הותר לפרסום: אילנה ספורטה חניה, בת 65 מאשקלון, היא החשודה בשליחת מכתבי האיום עם הקליעים לבנט. היא מכחישה את החשדות המיוחסים לה בתוקף. חוקר משטרתי אמר כי "מכתבי האיומים כוללים סחיטה ואיום ברצח כנגד ראש הממשלה, רעייתו ובנו". מעצרה של ספורטה הוארך עד ליום ראשון.

החקירה שמתנהלת נגד ספורטה בלהב 433 נקראת "דבר דואר". במשטרה הוסיפו כי "אתמול ביצענו חיפוש נוסף אחר אמל"ח בסביבתה של ספורטה ולא נתפס".

עו"ד עדי כרמלי שמלווה את ספורטה, אמר: "מדוע אתם עושים לאישה המבוגרת תרגילי חקירה ומאיימים במעצר של האב ובת?". כרמלי הוסיף: "באיזה שלב הלקוחה שלי אומרת 'במה אתם רוצים שאודה רק תעזבו אותי'". החוקר טען: "לא היה ולא נברא".

החיים של משפחת בנט (צילום: מתוך האינסטגרם של נפתלי בנט)
צילום: מתוך האינסטגרם של נפתלי בנט

"אני מבקש לשחרר", הוסיף עו"ד כרמלי. "אבל אם מדברים על הארכת מעצר, מבקש שהיא תעשה במשורה, ושהטחת החשודות תבוצע כבר בתחילת השבוע".

מעצרה התבצע לפני 3 ימים בתום פעילות משותפת של השב"כ והמשטרה, ובתחילה הוטל צו איסור פרסום על החקירה. מהמשטרה נמסר שהחקירה מתנהלת ביחידת יאחב"ל בלהב 433 בשיתוף עם שב"כ. באיום הופיע אולטימטום מפורש שאם בנט לא יתפטר - בני משפחתו ייפגעו מקליעי רובה, בדומה לאלה שצורפו למכתבי האיום.

לפני כשבועיים נשלח מכתב האיום הראשון למקום עבודתה של גילת בנט. הדבר נודע לאחר שהמשטרה הודיעה כי נפתחה חקירה בעקבות מכתב איומים ברצח, שהכיל גם כדור חי של נשק, שהועבר לידי המשטרה וכוון נגד בנט, אשתו וילדיו, מכתב נוסף שנשלח מאוחר יותר כוון נגד בנו יוני. במשטרה הודיעו שבעקבות האיומים החליטו גורמי הביטחון במשרד ראש הממשלה לתגבר את האבטחה של יחידת מגן על משפחת רה"מ.

עו
עו"ד עדי כרמלי שמייצג את ספורטה|צילום: ספורט 5

"המדינה זקוקה לעוד ברוך גולדשטיין": ההתבטאויות הקשות של החשודה

מעבר על חשבונותיה של ספורטה ברשתות החברתיות חושף את הקוראים להתבטאויות לא פשוטות נגד ראש הממשלה, חברי הממשלה ואחרים. כך, למשל, כתבה אחרי הפיגוע באלעד ש"המדינה זקוקה לכמה ברוך גולדשטיין כדי להחזיר את ההרתעה".

בחשבון הפייסבוק תחת השם "אילנה חניה" כתבה כי היא לא סולחת לחברי ליכוד בכירים על כך שספדו לח"כ לשעבר אילן גילאון ממרצ, שהלך לעולמו בשבוע שעבר.

לא פעם הזכירה ספורטה גם את בנט, כינתה אותו "רוצח" וקראה להעמיד אותו לדין. כמו כן, היא אף ייחלה למותו מדום לב משום שלדבריה כך ייגאל עם ישראל.

חבר ממשלה נוסף שעלה על הכוונת של ספורטה הוא שר התרבות והספורט חילי טרופר, שאותה כינתה "נכה במוח, זבל". גם חבר הכנסת ניר אורבך לא חמק מהמילים הקשות של ספורטה - אחרי מותה של אימו, כתבה: "זה הפרומו שלך, אלוהים עוד לא סיים איתך את מלאכתו".

ספורטה אף ייחלה למותו של יו"ר הכנסת מיקי לוי: "יוצא לטיול שורשים בארה"ב, שיחזור בארון".

"יהיו מי שמוכנים לשלם מחיר" 

ראש הממשלה בנט הגיב לאיומים: "אם שומעים כל היום ברשתות שקרים שיש נוכל שמכר את המדינה לחמאס, משלם להם מיליארדים ומפקיר את הביטחון בשביל רע"ם, אז הגיוני שיהיו לא מעט אנשים שיהיו מוכנים לשלם מחיר כדי לעצור את זה".