החדשות
הבן של נגד הבחירות (צילום: רויטרס)
גם הוא חשוד בשוחד. יאיר נתניהו
|
צילום: רויטרס

תיק 4000: יאיר ושרה חשודים בשוחד

בנו של ראש הממשלה חשוד אף הוא בעסקת השוחד שנרקמה על פי החשד בין רה"מ לבין בעלי בזק שאול אלוביץ'. על פי החשד, יאיר ושרה פעלו מול מנכ"ל אתר וואלה! ואיריס אלוביץ' כדי להפוך את הסיקור שם לחיובי ואוהד כלפי רה"מ. מוקדם יותר הודיעה המשטרה באופן רשמי ששרה נתניהו חשודה בשוחד

גיא פלג | החדשות | פורסם 20:05 30.08.18 | עודכן 20:37 30.08.18

שנה גודל אות

הבן של נגד הבחירות (צילום: רויטרס)
גם הוא חשוד בשוחד. יאיר נתניהו
|
צילום: רויטרס

פרסום ראשון: בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו חשוד בשוחד בתיק 4000 (בזק-וואלה) לצד אמו ורעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. על פי פרסומים קודמים במהדורה המרכזית, מתגבשת תשתית ראייתית נגד ראש הממשלה בגין שוחד. החשדות נגד שרה ויאיר נתניהו בגין שוחד עלו למרות ששניהם אינם אנשי ציבור, אלא מאחר שהשניים פעלו יחד עם נתניהו בעסקה עצמה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד שנבדק במשטרה, יאיר ושרה היו הזרוע של ראש הממשלה מול איריס אלוביץ', רעייתו של בעלי בזק, ומנכ"ל אתר וואלה!, אילן ישועה, כדי להפוך את הסיקור שם לחיובי ואוהד כלפי רה"מ.

מטעם משפחת נתניהו נמסר בתגובה לדיווח: "גם על הכלבה קאיה מצאנו כתבה חיובית בוואלה. מזלה של קאיה שהלכה מהעולם לפני שהספיקו לצרף גם אותה למעגל החשודים בשוחד. אין גבול לאבסורד, ובכל מקרה, הסיקור לראש הממשלה נתניהו בוואלה היה ונשאר שלילי באופן קבוע".

מוקדם יותר היום אמר נציג המשטרה באופן רשמי כי רעיית ראש הממשלה חשודה בקבלת שוחד בתיק 4000 (בזק-וואלה). רב פקד אורי קנר הוסיף כי ישנן ראיות לכך שבני הזוג נתניהו ובעלי בזק שאול אלוביץ' ורעייתו איריס היו מודעים כולם למשמעות הכלכלית של פעולותיהם. הדיווח פורסם לראשונה באתר "הארץ".

תסכים להודות בעבירה פלילית? שרה נתניהו (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל)
חשודה בקבלת שוחד. ארכיון
|
צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

לדברי קנר בדיון, "ישנם אנשים שלא נחקרו עדיין בתיק", אך הוא לא פירט אם מדובר בחשודים או בעדים. לצד קנר דיברה גם נציגת הפרקליטות, עורכת הדין ניצן וולקן, שהבהירה כי החקירה נמצאת בשלבים מתקדמים וכי היא מתבצעת "לשביעות רצוננו". לפי ההערכה, המלצות המשטרה בתיק יועברו לפרקליטות בחצי השנה הקרובה.

נתניהו בסיעת הליכוד, ארכיון (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
"תיק 4000 קרס סופית"
|
צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

הדיון שהתקיים היום ובו נאמרו הדברים בבית משפט השלום בתל אביב עסק בבקשת המשטרה להאריך בחצי שנה את הקפאת הנכסים, חשבונות הבנק ורכוש נוסף של בני הזוג אלוביץ'. סנגורו של אלוביץ', עו"ד ז'ק חן, אמר כי הבקשה אינה מידתית וביקש להורות למשטרה לשחרר חלק מהרכוש הרב שהמשטרה תפסה כשאלוביץ' נעצר. במסגרת זה שאל העו"ד את המשטרה שורה של שאלות, ונציג המשטרה אמר בתשובה לאחת מהן כי שרה נתניהו חשודה בקבלת שוחד.

כחלון על אלוביץ': גזענות לשמה (צילום: החדשות)
"היה מודע למשמעות של פעולותיו". אלוביץ'
|
צילום: החדשות

כבר לפני חקירתו האחרונה של נתניהו בתיק 4000 שהתקיימה לפני כשבועיים ההערכה הייתה שהתגבשה תשתית ראייתית להעמדה של רה"מ לדין בעבירות שוחד. בתום החקירה שנמשכה כארבע שעות, מסרו גורמים בסביבת ראש הממשלה כי: "תיק 4000 קרס סופית".

פרקליטיה של שרה נתניהו מסרו בתגובה:

"מה חדש ב״חשד״ האבסורדי הזה? אז המשטרה אמרה. לא היו דברים מעולם". .