיפולי יש סיכוי יותר גדול להמשך קשר מיטבי בין הצדדים ולהמשך שיתוף פעולה ממקום מכבד במהלך החיים, מה שמשפיע על איכות החיים של כל הצדדים לטובה!

אשמח לענות, להסביר, להדריך ולהשיא עצה כדי לאפשר לכם הגעה להסכם שילווה אתכם בטוב במהלך החיים.

עורכת הדין אושרית ברויר טפר (צילום: משרד עורכי דין אושרית ברויר טפר)
עו"ד אושרית ברויר טפר|צילום: משרד עורכי דין אושרית ברויר טפר

עורכת דין ומגשרת אושרית ברויר-טפר מוסמכת כמגשרת וכיועצת משפחתית ומאמנת ליחסים וזוגיות, בעלת ניסיון של 24 שנים בתחום דיני המשפחה הן כעורכת דין והן כמגשרת, בעלת תואר שני בהצטיינות בלימודי משפחה עם התמחות בטיפול פרטני וזוגי ובעלת הכשרה של תיאום הורי. עוסקת בגירושין, משמורת והסדרי שהות, ניכור הורי, צווי הגנה, מזונות, חלוקת רכוש, גישור ומו"מ ועוד.

לעו"ד אושרית ברויר טפר יש מיומנות והכשרה בגישור ובגישור משפחתי, בלימודי משפחה רחבים, בתיאום הורי, בייעוץ פרטני ובייעוץ לזוגות. מומחיות זו מאפשרת את תהליך הגישור כתהליך עם כלים טיפוליים תוך שימת דגש על היבטים רגשיים, פסיכולוגים, סוציאליים והוריים, בד בבד עם העניינים הטכניים שיש לדון בהם לקראת הסכם. הכתבה באדיבות האתר din.co.il

*לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.

לפניה ישירה למשרד עו"ד אושרית ברויר-טפר - 053-7933124