החדשות

אישום: סוהר היכה נער במתקן מעצר

כתב אישום הוגש לאחרונה נגד סוהר יחידות נחשון של שב"ס, שתועד בשנת 2013 כשהוא תוקף עציר שניסה להתנגד למאסר. פרקליטיו של הסוהר מוחים וטוענים לחוסר הבנה משפטית של המושג "שימוש בכוח": "תפקידו של סוהר שעה שהוא משתלט על עצור ומתפרע הוא לעשות שימוש בכוח"

עזרי עמרם | חדשות | פורסם 12:08 24.09.14 

שנה גודל אות

סוהרי שירות בתי הסוהר נקלעים לעיתים קרובות לעימותים אלימים עם עצירים מתפרעים - עימות אחד כזה הגיע לכדי כתב אישום נגד סוהר. תיעוד האירוע הגיע לידי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית תועדה בבית המעצר "אופק" בחודש מארס 2013, כשסוהר מיחידת נחשון הבחין בארבעה סוהרים מנסים להשתלט על נער מתפרע שנעצר בגין עבירות אלימות. הסוהר מיהר לעזרת חבריו, שהתקשו במשימה לנוכח התנגדותו העזה של הנער.

חמשת הסוהרים התנפלו על הנער וביקשו להכניס אותו בכוח לתא הפרדה. על פי כתב האישום וכפי שעולה מן התיעוד, במהלך העימות בעט סוהר יחידת נחשון בנער, בניגוד לנהלים. "בשעה שהיה שרוע על הקרקע, בעט הנאשם ברגלו של המתלונן, היכה בגופו באמצעות ברכו והניח את רגלו על ראשו", נכתב בכתב האישום שהוגש נגד הסוהר.

עורכי הדין אורון שוורץ ויוגב נרקיס, המייצגים את הסוהר, טענו בבית המשפט כי קיימת חוסר הבנה משפטית של המושג "שימוש בכוח". "תפקידו של סוהר שעה שהוא משתלט על עצור ומתפרע הוא לעשות שימוש בכוח", הסביר עו"ד שוורץ.

אין תמונה
הפרקליטים אורון שוורץ ויוגב נרקיס

"השימוש בכוח הינו מראה בלתי אסתטי בעליל, אולם באופן זה הפעיל הסוהר את כלי העבודה המקצועיים שלו שנועדו כולם לשם השתלטות", הוסיף הפרקליט. "כפי שבית משפט במסגרת גזר דין עושה שימוש בכוח ונוטל חירות של אדם באמצעות מילים, סוהר מצווה לעשות כן באמצעות מיומנות גופנית". האם בית המשפט יאהב את ההשוואה הזו? התשובה בהכרעת הדין.